Wii Βίντεο παρουσίαση

telonio

Immense Cult RetroFigure
Joined
19 Ιουλ 2006
Μηνύματα
4.503
Αντιδράσεις
2.342
Αγόρασα το άσπρο μοντέλο που παίζει και τα παιχνίδια του gamecube. Ο βασικός λόγος ήταν πως ήθελα να παίξω το rogue squadron του gamecube, αφού το pc μου στον emulator το έτρεχε με 1fps. Πολύ ωραία γραφικά αλλά η ταχύτητα είναι σαν να σέρνεται το xwing. Ξενέρωσα απίστευτα και το παράτησα μαζί με το wii.
 
δεν είχα την ευκαιρία να το δουλέψω με game cube τίτλους .κατά τ αλλά το χάρηκα πολύ το wii
 
Εχω οτι κονσολα εχει κυκλοφορησει απο το Atari 2600 μεχρι και σημερα (εκτος απο τα καταραμενα xbox Που δεν προκειται να παρω ποτε) και κατω απο την τηλεοραση μου βρισκονται 3 κονσολες μονιμα συνδεδεμενες.Δεν ειναι τυχαιο που μια απο αυτες της 3 ειναι το Wii.Ναι δεν ειχε της τεχνικες δυνατοτητες του ps3 και του xbox 360 αλλα εχει πολλα καλα μαζι που κανουν φοβερο συνδιασμο.Παρα πολλα εξαιρετικα παιχνιδια που δεν τα αναφερω γιατι θα γραφω κανα διωρο συν ολες της παιχνιδαρες απο την βιβλιοθηκη του Game Cube συν φοβερη homebrew σκηνη με εξαιρετικους emulators για ενα σωρο συστηματα (αν εχει καποιος softmod Wii) συν της ενα καρο Wiiware παιχνιδαρες οπως Castlevania: The adventure rebirth,Contra: Rebirth,Fast Racing League,Adventure island: The Begining,Mega man 9 και 10,Gradius Rebirth,Bubble Bobble Plus,Excitebike: World Rally,Final Fantasy IV: The after years,Bomberman Blast,Jett Rocket και ενα σωρο ακομα παιχνιδια.Οτι και να γραψω για το Wii θα ειναι πολυ λιγο και πιστευω πως ειναι δεν ειναι καποιος οπαδος της NINTENDO αξιζει να εχει ενα Wii στην κατοχη του γιατι εχει παιχνιδαρες για ολους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
είναι πάρα πολύ καλή κονσόλα. δεν χωρά συζήτηση
 
Μία απο τις καλύτερες παρουσίες της Nintendo στην αγορά των οικιακών κονσολών. Πούλησε τρελά, λόγω του πρωτότυπου για την εποχή ασύρματου χειριστηρίου, το οποίο αποδείχτηκε πολυτροπικό και λειτούργησε πολύ καλά σε πληθώρα διαφόρων παιχνίδιων με ποικίλη θεματολογία. Χλευάστηκε για τις τεχνικές τις δυνατότητες και για το ακροατήριο στο οποίο απευθυνόταν αλλά πούλησε απίστευτα καλά.

Πέρα τούτου για τον ενήμερο χρήστη διέθετε πλουσιότατη βιβλιοθήκη. Να αναφέρω τα δύο απίστευτα Super Mario Galaxy, το Metroid Prime 3, ένα αρκετά καλό Mario Kart, Super Punchout Wii, Zelda Skyward Sword και πολλά άλλα. Αγόρασα την λευκή και την κόκκινη έκδοση της κονσόλας, οι οποίες διαθέτουν προς τα πίσω συμβατότητα με Gamecube. Μην παραλείψετε να την συνδυάσετε με Component cable, όπως σωστά αναφέρθηκε στο review.
 
Από τις κονσόλες της Nintendo που δεν έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου :( . Αν μελλοντικά πάρω μία θα ήθελα να παίζει και τα Game Cube παιχνίδια για να έχω όλα τα Resident Evil στη συλλογή μου.
 
Πίσω
Μπλουζα