Wing Commander - Flat Universe

Captain Kal

RetroNuts!
Joined
23 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.708
Αντιδράσεις
170
Ένα freeware top down space game :happyjump: , εμπνευσμένο από το 1ο μέρος της ιστορικής αυτής σειράς :bow: :headbang: . Με πολύ προσεγμένο site, το οποίο μου θύμισε τα συνοδευτικά εγχειρίδια, που είχε το πρωτότυπο κουτί του παιχνιδιού. Φτιαγμένο από τα αδέρφια Μασλά (Maslas Bros), που είναι πατριωτάκια!!!!! :ave2
 
ωραια νεα :)

αν δεν κανω λαθος περσι-προπερσι ειχε ανοιχτει θρεντ για αυτο το παιχνιδι με ενα teaser video
 
Captain Kal είπε:
Ένα freeware top down space game :happyjump: , εμπνευσμένο από το 1ο μέρος της ιστορικής αυτής σειράς :bow: :headbang: .
Πολύ ενδιαφέρον !!

Η αναφορά του παιχνιδιού αυτού, μου έφερε στο μυαλό το Privateer ASCII Sector, για το οποίο είχες γράψει παλιότερα. (αν και εκείνο ήταν καρα-retro φάση στον υπερθετικό βαθμό... :D )
 
Είναι μέσα στις επιρροές του Flat Universe!!! Και είναι και πολύ εθιστικό το άτιμο!!!
 
Υπαρχει σε μαγαζι/αποθηκη ενα κουτατο WING COMMANDER 3, για pc νομιζω λογικα, σε τελεια κατασταση με 4-5 cd μεσα αν δε κανω λαθος.......

Αλλα κατι παραπανω οπως αν ειναι σπανιο και αντικειμενικη αξια δε γνωριζω...

Αν θελει καποιος να μου πει να μαθαινω...Κι αν στην τελικη το θελετε, μπορω να σας το παρω, αρκει να μου πειτε αξια περιπου.....

Επισης, μιας που το ανεφερα, υπαρχει κι ενα αν θυμαμαι καλα, America νομιζω λεγεται....

edit: το wing commander το βρηκα στα 20 ευρω περιπου... [h=3]Wing Commander III: Heart of the Tiger[/h]

Το αλλο παιχνιδι, το America, δε θυμαμαι ακριβως πως ηταν το εξωφυλλο, μαλλον πρεπει να ξαναπαω καποια στιγμη εκει, να σιγουρευτω...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα