Wishbone Ash live in Greece

Dragon_K.

RetroActive
Joined
4 Ιαν 2008
Μηνύματα
348
Αντιδράσεις
27
ΤΕΤΑΡΤΗ 13.02.2008: ΛΑΡΙΣΣΑ (ΜΥΛΟΣ)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15.02.2008: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (PRINCIPLE)

ΣΑΒΒΑΤΟ 16.02.08 ΑΘΗΝΑ (RODEO CLUB)

ΚΥΡΙΑΚΗ 17.02.2008: ΑΓΡΙΝΙΟ (ΕΝ ΠΛΩ)

Oι Wishbone Ash έρχονται στην Ελλάδα με ολόκληρο το θρυλικό Argus στις αποσκευές τους.

Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων να πω οτι δεν έρχονται οι Wishbone Ash που δισκογραφούν εδώ και Τέσσερις δεκαετίες με τον Andy Powel στο τιμόνι, αλλά το σχήμα που δημιούργησε πρόσφατα, ο Martin Turner τραγουδιστής των πρώτων δίσκων του σχήματος συμπεριλαμβανομένου και του Argus φυσικά.

Έχοντας δεις τους Ash του Powell φέτος στο φεστιβάλ της ΜΟΤΟΕ στα Καμμένα Βούρλα( και ουσιαστικά τους πραγματικούς) περιμένω αν όχι κάτι καλύτερο, σίγουρα κάτι ισάξιο,

Το κακό για μένα είναι οτι πέφτει την ίδια μέρα με το NWOBHM fest στο An και εκεί θα έχω μεγάλο δίλλημα. Τεσπά μέχρι τότε βλέπουμε :)
 
Ετσι όπως πάμε βλέπω να έρχονται και οι Angelwitch από Κομοτηνή εως Χανιά.... ορε πείνα που ΄χει πέσει...
 
Οι Wishbone ήταν σούπερ ροκ (και ωραίες διφωνίες με σόλο κιθάρες) όμως έχω μια αίσθηση πως όλα αυτά τα γερόντια (τύπου Stones και Purple) βγαίνουν στην γύρα απλά για να μαζέψουν τον παρά μας.. :nervous:
 
Starbuck είπε:
Οι Wishbone ήταν σούπερ ροκ (και ωραίες διφωνίες με σόλο κιθάρες) όμως έχω μια αίσθηση πως όλα αυτά τα γερόντια (τύπου Stones και Purple) βγαίνουν στην γύρα απλά για να μαζέψουν τον παρά μας.. :nervous:

Σε πληροφορώ φίλε μου, επειδή παρακολουθώ αρκετές συναυλίες το χρόνο, όλες οι μπάντες αυτού του "τύπου" κερδίζουν με το σπαθί τους τον παρά μας.

Ελαχιστότατες ειναι οι συναυλίες τύπου... "τα λεφτά μας πίσω" :)
 
Dragon_K., δράττομαι της ευκαιρίας να σου πω ότι το blog σου σκοτώνει. Θεωρώ τον εαυτό μου μετριότατο γνώστη του χώρου και το blog σου επιβεβαιώνει την διαπίστωση μου αυτή. ;)

Φοβερή δουλειά. :cool:
 
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ blog!
 
Οντως Dragon_K, είναι φοβερό το Blog σου. Ξέρεις πολύ πράμα από μεταλο.

Respect! :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Αυτή τη στιγμή ακούω Children of the earch :headbangdude:
 
Πώπω ρε παιδιά σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Χαίρομαι πολύ που σας άρεσε.

Εντάξει δεν ξέρω και τόσα πολλά για να είμαι ειλικρινής...προσπαθώ όμως :)

Και επειδή με "φτιάξατε", μόλις σήκωσα κάτι που στους παλιούς θα θυμίσει πολλά..

Ευχαριστώ και πάλι.
 
Λοιπόν αρχηγέ, γράφεις απλά χωρίς πολυλογίες και τα διατυπώνεις πολύ ωραία, δηλαδή ο αναγνώστης δεν κουράζεται. Είμαι ήδη μια ώρα μέσα ρε και προσπαθώ να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά να τελειώσω το ποστ σου για τους Must Have δίσκους και παρά δίπλα η Mrs Rygar φωνάζει. :D

Α, και περιττό να ομολογήσω καθότι ταπεινόφρων, ότι κάποια από τα συγκροτήματα δεν τα είχα καν ακούσει, π.χ. Jag Panzer και Praying Mantis. Συγνώμη.... :icon_cry:
 
Κι αύριο μέρα είναι αδερφέ... :)
 
Πάρα πολύ καλό live, περάσαμε εκπληκτικά, χορτάσαμε Rock. :)
 
Nα πάρει..δεν βρήκα εισιτήριο, και σήμερα μου τα χάλασε ο χιονιάς (όποιος καταφέρει να φτάσει στο Rodeo είναι ήρωας!).
 
Πίσω
Μπλουζα