Wolfling (2019)

Υπάρχει και νεότερη έκδοση, η v1.4, απευθείας από το site του Lazycow.
Επίσης όσο και αν προσπάθησα δεν μπόρεσα να τρέξω καμία από τις δύο εκδόσεις στον Vice. Στους "δεύτερους" CCS64 και Hoxs64, τρέχει νερό.
 
Στο retroarch vicex64 παίζει κανονικά πάντως στο κινητό μου. Το αρχείο είναι το wolfling13.prg
 
Η έκδοση 1.4 για C64 τρέχει μια χαρά στον Vice 64 του Raspberry Pi. Αλλά θεωρώ καλύτερη οπτικά την έκδοση για NES.
 
Οκ, ανακάλυψα ότι η έκδοση 3.2 του standalone Vice x64 που χρησιμοποιώ, έχει πρόβλημα με όλα τα .prg αρχεία και δίνει error.

Εναλλακτικές λύσεις είναι ο Vice x64sc v3.2 -η Hiend έκδοση του x64- και ο Vice GTK 3.3, που όμως με ξενίζει το interface του, γι'αυτό άλλωστε έχω μείνει στην έκδοση 3.2.

Άρα, Vice x64sc 3.2, there is!
 
Οκ, ανακάλυψα ότι η έκδοση 3.2 του standalone Vice x64 που χρησιμοποιώ, έχει πρόβλημα με όλα τα .prg αρχεία και δίνει error.

Εναλλακτικές λύσεις είναι ο Vice x64sc v3.2 -η Hiend έκδοση του x64- και ο Vice GTK 3.3, που όμως με ξενίζει το interface του, γι'αυτό άλλωστε έχω μείνει στην έκδοση 3.2.

Άρα, Vice x64sc 3.2, there is!

Αν και μικρή σημασία έχει για τους υπόλοιπους, τελικά ο Vice, τουλάχιστον μέχρι και την έκδοση windows 3.2 δεν φορτώνει .prg files όταν έχει ενεργοποιηθεί το disk write protect flag. Απλώς δεν το είχα ενεργοποιήσει ακόμα στον Vice x64sc και γι' αυτό ο συγκεκριμένος δεν έδινε error. Μου έσπασε τα νεύρα αλλά το βρήκα! :) Ίσως φανεί χρήσιμο και σε κανέναν άλλο...
 
Μου θύμισε ωραίες εποχές ! Εγώ βεβαίως ελαχίστως τις είχα προλάβει , αλλά έστω και τόσο λίγο που τις είχα προλάβει τις εκτιμώ ! Αφού ξεχάστηκα και παρηκολούθησα όλο το βιντεάκι !
 
Πίσω
Μπλουζα