Xειριστήρια

pepinos

Banned
Joined
1 Αύγ 2006
Μηνύματα
322
Αντιδράσεις
8
οσοι εχουν χειριστηρια, με τα οποια παιζουν παλια emulators οπως UAE,caprice...κα καθως και για mame.....ποια μαρκα και πιο μοντελο να διαλεξω?
 
αν δεν θες να χωσεις χοντρα για κανα arcade χειρηστηριο....

803588.gif


3 μοχλοι,12 buttons,rumble,γερη κατασκευη (γιατι κατι μου λεει οτι θα με κραξουν...)
 
κανει ομως και για τα αλλα που ανεφερα παραπανω?
 
Κανεί πολύ καλά την δουλεία του το εν λόγω χειριστήριο. Τώρα τελευταία βγήκε και ασύρματο συμβατό με pc , αλλά είναι λίγο ακριβό.

Εγώ πάλι (λόγω έλλειψης πολλών χρημάτων) για αυτή την δουλειά έχω πάρει αυτό το χειριστήριο : http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=2&category=1046&product=895938

ίσως η κατασκευή του να είναι λίγο φτηνιάρικη αλλά έχει αρκετά πλήκτρα (δύο απο αυτά είναι απο κάτω δεν φαίνεται στην φώτο).

Επίσης, για mame μπορείς να πάρεις και το κλασσικό gamepad της cms http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=2&category=1047&product=265551 αν έχεις midi θύρα στο pc σου ( ο αντάπτορας για usb που κυκλοφορεί, είναι λίγο ακριβός και δεν στο προτείνω). Το συγκεκριμένο το είχα μέχρι πρόσφατα, αλλά αναγκάστηκα να το δώσω λόγω έλλείψης midi θύρας στο νέο pc μου.
 
@Wally

 

 

 

 

 




ΕΛΕΟΣ

 

 

 




μα και εδω? Τι άλλο να πω; Είμαι περίεργος αν έβγαζε και προφυλακτικά αυτή η εταιρεία αν θα μας τα πρότεινες. Άσε που θα γινόμασταν πολύτεκνοι όλοι.




 
Ρε Αντουαν αφου ειναι καλο το ρημαδι (πασχει λιγο το dpad)

Τι να πας να παρεις καμια κινεζικη λαλακια να την κλαις σε 3μηνακια????

Παιζεις ή δεν παιζεις...κανε κατι με στυλ ή μην το κανεις καθολου :D
 
KARALOL!!!!!!

Μ$ προφυλακτικά σε ΜΠΛΕ χρώμα και με εκπτωτικό κουπώνι στην συσκευασία για την αγορά των Vista.

........φαντάζομαι τι θα γινόταν αν κράσσαραν..........

shock είπε:
@Wally 

 

 

 

 




ΕΛΕΟΣ

 

 

 




μα και εδω? Τι άλλο να πω; Είμαι περίεργος αν έβγαζε και προφυλακτικά αυτή η εταιρεία αν θα μας τα πρότεινες. Άσε που θα γινόμασταν πολύτεκνοι όλοι.





QFT!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
420na3.gif


....και ομως η συγκεκριμενη Lubricated εκδοση συνοδευει καθε αγορα Windows sVista Premium....λογω τιμης...
 
Χε χε και ένα βαζάκι βαζελίνη ε;;;;;; :diablotin: :diablotin: :diablotin:
 
Προβολή συνημμένου 148

Το ειχα αναφερει και στο mame.gr

Logic 3 Tri-Format arcade stick

Συνδεση με PlayStation1+2,Xbox και PC

Δονηση στο PlayStation και στο Xbox!

Υποδοχη για καρτα μνημης του xbox

Προγραμματιζομενα και turbo πληκτρα(οτι πρεπει για το mame!)

Το εχω εδω και καιρο αγορασει απο τα Fnac γυρω στα 25 ? πολυ καλο ποιοτικα βολικο ευχρηστο και πανω απο ολα σε πολυ καλη τιμη!Το εχω μονιμα κοτσαρισμενο στο pc για να παιζω mame... :D
 
Ωραιο!

Εχει δεξιοχειρο mode? (οπως τα παλια καλα Ελληνικα arcades? :D )
 
Wally είπε:
Ωραιο!Εχει δεξιοχειρο mode? (οπως τα παλια καλα Ελληνικα arcades? :D )
Το μονο ευκολο!Το γυρνας αναποδα και προσαρμοζεις τα κουμπια μεσα απο το mame... :thumbup:
 
Το Lubricated να φανταστω οτι παει πακετο με το Horse? :D
 
Πίσω
Μπλουζα