Wii out!! Το πηρε κανεις?

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.283
Κυκλοφορησε το Wii στην Ελλαδα!

Αν το αγορασε καποιος φιλος ας ποσταρει κανα mini-review...
 
Sucks

(πάω στοίχημα ότι σου άρεσε το αναλυτικό review που μόλις έκανα) :D
 
Ανεπίσημα το wii κυκλοφορεί εδώ και μέρες! Επίσημα από αύριο... άσχετα που όλοι το πουλάνε!
 
H Νortec στελνει επισημως απο σημερα στους pre-orderers...

και αν και τεινω να συμφωνησω με τον Mad :D , θελω να διαβασω κανα review πρωτο χερι...
 
βέβαια θα διάβασες το κλάμα που ρίξανε όσοι κάνανε preorder...τελευταίοι το πήρανε!!!
 
Έτσι κι αλλιώς, review από (οποιονδήποτε) το αγόρασε on day 1 θα είναι τόσο αντικειμενικό όσο και ένα δικό σου για το 360 :diablotin:
 
Maddog είπε:
Sucks
(πάω στοίχημα ότι σου άρεσε το αναλυτικό review που μόλις έκανα) :D

Maddog είπε:
Έτσι κι αλλιώς, review από (οποιονδήποτε) το αγόρασε on day 1 θα είναι τόσο αντικειμενικό όσο και ένα δικό σου για το 360 :diablotin:
Τί τον φέρατε αυτόν εδώ;

Για να λέει όλο τέτοια και να παθαίνει

διάφορα το έντερο μας από τα γέλια;

Δόκτορα (evil) πάλι έγραψες. :thumbup:
 
για sinclair, amiga, sega, xbox-ια ειμαι καπως :D προκατελειμενος υπερ, αλλα δεν χανω την αντικειμενικοτητα μου.

Τα στραβα-στραβα ;)

BTW reviews δεν βλεπω...κανεις δε το πηρε? :(
 
Πέρασα από το fnac. Ήμουν τυχερός γιατί δεν είχε πολύ κόσμο εκείνη τη στιγμή και μίλησα με τα παιδιά που παρουσίαζαν το wii αλλά και έπαιξα με την ησυχία μου.

Αντικειμενικός δε μπορώ να είμαι εντυπωσιάστηκα μου έφυγε το σαγόνι έμεινα μ@λ@κ@ς!!! για μια ώρα τουλάχιστον μετά παραμιλούσα play it...believe it... με αποτέλεσμα να τσαντιστεί αρκετά η κοπέλα μου! Είναι απίστευτο το ότι και το wii mote αλλά και το nuchack ( η όπως αλλιώς λέγετε) διαβάζει τις κινήσεις σου. Είναι τόσο κουραστικό όσο και και το mouse! Μπορείς να παίξεις και με κινήσεις στο καρπό αλλά και να ζεις το παιχνίδι... μου έκανε ακόμα τρομερή εντύπωση το zelda, και όμως ο link έγινε άντρας! Τόσο hardcore που σε κάποια σημεία μου θύμισε resident evil 4, ειδικά το boss αλλά και μια γέφυρα που σου έρχονται φλεγόμενα βέλη από παντού!

Θα επιμείνω στο σχόλιο μου ότι πρέπει να είσαι ηλίθιος για να στείλεις το wii mote στη tv. Ψάρεψα βάρεσα με το σπαθί δε μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν να σου φύγει το wii mote!

Δε το αγόρασα by the way...
 
Μετά από αρκετές αναφορές κατόχων Wii σχετικά με τραυματισμούς που υπέστησαν, αλλά και ζημιές που προέκυψαν από ελαττωματικά Wrist Straps
Άκου τραυματισμούς :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:

.... γελάω κανα τέταρτο τώρα....Εύγε τελώνιε!!
 
Θα πρέπει να επικοινωνήσουμε καλύτερα με το κοινό για το πως θα πρέπει να αντιμετωπίσουν αυτό το νέο είδος διασκέδασης
Κοινώς, να μας εξηγήσουν πως να μην χρησιμοποιούμε το μοναδικό πραγματικά νέο χαρακτηριστικό του Wiiiiiii! Ή θα γίνει υποχρεωτική η χρήση κράνους/επωμίδων/πανοπλίας-οι Nintendoβιοι θα κυκλοφορούν σαν παίκτες του NFL :biglaugh:

Πάντως υπάρχει και ένα καλό: άν έχεις καμμιά παλιά τηλεόραση, είναι ευκαιρία να αναγκάσεις την Nintendo να σου αγοράσει μια νέα-ένα Wiimote στο κέντρο της οθόνης με όλη σου την δύναμη πιστεύω θα είναι αρκετό. :diablotin:
 
τα πράγματα είναι απλά, αυτός που καρφώνει στο τένις και αφήνει τη ρακέτα να φύγει μαζί με το μπαλάκι θα αλλάξει και tv. αυτός που καρφώνει στο τένις και δεν αφήνει τη ρακέτα δεν κινδυνεύει! Πάντως το wii πέτυχε το απίστευτο! Πήγα στο mall με γυναίκα που συχαίνεται τα video games και δεν έχει παίξει ποτέ στη ζωή της (όσους παίζουν τους θεωρεί αποβλακωμένα) και σκάλωσε με το wii!!!
 
Ξανανοίγω το thread αφού πρώτα αφαίρεσα τα όσα απαράδεκτα γράφτηκαν εκατέρωθεν.

Όποιος θελήσει να συνεχίσει την κουβέντα, είναι ελεύθερος να το κάνει. Να γνωρίζει όμως ότι αν παραφερθεί ξανά, εκτός από το την δημοσίευσή του, θα διαγράψω και τον ίδιο από μέλος. :diablotin:
 
Το δικό μου τελευταίο post σε τι ακριβώς έφταιγε και αφαιρέθηκε; :conf:
 
Maddog είπε:
Το δικό μου τελευταίο post σε τι ακριβώς έφταιγε και αφαιρέθηκε; :conf:
Maddog πιστεύω ότι το post σου απλά το πήρε η μπάλα...

AEON είπε:
Να γνωρίζει όμως ότι αν παραφερθεί ξανά, εκτός από το την δημοσίευσή του, θα διαγράψω και τον ίδιο από μέλος.
:thumbup:
 
Γειά χαρά σε όλους!!!

Έχω το Wii εδώ και μερικές μέρες μαζί με το WiiFit και είμαι ενθουσιασμένος. Χθες βράδυ είχαμε φίλους σπίτι και το δοκιμάσανε όλοι. Βγάλαμε τρελό γέλιο. Σήμερα πρωί-πρωί έκανα 45 λεπτά γυμναστική.
 
Φίλε Rick ευτυχώς ή δυστυχώς την επόμενη εβδομάδα παίρνω το Wii κι εγώ. Ο λόγος είναι η γυναίκα μου που με έφαγε με το μαραφέτι.

Πάντως είμαι ενθουσιασμένος που θα πάρω Wii και κυρίως για ένα λόγο. Επιτέλους οι κονσόλες φεύγουν από το computer room και μετακομίζουν στο σαλόνι!!!!! Το "clean" σαλόνι από οτιδήποτε φέρει σε κονσόλα και video game ήταν ένας όρος για τη χρηστή συμβίωση ενός πολύ δύσκολου χαρακτήρα (μουά) με κάποια γυναίκα. Μετά από αυτό, στο σαλόνι έρχεται ένα 360, ένα HTPC (εδώ πέφτει πολύ σκέψη) και έπαιται συνέχεια με προβολικό και surround σύστημα ήχου. Και όλα αυτά όχι με την απλή σύμφωνη γνώμη, αλλά με την προτροπή της δικιάς μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τελικά το Wii οφελεί σοβαρά την οικογενειακή σχέση...........

WII FTW!!!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα