WiiXplorer Rev.188 last post

Επειδη δεν εχω γνωση περι Wii, μπορεις να δωσεις μια περιγραφη του project?

Ελπιζω να μην ειναι link σε unsigned κωδικα διοτι θα πρεπει να ακολουθησουμε την πεπατημενη
 
Εχουμε ξανακανει την ιδια κουβεντα εδω http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=14211 , με αφορμη το post αυτο http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=13912

Η ιδια η μεταφραση δεν ειναι παρανομη - το ιδιο το WiiXplorer ισως να μην ειναι παρανομο - αλλα παταει πανω στη διαδικασια hack του Wii που δεν ειναι αποδεκτη απο την Ninty.

Και μιας και μιλαμε για κονσολα που ειναι ακομα σε κυκλοφορια - καλο θα ειναι να μην παιξουμε με το ζητημα αυτο.
 
Wally είπε:
Επειδη δεν εχω γνωση περι Wii, μπορεις να δωσεις μια περιγραφη του project?
Έχω τρεις διευθύνσεις για να πατήσεις ,εκεί θα βρείς ό,τι χρειάζεσαι για το WiiXplorer

Wally είπε:
Ελπιζω να μην ειναι link σε unsigned κωδικα διοτι θα πρεπει να ακολουθησουμε την πεπατημενη
unsigned χαχαχαχαχαχα..... sorry για το γέλιο...

Paspartoo είπε:
Εχουμε ξανακανει την ιδια κουβεντα εδω http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=14211 , με αφορμη το post αυτο http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=13912
Η ιδια η μεταφραση δεν ειναι παρανομη - το ιδιο το WiiXplorer ισως να μην ειναι παρανομο - αλλα παταει πανω στη διαδικασια hack του Wii που δεν ειναι αποδεκτη απο την Ninty.
Αν σκέφτεστε με μυαλά πατέντας και τα λοιπά ,τότε το 99% του φόρουμ είναι παράνομο...

Όσον αφορά την Ninty αλήθεια πιστεύετε ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι να κλείσει την homebrew κοινότητα ?αλήθεια το πιστεύετε αυτό...?

Όπως δεν μπορεί να κάνει κάτι η Apple με τα jailbreak του Iphone ή η Microsoft ο κολλοσός των software....

Αλλά μπορεί κάλιστα να κρατάει ακόμη τα σκίπτρα του "άσπαστου" PS3 ή η SONY ,ναι η ΣΟΝΥ παρακαλώ με την τεράστια πείρα σε θέματα software...

Paspartoo είπε:
Και μιας και μιλαμε για κονσολα που ειναι ακομα σε κυκλοφορια - καλο θα ειναι να μην παιξουμε με το ζητημα αυτο.
Επειδή βλέπω ενοχληθήκατε με αυτό το θέμα θα αλλάξω την κεφαλή του

και δεν θα ξανακάνω post με αυτό το θέμα ,δλδ όσων αφορά το Wii.

Παρεπιπτώντως βγήκε και καινούρια έκδοση...

Υ.Σ. Sorry για την αργή απάντηση αλλά έλλειπα....

Κάτι ακόμη, μήπως ασχολείται κανείς με γραφικά ; Κάνω ένα παιχνίδι αλλά στα γραφικά δεν είμαι και τόσο καλός.

Ψάχνω για κάποιον ο οποίος να μπορεί να κάνει sprites σε 2d ή 3d...
 
Αλήθεια πώς μπορώ να αλλάξω την κεφαλή του θέματος ;
 
Καταρχην, εκρινα το πονημα σου ως νομιμο - το ιδιο το wiiXplorer ως ισως παρανομο - και το ολο hack που πατανε ολα αυτα ως μη αποδεκτο απο την Nintendo.

Θα μπορουσες να θεσεις πιο ευγενικα το αν σκεφτομαστε με "μυαλα πατεντας" και πριν δηλωσεις οτι απο αυτη την αποψη το forum μας ειναι 99% παρανομο.

Εξηγησε μου αυτο το 99% σε παρακαλω.

Οσον αφορα το θεμα μας - ειλικρινα δεν με απασχολει αν η Nintendo μπορει ή δεν μπορει ή δεν θελει να κλεισει τη homebrew κοινοτητα του Wii ή του Gamecube ή του Ν64 ή του Mario Game&Watch. Εχει κυνηγησει παμπολες φορες (και αυτη και η Sega) οσους χρησιμοποιουν το hardware ή διακινουν το software της με διαφορετικο τροπο απο αυτον που εγκρινει η ιδια - που δεν μου χρειαζονται τετοιες ενoιες.

Η Microsoft αφου αφησε ξεκλειδωτα τα cd της για μια δεκαπενταετια - τωρα υπογραφει συμβασεις με τις Δημοσιες υπηρεσιες καθε χωρας και βαζει προστιμα με καθε ελεγχο τους - μπρικαρει μηχανηματα στο microsoft.com και γενικως κανει οτι θελει ασχετα που δεν ιδρωνει το αυτι κανενος.

Οσο για τη SONY, κυκλοφορει υπολογιστες και software απο το 1983 και οσο ναναι κατι ξερει παραπανω απο μας.

Τον τιτλο του thread δεν μπορεις να τον αλλαξεις εσυ - πες μου τι θες να γραφει - και το κανονιζουμε.
 
Paspartoo είπε:
Καταρχην, εκρινα το πονημα σου ως νομιμο - το ιδιο το wiiXplorer ως ισως παρανομο - και το ολο hack που πατανε ολα αυτα ως μη αποδεκτο απο την Nintendo.
Δεν νομίζω να σε εκρινα για τα παραπανω...

Paspartoo είπε:
Θα μπορουσες να θεσεις πιο ευγενικα το αν σκεφτομαστε με "μυαλα πατεντας" και πριν δηλωσεις οτι απο αυτη την αποψη το forum μας ειναι 99% παρανομο.

Εξηγησε μου αυτο το 99% σε παρακαλω.
Αν και το εθεσα με κάποιο σαρκασμό βλέπω ότι το πήρες προσωπικά το θέμα. Αλλά το κλειδί στην παραπάνω πρόταση είναι το "αν"...

Paspartoo είπε:
Οσον αφορα το θεμα μας - ειλικρινα δεν με απασχολει αν η Nintendo μπορει ή δεν μπορει ή δεν θελει να κλεισει τη homebrew κοινοτητα του Wii ή του Gamecube ή του Ν64 ή του Mario Game&Watch. Εχει κυνηγησει παμπολες φορες (και αυτη και η Sega) οσους χρησιμοποιουν το hardware ή διακινουν το software της με διαφορετικο τροπο απο αυτον που εγκρινει η ιδια - που δεν μου χρειαζονται τετοιες ενoιες.

Η Microsoft αφου αφησε ξεκλειδωτα τα cd της για μια δεκαπενταετια - τωρα υπογραφει συμβασεις με τις Δημοσιες υπηρεσιες καθε χωρας και βαζει προστιμα με καθε ελεγχο τους - μπρικαρει μηχανηματα στο microsoft.com και γενικως κανει οτι θελει ασχετα που δεν ιδρωνει το αυτι κανενος.

Οσο για τη SONY, κυκλοφορει υπολογιστες και software απο το 1983 και οσο ναναι κατι ξερει παραπανω απο μας.
Αυτό είναι αλήθεια ότι έχει κυνηγήσει αλλά αν το ψάξεις, μιας και δεν σε απασχολεί, θα δείς ότι είναι συγκεκριμένες κινήσεις και πράξεις.

Για την Microsoft πέτυχες διάνα...

Όσο για την SONY υπολογιστές κυκλοφορεί από το 1967 αλλά Software δικό της το ξεκίνησε μαζί με την διμιουργεία της Sony Corp for consoles στην ιαπωνία το 1993 η δέ nintendo από το 1957 αφού σταμάτησε να βγάζει τράπουλες και άρχισε να κατασκευάζει κονσόλες διάφορες με δικό της πάντα λογισμικό.

Paspartoo είπε:
Τον τιτλο του thread δεν μπορεις να τον αλλαξεις εσυ - πες μου τι θες να γραφει - και το κανονιζουμε.
WiiXplorer Rev.188 last post

Ευχαριστώ πολύ...
 
Πίσω
Μπλουζα