Xbox 360 Elite and 120GB drive now official

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.930
Αντιδράσεις
4.004
Φημες ακουγοντουσαν εδω και καιρο για το Zephyr αλλα τωρα ειναι επισημο διαφορες με το προηγουμενο στα γρηγορα ειναι:

1)ειναι μαυρο :cool:

2)εχει HDMI:cool:

3)εχει σκληρο δισκο 120gb (πωλειται και ξεχωριστα για τις παλιες κονσολες) :cool:

Ονομαζεται Xbox 360 Elite

Ποιος ψηνεται για 2ο Χ-ΒΟΧ 360;

Ποιος θα τα ξανασκασει τα φραγκα στον Μπιλακο :D

Εγω παντως απο την μερια μου αν συνοδευτει απο μια γεναια μειωση τιμης θα το σκεφτω μιας και η επιλογη μου να μην το παρω οταν βγηκε αλλα να περιμενω το PS3 ανταμοιφθηκε (JUST JOKING :biglaugh: ).

Το μαυρο ειναι πανεμορφο και μην ακουσω γκρινιες. :)

xbox360eliteheaderoh0.jpg
 
xbox360elitewild05et3.jpg


xbox360elitewild04lm0.jpg


Και μερικες φωτο για να ξερουμε γιατι μιλαμε.
 
εγω,γνωστος για την αντικειμενικοτητα μου,θεωρω πως ειναι ΚΟΥΚΛΑ!!
 
Δε πιστεύω να τις τράβηξες στο σπίτι σου?

Και.....Made In China βλέπω. Αλήθεια το PS3 που κατασκευάζεται?
 
To PS3 china και αυτο αν και υπαρχουν φημες οτι κυκλοφορησαν μερικα κομματια στην Ελλαδα απο Japan.Πλακα πλακα ακομα και τα γιαπωνεζικα στην Κινα πρεπει να φτιαχνονται και να γινονται αssembly στην Japan για λογους εθνικους (μισος Κινας-Ιαπωνιας).

Τωρα στο θεμα μας

Το νεο Χ-BOX 360 δεν θα εχει ενσωματωμενο HD-DRIVE για λογους ευελιξιας (ειπαμε υπαρχει περιπτωση να το γυρισει στο BLU-RAY:biglaugh: ) Κακως κατα την γνωμη μου το βγαζει που το βγαζει βαλτα ολα μεσα. :D

Και δεν γνωριζω αν θα εχει τα νεα βελτιωμενα 65nm. :confused:
 
Δεν εχει 65nm...

Και δεν θα μπορουσε να βαλει HDDVD μεσα γιατι θα ετρωγε κραξιμο.

Ενα πραγμα δεν ανεχονται οι κονσολαδες...αλλαγη format (εκτος των ατυχων που ειχαν Ν64 και ξωμειναν με τα καντριτζια :D )

Aντε Αντουαν τσιμπα ενα ωστε να λυνουμε τις διαφορες μας και διαδικτυακα (να μην χρειαζεται να αμολαω σκυλια κτλ)
 
LOL

Δεν δίνω τόσα χρήματα στην MS για κάτι που μπορώ να έχω και στο PC μου.

Έρχεται και το Dirt σε λίγο, τι άλλο να ζητήσει κανείς;
 
<ο Wally πεφτει ξερος>

laughkb5.gif


<απ τα γελια :D >
 
ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ

...... και δεν χειάστηκα καν σκυλιά!! :diablotin:
 
Σκεψεις...

Ομορφο μηχανηματακι...Η MS κινειται προς τη σωστη κατευθυνση...βγαινει και το Forza 2 το Μα'ι'ο...Μπαινω σε πειρασμο...

...Αμα δεν εχεις HD τηλεοραση ομως...

...Πολλα τα λεφτα τελικα...

...ΑΑΑΑΑστο καλυτερα ας μεινω με τα retro παιχνιδακια μου που ξερω καλυτερα! :thumbup:
 
Aν δεν θελεις να πας σε HD (ΤV,projector) ΔΕΝ αξιζει να αγορασεις 360/PS3...
 
Δηλαδή αν δε θες να σε χωρίσει η γυναίκα σου δεν παίρνεις PS3, 360 και τι παίρνεις??????

Wiiiiiiiiiii. Μπορείς να το δικαιολογίσεις (χαμηλότερο κόστος), να της δώσεις το χειριστήριο να παίξει και να την εντυπωσιάσεις. Κοινώς μεγάλος WAF:D
 
Προς το παρον επελεξα παιζω snes gba και Ps1 παιχνιδια στο psp μου οταν ειμαι στη δουλεια και σπιτι επειδη δεν εχω τοσο χρονο για να παιζω με τις κονσολες που εχω παιζω κανα MAME στο pc(παντα υπαρχει χρονος για ΜΑΜΕ! :D ).
 
Σωστός Tallman. :thumbup:

Αλήθεια που δουλεύεις να έρθουμε και εμείς? :D
 
Ασε..Με τη δουλεια που κανω η θα τρεχεις ολο το(συνηθως)9 ωρο και δε θα φτανεις η δεν θα ξερεις τι να κανεις απο τη βαρεμαρα και θα κουβαλας μαζι σου psp,media player με mp3 για να βλεπεις ταινιες,ppc κυριως για e-book και κανονικα βιβλια!:biglaugh:
 
Ένας λόγος για τον οποίο δεν ενσωματώθηκε HD-DVD απ' ό,τι διαβάζω είναι επειδή δεν υπάρχει HD-DVD drive που να διαβάζει DVD σε ταχύτητα 12x όπως απαιτεί το Xbox 360.

Τα παράπονά σας στην Toshiba.:mad:

Παιζει και η περιπτωση βεβαια σε κανα 6μηνο να βγαλει καμμια "extreme" εκδοση με ενσωματωμενο το hd-dvd γιατι η ΜICROSOFT loves money.ΑΑΑΑΧ ποιος θυμαται τις εποχες που ελεγε οτι το HDMI ειναι αχρηστο και οτι εμεις δεν το χρειαζομαστε.:rolleyes:
 
O λογος για τον οποιο δεν ενσωματωθηκε το HD-DVD ειναι γιατι η MS δεν καιγεται για το πιο format θα υπερισχυσει...Απευθυνεται σε αγοραστες παιχνιδομηχανης και οχι media player.Δεν σε αναγκαζει να το αγορασεις με το ετσι θελω, αλλα σου δινει τη δυνατοτητα αν θελησεις και αν το σηκωνει η τσεπη σου να τσιμπησεις και ενα HD-DVD drive (το οποιο παρεπιπτοντως δουλευει μια χαρα και στο PC).{Εννοειται οτι αν ειχε και αυτη αντιστοιχο δικο της format θα σου εβαζε το drive ως standard αλλα αυτα ειναι υποθεσεις}

Σε αντιθεση με τη Sony για την οποια η επικρατηση του BluRay ειναι ζητημα ζωης και θανατου.Γι αυτο και το εβαλαν στην κονσολα και οχι γι αυτα που λενε περι χωρου και nextgen και καλα.Μαλιστα επειδη η ταχυτητα του ειναι πολυ χαμηλη, σχεδον ολοι οι τιτλοι κανουν κανονικο install οπως στα PC (πρωτοφανες για παιχνιδομηχανη και απαραδεκτο κατα τη γνωμη μου)

Οσο για το HDMI προσωπικα το θεωρω αχρηστο.Για σενα μπορει να ειναι απαραιτητο.Σε αυτη την περιπτωση ομως θα πρεπει να παραδεχτεις οτι με το VGA σημα δεν ειχες καταφερει να δεις HD εικονα στο PC σου, και η ελευση του DVI σου αλλαξε τη ζωη........
 
Έτσι, έτσι.

Αν κάποιος το moddάρει και βάψει πάνω του ένα ουράνιο τόξο και βάλει και ένα Sinclair το μηχάνημα θα ΣΠΕΡΝΕΙ!!!!!!!!!!!!

Το σκέφτομαι, ΤΩΡΑ η MS ανέβηκε πολύ στην εκτίμησή μου.

BLACK RULES!!!!!!!!!!

Ελπίζω να περάσει γρήγορα στα 0,65 μicron για να έχουμε και γενναία μείωση της κατανάλωσης και της θερμότητας που παράγει το μηχάνημα.

Άντε, το μόνο που μένει είναι ένα λευκό PS3 τώρα!!!!!

Ρε παίδες τι τιμή θα έχει;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και μόνο τον σκληρό δίσκο να βάλεις ένα κατοστάρικο επιπλέον.. Το βλέπω να κάνει κάνα 450 με 500 ευρώ. Είναι και αυτό το μαύρο χρώμα.
 
479 ευρω (αν συνεχιστει η πολιτικη του ΧΧΧ$=ΧΧΧευρω)
 
Πίσω
Μπλουζα