Wii Mini !!

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.853
Αντιδράσεις
3.778
Νεα κονσολα απο την Νιντυ και δεν μας εχει συνηθισει στα revisions εκτος handheld.


Sexy το ρημαδι αλλα τι να το κανεις...


screenshot_293987_thumb_wide940.jpg


http://www.computerandvideogames.com/380645/wii-mini-retailer-posts-first-image-december-release-date/
 
Αμα κανει μεχρι 70 ευρω θα το παρω για να παιζω τα 7 καλα GameCube παιχνιδια μεσω ΦΤΗΝΟΥ component στην TFT.

Αν κανει παραπανω θα αναφωνησω απλα...ΕΛΕΟΣ!
 
Αν δεν το παρει πισω το Cube compatabillity,οπως το τελευταιο revision του psp που ειχε αφαιρεσει τα δισκακια εντελως αν δεν απατωμαι για να καταφερει την τιμη των 100 ευρω.


edit:Οχι δεν ηταν το psp ,ποια κονσολα το'χε κανει...



2o edit:εδω λεει οτι ηταν το wii


 




The company has yet to formally announce the Wii Mini, the second hardware redesign after last year's "new form factor" removed GameCube software and peripheral support.
 


http://www.eurogamer.net/articles/2012-11-27-nintendo-wii-mini-leaked-by-retailer
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Wally είπε:
Αμα κανει μεχρι 70 ευρω θα το παρω για να παιζω τα 7 καλα GameCube παιχνιδια μεσω ΦΤΗΝΟΥ component στην TFT.
Αν κανει παραπανω θα αναφωνησω απλα...ΕΛΕΟΣ!
Αν και του δίνω λίγο μεγαλύτερα περιθώρια, θα συμφωνήσω..

Τα 70? είναι μάλλον λίγο απίθανο να τα δούμε, όμως δεν θέλω να το δω πάνω από 99.90!
 
Ωραιο ειναι , αλλα γιατι να βγει τωρα;; με το Wii U στα μαγαζια.. θα πηγαινεις και θα σου λενε εχουμε Wii απο 99ευρω(πχ. τιμη του μινι , φανταζομαι θα ειναι πιο χαμηλη απο του απλου) μεχρι 420ευρω του Wii U limited. Ο καταναλωτης δεν θα μπερδευετε;;

- τι διαφορα εχουν;;

-το ενα ειναι το καινουργιο παλιο wii και το αλλο ειναι το καινουργιο :D
 
Όμορφο φαίνεται, το κοκκινάκι του πάει τρελά!!!

7 Δεκέμβρη λέει... να δούμε και τιμούλα όμως...
 
Δεν εχει ιντερνετ ,δεν παιζει gamecube games και ειναι exclusive στον Καναδα προς το παρον.


Η τιμη τρωγεται.


promo.jpg
 
Δεν εχει wifi , με lan adapter δεν μπαινει;; αν οχι σου ακυρωνει την VC και το Wiiware.. Φαουλ αυτο για την Nintendo...
 
Η τιμη ειναι καλη και το eclusive στον καναδα ειναι σαν πειραμα για να δουν πως θα παει και μετα ισως το κυκλοφορησουν και στον υπολοιπο κοσμο.Καταρχην ειναι πολυ ρετρο το σχημα του εμενα προσωπικα μαρεσε παρα πολυ και θυμιζει πολυ το Game & watch mario bros οπως φαινεται στην παρακατω φωτογραφια.Η εληψη ιντερνετ και υποστηριξεις παιχνιδιων game cube φαινεται σαν κατι ασχημο αλλα στην ουσια δεν ειναι και τοσο γιατι απευθυνεται σε αυτους που δεν εχουν Wii και που θελουν να παιξουν αποκλειστικα τα παιχνιδια του Wii και δεν τους ενδιαφερει κατι αλλο οπως το ιντερνετ.Επειδη μαλον οπως το βλεπω δεν θα εχει και υποδοχη για καρτα μνημης και ισως και για usb πιστευω οτι μαυτον τον τροπο χτυπανε και το softmod γιατι χωρις καρτα μνημης softmod παπαλα.Και στην τελικη κανουν οτι γουσταρουν και δεν ρωτανε και κανεναν γιατι ακομα και τωρα που σιγα σιγα θα κανουμε μνημοσυνο στο Wii και βαφτησια στο Wii U αυτο συνεχιζει να πουλαει παρα πολυ καλα και συμφωνα με τον προεδρο της NINTENDO αμερικης την περασμενη βδομαδα πουλησε 300.000 κομματια.Εγω παντως θα αγοραζω ενα και απλα θα το εχω μεσα στο κουτι του χωρις να το ανοιξω καν μονο και μονο για να το βλεπω επειδη καραγουσταρω το σχημα του.

nintendo_gandw1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πανεμορφο απλα. Η nintendo ακολουθει την συνταγη του nes jr και snes jr. Εκδοσεις για τους πιστους φιλους των μηχανηματων και λατρων της εταιριας.

Το παραπανω συν του οτι σε ελαχιστα χρονια οι τιμες θα διπλασιαστουν, τριπλασιαστουν κτλ. Οτι γινεται δηλαδη με ολες τις jr εκδοσεις μηχανηματων.
 
Ομορφο και χωρις ιντερνετ γυρνας στις παλιες απλες εποχες που δεν ειχες firm updates ,patches,multiplayer κ.τ.λ


Οσο για τα gamecube την υποστηριξη την ειχε βγαλει η νιντεντο εδω και ενα χρονο ηδη.


screenshot_293993_thumb_wide940.jpg
 
Ουτε backward compatibility?? Ουδενας λογος να ασχοληθω δηλαδη
 
εχει σχημα snes; η μου φαινεται;;(με πολυ φαντασια!! :p ) θα ειναι πολυ πιο μικρο βεβαια... :D
 
Κατι σε M2 3DO μου εφερε εμενα!

panasonic3dom2.jpg
 
Σαν να πατησε ελεφαντας το gamecube ειναι.
 
Αν παίρνει χειριστήρια GC και φορτώνει Wii homebrew για να το έχω και ως media center, τότε θα έλεγα πως είναι ενδιαφέρουσα αγορά.
 
Unboxing video του Wii mini.Eγω παντως εκανα τα κουμαντα μου απο κολητο που ειναι στον καναδα γιατι δεν γεινεται να μην εχω αυτο το εργο τεχνης εστω και για συλεκτικους λογους.Aσχετα που δεν ειμαι συλεκτης και δεν με νοιαζουν αυτα αλλα αυτο απλα δεν χανετε.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ανακοινωθηκε και επισημα το Wii Mini για την αγορα στης ευρωπης και η ημερομηνια κυκλοφοριας του ειναι προγραματισμενη για της 15 μαρτιου.
 
Πίσω
Μπλουζα