Wild Arms για ps1 : γνωμες

mike

RetroJunkie™
Joined
17 Νοέ 2008
Μηνύματα
2.153
Αντιδράσεις
86
Θελω να ακουσω την γνωμη σας πανω στο παιχνιδι Wild Arms για ps1.

Μολις το απεκτησα, δεν το ειχα ποτε, δεν το ειχα ακουσει καν.

Απο οτι ειδα ειναι rpg, απο τα πρωτα του playstation (προ FF εποχη).

Και τωρα ερωτησεις:

Αξιζει να ασχοληθω? εχει καλο σεναριο? ειναι δυσκολο? θα μου σπασει τα νευρα? θα βαρεθω?

Επειδη δεν εχω πια το χρονο να παιζω αρκετα, δεν θα ηθελα να χασω ασκοπα ωρες gaming,

οταν υπαρχουν απειρα αλλα παιχνιδια που δεν εχω δοκιμασει.

Θα ξερουν καλυτερα οσοι το εχουν παιξει και εχουν γνωμη, αλλα και τι εχετε ακουσει ακομα, θα ηταν διαφωτιστικο.
 
Φιλε Mike το και εχω αλλα και εχω τερματισει ολα τα wild Arms.To wild Arms 1 ειναι φανταστικο παιχνιδι.Αξιζει με χιλια να ασχοληθεις εχει υπεροχο σεναριο δυσκολο δεν ειναι αλλα εχει την απαιτουμενη δυσκολια που πρεπει να εχει ενα RPG και δεν υπαρχει περιπτωση να το βαρεθεις.Ειναι και μεγαλο,αν πεις να τελειωσης ολα τα side quests θα σε παρει 30 με 60 ωρες περιπου.Τα γραφικα του ειναι φανταστικα ειναι 2D οταν κινησαι στο παιχνιδι και 3D οταν μπαινεις στης μαχες.Επισης ο καθε χαρακτηρας εχει συγκεκριμενα tools και διαφοροι γριφοι απαιτουν συγκεκριμενα Tools συγκεκριμενου χαρακτηρα για να ληθουν.Εχουν και Hook οπως το zelda.Γενικα εχει και στοιχεια Action rpg.Επισης η μουσικη του ειναι εξαιρετικη.O χειρισμος του ειναι απλος και δεν υπαρχει κατι να σε προβληματισει.Εχει πολυ αξιολογο τροπο εξελιξης τον μαγικων και γενικα ολων τον ικανοτητων των χαρακτηρων.Το παιχνιδι ειναι φανταστικο και εμενα προσωπικα μαρεσει πιο πολυ απο το Final Fantasy VII και το γλυκαναλατο Final Fantasy VIII.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα