Windows 95c ελληνικα

shelby

RetroNoob
Joined
4 Ιαν 2023
Μηνύματα
13
Αντιδράσεις
1
Μηπως τα εχει κανενας; Εχω φαει το ιντερνετ να τα βρω
 
Μηπως τα εχει κανενας; Εχω φαει το ιντερνετ να τα βρω
Δεδομένου ότι μόνο OEM κατασκευαστές είχαν προμηθευτεί τα 95c ή αλλιώς OSR 2.5 και ότι είχαν μόλις 6 μήνες διαφορά από τα Windows 98, είσαι βέβαιος ότι κυκλοφόρησαν στη ελληνική αγορά;

Σε κάθε περίπτωση αν βάλεις τα ελληνικά OSR 2.1 (95b) και εγκαταστήσεις από πάνω τον USB update installer (που περιλαμβάνεται στο CD των 95b) και τον Internet Explorer 4, νομίζω θα έχεις την ίδια εγκατάσταση με τα Windows 95c.

Από winworldpc:
OSR2.5 ("C" version) bundles Microsoft Internet Explorer 4 and the IE 4 webby desktop.

It also slipstreams the USB update in to the 95 setup.

If these components are deleted prior to installation, it is identical to OSR 2.
επίσης:
OSR2.1 is identical to OSR 2, but includes a seperate USB update installer that adds the ability to use USB devices. Installing the downloadable USB update brings any OSR 2 system to the level of 2.1.

The OSR 2.x media was ONLY available from OEMs. It was not sold retail.
 
Συμφωνα με αυτο κυκλοφορησαν
 
Συμφωνα με αυτο κυκλοφορησαν
Δες τότε αν μπορείς να έχεις το ίδιο αποτέλεσμα με τα 95B+USB Installer+IE 4, αλλιώς ρίξε και μια ματιά στο Insomnia που δίνει κάποιος ένα link για την 95C έκδοση, αν είναι όντως αυτή.

Εδώ o xc8 έγραψε ότι είχε θέματα, με τα ελληνικά των 95C.

Σε κάθε περίπτωση δοκίμασε τα παραπάνω και στείλε και ένα pm στον xc8 αν μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο.
 
Ειναι η b εκδοση με usb και ΙΕ4. Και μιας και το ειπες επισης ζηταω τα ΙΕ5.5 SP2, IE6 SP1 και WMP 7.1 στα ελληνικα
 
Δεν κυκλοφόρησε ποτέ στην Ελλάδα η C έκδοση των 95. Το τσέκαρα από φίλο του πατέρα μου που είχε τότε κατάστημα πώλησης και service Η/Υ και τώρα ασχολείται μόνο με bussines software και σχεδίαση ιστοσελίδων και έχει κρατήσει αρχείο με όλα τα CD της Microsoft που είχε για το τμήμα Service τότε.

Η OSR2.5 είχε μόλις 3.5 μήνες διαφορά από την OSR2.1. Κυκλοφόρησε η Β σαν ΟΕΜ στα Ελληνικά όπως έχει παρατεθεί άνωθεν. Γίνεται εύκολα C με τα γνωστά patches.

Η C κυκλοφόρησε τέλη Νοέμβρη του 1997 και σε λιγότερο από οκτώ μήνες κυκλοφόρησαν τα 1998.
 
Πίσω
Μπλουζα