Wonderboy returns remix στο switch

Οταν πηρα χαμπαρι αρχικο Wonder Boy Returns ειχα ενθουσιαστη ως φανατικος που ειμαι με ολη την σειρα wonder boy γενικοτερα.Τελικα ηρθε η ωρα της κυκλοφοριας του και αγορασα αμεσως την steam εκδοση με αποτελεσμα μετα απο λιγη ωρα να θελω να ριξω καμια κεφαλια στην οθονη του υπολογιστη απο τα νευρα μου.Το παιχνιδι με μια λεξη ειναι ''αισχος'' ειναι καθαρα μια αρπαχτη και ντρεπομαι για την sega που επισημα εδωσε την συγκαταθεση της γιαυτη την φολα.Δεν με νοιαζει αν ειναι φτιαγμενο σε flash σε unity η σε οτιδηποτε αλλο αλλα αυτο που με νοιαζει ειναι πως δεν κολαει με τιποτα στο παιχνιδι αυτο και δεν ειναι απλα η νοσταλγια για το παλιο αλλα η πραγματικοτητα.Ο χειρισμος ειχε απο την αρχη θεμα ακομα και το κλασικο wonder boy πηγαινε πιο στρωτα,ο ηχος ειναι για γελια και κατανταει σπαστικος μετα απο καποια ωρα και το συστημα με τους αρχηγους οπως το εχουν κανει ειναι για γελια οπως γελοιοι και για τα μπαζα ειναι ολοι οι αρχηγοι γενικοτερα οπως και οι πιστες που μοιαζουν απιστευτα επαναλαμβανομενες.

Απο θεμα δυσκολιας το παιχνιδι ειναι πανευκολο δεν εχει καμια σχεση με το κλασσικο και ακουσον ακουσον βρεθηκαν ανθρωποι να γκρινιαξουν πως ειναι δυσκολο και οι δημιουργοι αυτης της φολας εβγαλαν patch και το εκαναν ακομα πιο ευκολο και χαρηκαν μετα τα προβατα που γκρινιαζαν για την δυσκολια του.Περα απο αυτο δεν υπηρχε ενας απο την sega να πει σε αυτους τους βλακες πως στο αρχικο παιχνιδι οι κουκλες που μαζευαμε χρειαζοταν για να δει καποιος τον πραγματικο τελικο αν μπορουσε να της μαζεψει ολες εδω υπαρχουν 120 κουκλες χωρις φυσικα τα γραματα A,B,C πριν την κουκλα που αν της μαζεψεις ολες πολυ απλα δεν κερδιζεις τιποτα δεν χρειαζονται καν στο παιχνιδι και απλα παιζουν ρολο για τα ρημαδοachievents.Oταν της βρηκα ολες και ειδα πως δεν γινετε τιποτα με γυρισε το μυαλο.Ενα πραγμα υπαρχει σε αυτη τη φολα που αξιζει και αυτο ειναι ο κλασσικος ηρωας απο το κλασσικο wonder boy Που μπορουμε να ξεκλειδωσουμε και να παιξουμε δεν αξιζει τιποτα αλλο.Ωσοι αγαπησατε και γουσταρετε το κλασικο παιχνιδι μη φατε τον παπα της νοσταλγιας και αποφυγετε αυτη την αηδια οπως ο διαβολος το λιβανι.

Αυτο που ποσταρε τωρα στο θεμα αυτο ο φιλτατος shinobi και με το Remix που κοτσαραν απο πισω ειναι στην ουσια το ιδιο το κλασσικο wonder boy με τα γραφικα του αρχικου wonder boy returns και με καποια νεες προσθηκες οπως το μεγαλητερο σε μεγεθος τσεκουρι πχ μετα απο καποια φορτιση πατωντας και κρατωντας λογικα το κουμπι.Προσωπικα με φαΙνεται πιο ενδιαφερον αυτο και ψηνομαι να το παρω στο switch αλλα αν δεν διορθωσαν καποια απο τα προβληματα που ειχε το αρχικο wonder boy returns τοτε οχι μονο δεν υπαρχει περιπτωση να το αγορασω αλλα τους δεινω και την καταρα μου.
 
Συμφωνώ με αυτά που γράφεις βέβαια στο τέλος του βίντεο λέει οτι το παιχνιδι φτιάχτηκε με την επιτήρηση του αρχικού δημιουργού οποτε αποκλείεται να μην ήξεραν για τις κούκλες. Ίσως ήθελαν κάτι πιο βατό για τους νέους παίκτες/φλώρους. Σήμερα το παλιό easy είναι το hard και το super easy είναι normal. Αποκλείεται σήμερα να κάτσει κάποιος πιτσιρικας να μαθει τα κόλπα που απαιτεί ενα arcade για να το τελειώνει, να αφιερώσει δηλαδή εκατοντάδες ώρες να μαθει τα μυστικά του arcade. Οποτε έριξαν εκεί ένα τσεκούρι που το πετάς και παιρνει παραμαζωμα όλη την πίστα 
 
Συμφωνώ με αυτά που γράφεις βέβαια στο τέλος του βίντεο λέει οτι το παιχνιδι φτιάχτηκε με την επιτήρηση του αρχικού δημιουργού οποτε αποκλείεται να μην ήξεραν για τις κούκλες. Ίσως ήθελαν κάτι πιο βατό για τους νέους παίκτες/φλώρους. Σήμερα το παλιό easy είναι το hard και το super easy είναι normal. Αποκλείεται σήμερα να κάτσει κάποιος πιτσιρικας να μαθει τα κόλπα που απαιτεί ενα arcade για να το τελειώνει, να αφιερώσει δηλαδή εκατοντάδες ώρες να μαθει τα μυστικά του arcade. Οποτε έριξαν εκεί ένα τσεκούρι που το πετάς και παιρνει παραμαζωμα όλη την πίστα 
Φιλος δεν καταλαβες τι εννοω η μπορει να μην τα εγραψα εγω σωστα.Στης δυο πρωτες παραγραφους μιλαω για το πρωτο παιχνιδι που εβγαλαν το Wonder boy returns και στην τριτη παραγραφο μιλαω για το Remix που γιαυτο ανοιξες το θεμα.Αυτο που ειπα για της κουκλες παει στο αρχικο wonder boy returns ενω αυτο που ειπες εσυ πως φτιαχτηκε με την επιτηρηση του αρχικου δημιουργου ειναι το remix Που θα κυκλοφορησει στο switch και θα ειναι ιδιο με το κλασσικο απλα με τα γραφικα κλπ του wonder boy returns.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Την αλλη έκδοση δεν την έχω παιξει, υπέθεσα πως θα είναι ίδια με αυτήν εδώ. Ξέρω οτι είχε βγει σε ps4 κλπ αλλά δεν το είχα παίξει για να ξέρω τις διαφορές.
 
Oχι φιλος δεν ειναι ιδιες εκδοσεις.Η σαβουρα που περιγραφω ειναι νεο παιχνιδι απο την αρχη ενω το remix Που θα κυκλοφορησει σε 20 μερες στο switch θα ειναι ολοιδιο με το original στα ηλεκτρονικα απλα με τα γραφικα του αρχικου wonder boy returns.
 
Πίσω
Μπλουζα