Wii Mini !!

Να δουμε και τιμη για Ελλαδα ελπιζω για κατω των 100 ευρω.
 
Θα αγοραστεί άμεσα για τη hardware συλλογή. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχω κάποιο μηχάνημα της Ninty. Σίγουρα θα κάνει 99,99 ή 109,99 από ότι το κόβω. Ακόμα το Wii έχει 149,99 σήμερα που είχα βγει τσάρκα για games hunting.
 
Εγω γιατι το βλέπω άθλιο?? :p

Ωραίο το χρωματάκι αλλα το σχήμα sucks...
 
Αντίθετα εμένα μου αρέσει πάρα πολύ! Ανυπομονώ!
 
pooky(1) είπε:
Θα αγοραστεί άμεσα για τη hardware συλλογή. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχω κάποιο μηχάνημα της Ninty. Σίγουρα θα κάνει 99,99 ή 109,99 από ότι το κόβω. Ακόμα το Wii έχει 149,99 σήμερα που είχα βγει τσάρκα για games hunting.
http://www.nortec.gr/nintendo/console/wii/wii-mini.html

Σιγά και μην έπεφτα στην τιμή έξω!!!!!!!!
 
Η έλλειψη Internet δεν θα λέει και πολλά σε λίγα χρόνια. Πλέον νέο firmware χλωμό να βγει για το Wii, οπότε ο μόνος λόγος για να έχεις Internet είναι το Wii-shop και Online multiplayer. Μου θυμίζει εποχές GC, τότε η κονσόλα ήταν αποκομένη απο τον κόσμο.

Αν υποστηριχθεί απο φθηνές επανεκδόσεις των τίτλων του Wii, ίσως πιάσει. Εγώ πάντως με δύο Wii ήδη στην συλλογή μου, δεν θα κάνω την κίνηση αγοράς.
 
Βρε παιδια λειπει η μιση κονσολα οσο αφορα τις παροχες και το functionality...
 
Δεν θα υποστιρηζει ουτε Component Cables . Τωρα ειμαι σιγουρος οτι ειναι μονο για συλλεκτες ή για δωρο σε πιτσιρικια.

http://techforums.nintendo.com/thread/18169
 
Αν και ειμαι οπαδος της NINTENDO ακομα και γω δεν μπορω να καταλαβω την κινηση αυτη με το Wii Mini.Αυτη την στιγμη εχει στην αγορα ενα φορητο που ξεσκιζει(3DS),ενα φορητο που στην ουσια εχει πεθανει αλλα ακομα και τωρα πουλαει αυτα τα λιγα που πουλαει(DS).Εχει επισης την πιο επυτηχημενη κονσολα αυτης της γενιας που ειναι το Wii το οποιο εχει τεραστια βιβλιοθηκη παιχνιδιων για ολα τα γουστα το οποιο πωλειται σε πολυ ελκυστικη τιμη και εχει ολα τα στανταρντς της κονσολας οπως υποδοχη usb,καρτα μνημης και Wi Fi απλα εχουν κοψει την δυνατοτητα να παιζει παιχνιδια του Game Cube.Συν ολα αυτα εχει 3 μηνες που εχει ριξει στην αγορα καινουργια κονσολα και εχει ριξει σχεδον ολο το βαρος της εκει.

Το Wii Mini δεν εχει καμια λογικη σαν κυκλοφορια.Και εχουν κοψει τα παντα οπως το ιντερνετ,υποδοχη καρτας μνημης κλπ αλλα και δεν υπαρχει σοβαρη μειωση τιμης.Αν εκανε 80 ευρω πχ και δεν το πουλουσε μαζικα η NINTENDO αλλα αντιθετα ελεγε οτι θα κυκλοφορησουν πχ 200.000 συλεκτικα κομματια Wii mini πιστευω οτι θα εφευγαν ολα σε χρονο μηδεν και θα ειχε επιτυχια.Αυτη την στιγμη με το Wii στην αγορα που προσφερει περισσοτερα απο αυτο αλλα και με το Wii U που ειναι καινουργια κονσολα ο μονος λογος που υπαρχει για να προτιμηση καποιος το Wii mini ειναι μονο για τον συλεκτικο χαρακτηρα που εχει και για κανεναν αλλο λογο.Λαθος κινηση της NINTENDO οχι σαν ιδεα αλλα λαθος για το πως το πλασαρε στην αγορα την στιγμη που ακομα υπαρχει το κανονικο και πωλειται κανονικα και παραληλα προσφερει και περισσοτερα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχω την εντύπωση ότι ακόμα και τα Wii των τελευταίων παρτιδών δεν έχουν GC compatibility. Μάλιστα δεν έχουν καν τις υποδοχές σύνδεσης των χειρηστηρίων του GC. Οπότε δεν είναι τελείως αψυχολόγητη κίνηση της Nintendo.

Βέβαια όποιος γνωρίζει είναι καλύτερο να δώσει 50? παραπάνω και να πάρει ένα full Wii, έστω και χωρίς full GC support.
 
Ουτε καν 50 ευρω παραπανω, το βρισκεις και με 130 ευρω σε μερικα μαγαζια.
 
divined είπε:
Έχω την εντύπωση ότι ακόμα και τα Wii των τελευταίων παρτιδών δεν έχουν GC compatibility. Μάλιστα δεν έχουν καν τις υποδοχές σύνδεσης των χειρηστηρίων του GC. Οπότε δεν είναι τελείως αψυχολόγητη κίνηση της Nintendo.
Βέβαια όποιος γνωρίζει είναι καλύτερο να δώσει 50? παραπάνω και να πάρει ένα full Wii, έστω και χωρίς full GC support.
To εγραψα και πιο πανω αυτο φιλε Divined οτι τα τελευταια μοντελα δεν υποστηριζουν τα παιχνιδια αλλα και τα ολα τα accessories του Game Cube.Και συγκεκριμενα ειναι το μοντελο που κυκλοφορησε το 2011 και ονομαζοταν ''Wii Family Edition''.Και για να μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας το βασικοτερο στοιχειο του Wii ειναι το softmod το οποιο μεταμορφωνει κυριολεκτικα την κονσολα.Και δεν μιλαω για πειρατια και να παιζει καποιος αντιγραφες των παιχνιδιων δηλαδη αλλα για να εχουμε ολα τα υπολοιπα καλουδια.Στο Wii Mini λοιπον με ολα αυτα που εχουν αφερεσει δεν μπορει να εχει καποιος ολα αυτα και ειναι κατι που το σκεφτεται παρα πολυ κοσμος.
@Αjax87 Γιαννη εδω που μενω ειχα βρει πριν ενα μηνα σε μαγαζι Wii ακομα και με 100 ευρω.4 κομματια ειχε και τα πουλησε σε χρονο ρεκορ ακομα και τωρα που η κονσολα ειναι λιγο πριν πεθανει.Μετα δεν εφερε αλλα φυσικα και δεν με νοιαζη αν ηθελε να τα ξεφορτωθει το θεμα ειναι οτι πηραν 4 ατομα Wii με 100 ευρω και ηταν μοντελα πριν το 2011 με ολα πανω δηλαδη και χωρις να εχουν αφερεσει την δυνατοτητα να παιζουν παιχνιδια Game Cube.
 
Εγω παντως το Wii το εχω "καθαρο" :D , δεν με ενοχλει αυτο αλλα να μην εχει ουτε component , μειων sd card , μειων Internet , ουτε gc support , πολλες ελειψης και με τιμη στα 110ευρω δεν λεει καθολου , το περιμενα αρκετα πιο φθηνο.
 
Πίσω
Μπλουζα