Windows 7 σε XP/Vista Ready/Capable υπολογιστές

@sparklingeagle:

φυσικά και έχεις καταλάβει το "ότι φταίει" είναι χάρην αστιεισμού και σε ουδεμία περίπτωση μίλησε κάποιος απαξιωτικά για αυτήν. Είναι το ίδιο σαν να μου έλεγε κάποιος: Φταίει ο Homer, DOH!!!!
 
Για ξαναπές το αυτό αν έχεις κότσια!
Η Άννα Ανδριανού είναι μια από τις καλύτερες φιλενάδες μου και δεν θα επιτρέψω σε κανέναν να μιλήσει απαξιωτικά εις βάρος της.

Το τι θα επιτρεψεις ή οχι ειναι ασχετο με τα ισχυοντα στο retromaniax. H αναφορα του Stormwatch ηταν σαφεστατα προς χαριν αστειοτητος και δεν χρειαζεται τετοια ενταση στην οποια απαντηση σου.
 
sparklingeagle είπε:
Επίσης διαθέτω και ένα Mac Mini με εγκατεστημένο το Snow Leopard. Όμως το BootCamp παρέχει μόνο υποστήριξη για XP και Vista. Συνεπώς τα Windows 7 ούτε κι εκεί μπορούν να τρέξουν παρά τις επίσημες διαβεβαιώσεις της Apple περί του αντιθέτου.
Επιβεβαιώνω οτι τα win7 ultimate 32bit δουλεύουν θαυμάσια στο macbook pro 13'' με το boot camp (snow leopard 10.6.2). Τους drivers για τα win τους έκανα εγκατάσταση απο το dvd που παίρνεις μαζί με το mac...
 
Snow Leopard 10.6.2 έχεις;

Γιατί δεν εγκαθιστάς την έκδοση 10.6.3; Το τελευταίο συγκεντρωτικό πακέτο κώδικα της Apple περιέχει αρκετές βελτιώσεις σε σχέση με τις προηγούμενες εκδόσεις της "χιονισμένης λεοπάρδαλης".

Επιπλέον, το Snow Leopard δεν υποστηρίζει ορισμένα παλιά μοντέλα εκτυπωτών και σαρωτών (π.χ. Agfa SnapScan 1236u) σε αντίθεση με τις προηγούμενες εκδόσεις του MacOS X.

Νιώθω πολύ τυχερός που έχω το iLife 09 εγκατεστημένο επάνω στο Mac Mini, διότι το Snow Leopard δεν περιλαμβάνει τις εφαρμογές iPhoto, iDVD και iWeb που υπάρχουν ήδη στην κανονική "λεοπάρδαλη" με το iLife 08.

Μπορεί να μην το γνωρίζετε ακόμη, αλλά η Apple μας επιφυλάσσει ένα σωρό ωραιότατες εκπλήξεις με το Clouded Leopard 10.7, το οποίο αναμένεται να κυκλοφορήσει στις αρχές της επόμενης χρονιάς (μπορεί ίσως και νωρίτερα).

Mac-OS-X-Clouded-Leopard-specs-phonearena.jpg


2211553_db6ee8bfde.jpg
 
sparklingeagle είπε:
Snow Leopard 10.6.2 έχεις;
Γιατί δεν εγκαθιστάς την έκδοση 10.6.3;
Γιατί το macbook το χρησιμοποιώ καθαρά για DJing (Traktor Scratch Pro 1.2.1) και δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό κόλλημα με το 10.6.2! Εάν δουλέυει κάτι τέλεια, δεν το πειράζεις ;)
 
Σύμφωνοι.

Εγώ πάντως έχω εγκατεστημένο το 10.6.3 επάνω στο Mac Mini και δεν αντιμετωπίζω σχεδόν κανένα πρόβλημα όπως εσύ.

Στο χέρι σου είναι να αποφασίσεις τι θα κάνεις, φίλε. Δεν ξέρεις τι χάνεις όμως, είμαι πεπεισμένος ότι το 10.6.3 θα βελτιώσει σημαντικά τις επιδόσεις του macbook σου.

Κατά τα λοιπά, η όποια απόφασή σου θα μου είναι απολύτως σεβαστή.
 
Πίσω
Μπλουζα