Xbox 720 (Πρώτη παρουσίαση)

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.853
Αντιδράσεις
3.778
Το τελευταιο τευχος του Xbox World πριν μας αφησεις ειχε φυλαγμενο μια εκπληξη.


Naι εχει BluRay:headbang:
:tease:

 




Current codename 'Durango' dev kits boast a CPU with "four hardware cores, each divided into four logical cores" and an impressive 8GB of RAM, XBW reports.
 




According to the mag's final 'exposé', the next-gen Xbox - which it speculates is likely to be called simply "Xbox" - will introduce Kinect 2.0, use Blu-ray discs and feature directional audio, a TV output AND input, 'innovative controller' and - at a later stage of the console's life - AR glasses.




Εδω για ολες τις ζουμερες λεπτομερειες



http://www.computerandvideogames.com/379069/xbox-720-xbw-uses-penultimate-issue-to-tell-you-everything-we-know/?cid=OTC-RSS&attr=CVG-General-RSS




 


screenshot_293660_thumb_wide620.jpg





screenshot_293664_thumb_wide940.jpg


screenshot_293659_thumb_wide940.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επιτέλους ένα όμορφο XBOX!!!

Δε το πιστεύω οτι το είπα αυτό...
 
Το μονο μη αληθινο Dino ειναι η κονσολα,ειναι mock up του περιοδικου!


Οντως πανεμορφο.
 
Ε, μα έτσι πες μου... Είπα κι εγώ....

Τέτοιο γούστο η Microsoft; :p
 
Πολυ αντιγραφη στην Apple αυτη η microsoft.που το ειδατε το ομορφο δεν ξερω αλλα γουστα ειναι αυτα.Ενα Apple tv απλα πιο μακροστενο ειναι πανω σε μια βαση του Wii.Ωσο για τα χαρακτηριστηκα και τα Dev kits του Wii U 16GB ειχαν μνημη Ram αλλα τελικα 2 εχει η κονσολα.Πιστευω 4GB το πολυ να εχει απο Ram το νεο xbox.Ολα τα υπολοιπα με ειναι απλα αδιαφορα.
 
bill, είναι όμορφο σε σχέση με τα προηγούμενα.
 
Ας ελπίσουμε να μην έχει τα πιθανά χαρακτηριστικά του PS4 γιατί η Nintendo θα χρειαστεί έστω έναν καλό ανταγωνιστή για να κινηθεί η αγορά.
 
Ετσι ετσι με το μαλακο το 720 γιατι καραδοκει και ο Wally.
 
Το bluray πιστευω ηταν αναμενομενο, εκτος αν εφτιαχνε η ms, καποιο custom δισκακι με την ιδια η μεγαλυτερη χωρητικοτητα. Αντε να δουμε σιγα σιγα περισσοτερα για να εχουμε αποψη.. απο αυτα δεν καταλαβαινεις και πολλα..

το kinect 2 θα ειναι ενσωματομενο;
 
Το WOW factor για εμενα ειναι τα AR glasses ,αυτο το διαφορετικο που περιμενω να ξεφυγουμε απο τα ιδια και τα ιδια.


Θα μου πεις Wiimote ,kinect και Move ηταν διαφορετικα και αυτα και μπλιαχ που καταντησαμε.



Ελπιζω κατι καλυτερο αυτην την φορα.



Specs σε μνημες και καρτες και τατοιαυτα δεν καιγομαι as long as it has pretty pretty graphics.
:supergrin:

 




το kinect 2 θα ειναι ενσωματομενο;

Δεν ξερω αν θα ειναι ενσωματωμενο ,ξερω οτι θα ειναι μεσα στο πακετο μαζι με την κονσολα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το kinect 2 να είναι ενσωματωμένο στην κονσόλα το βλέπω λίγο παράλογο..

Αρκεί να σκεφτούμε ότι η κονσόλα θα έχει έναν Α όγκο, και το kinect θα πρέπει να είναι μπροστά η πάνω στην τηλεόραση.. Τώρα να σε αναγκάζουν να έχεις ολόκληρη την κονσόλα σε συγκεκριμένο σημείο, δεν βλέπω να έχει κάποια λογική βάση..

Τώρα αν θα είναι στο πακέτο, θέλω να πιστεύω πως ναι... Πάντα όμως μαζί με ένα "νορμάλ" χειριστήριο!

Αν και μετά το WiiU, δεν βλέπω απίθανο έναν συνδυασμό χειριστήριο + kinect σε 1..
 
Για την εμφάνιση της κονσόλας, μου είναι αδιάφορο. Το πολύ - πολύ να κατασκευάσω - moddάρω δικό μου κουτί για να τη βάλω μέσα, αν και αυτό όπως το βλέπω δεν με χαλάει και τόσο.

Στέκομαι σε μερικά σημεία:

1). Μεταχειρισμένα παιχνίδια: Αν δεν έχει, bye bye my darling.

2). Χαζές βλάβες: Δεν το κόβω να είναι και πολύ μελετημένο το σύστημα ψύξης, αλλά το σώνει από πλευράς όγκου το slim optical drive.

3). Slim optical front loading drive: Αν δεν είναι εξαιρετικής ποιότητας θα βγάλει σύντομα βλάβες. Το PS3 μας τα έκανε [edited]....[/edited] με το drive του που δεν ήταν και ότι καλύτερο. Θα δείξει.

4). Blu ray drive: Who gives a rat's *μπλιπ*. Όποιος ενδιαφέρεται για BR έχει ήδη και τα stand alone brs είναι ζάμφθηνα.

Απογοητεύομαι όλο και περισσότερο από την "next gen" γενιά κονσολών. Θα περιμένω τις τελικές υλοποιήσεις και τολμώ να πω ότι με βλέπω με Wii U και ένα πανίσχυρο gaming pc σαν λύση. Όχι ότι το xbox δεν θα το πάρω, αλλά θα αγοράσω σε αυτό μόνο τα exclusive παιχνίδια που έτσι και αλλιώς θα έπαιρνα day 1 και δεν θα πούλαγα ποτέ, aka Forza, Halo, GOW και τέλος.

ΕΥΤΥΧΩΣ έχω στοκάρει σε 360 είτε κονσόλες, είτε παιχνίδια και ευτυχώς δεν θέλω να ακολουθώ οποιαδήποτε στρατόπεδα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λαθος διατυπωση εκανα, δεν εννοουσα ενσωματομενο στην κονσολα, εννοουσα αν θα ειναι υποχρεωτικο πακετο μαζι με την κονσολα .Οπως γραψατε θα ειναι! :)
 
Δυστυχώς δεν γλυτώνουμε από τις χαζομάρες. Ένα σωρό pads, κάμερες και άλλα συναφή που κοστίζουν πολύ σε παραγωγή και αντί να επικεντρωθούν στο hardware της κονσόλας θα κάνουν διαγωνισμό ποιός θα βάλει τη μεγαλύτερη gimmickια μέσα για να δώσει έμφαση στο wow factor.

Κοίτα να δεις που θα ξαναγυρίσω από εκεί που άρχισα......
 
Εμένα το innovative controller μου μυρίζει χειριστήριο τύπου kinect, δηλαδή κουνάω χέρια-πόδια σαν τον παλαβό...
 
Όσο το ψάχνω από τις φωτογραφίες, αν είναι έτσι η τελική έκδοση (λέμε ΑΝ) ..... κάτι δεν μου πάει καλά.

Το μηχάνημα δεν έχει εμφανείς εισόδους αέρα για ψύξη. Εκτός και αν παίρνει αέρα από κάτω, πράγμα που θα είναι και πάλι τραγικό. Δεν το κόβω να είναι αυτό το τελικό του σχήμα.

Αν, όμως, όντως είναι, ετοιμάστε πυροσβεστήρες.
 
Αν κοιτας τις φωτο του θρεντ οπως ειπαμε και πιο πισω ειναι mock up του περιοδικου.


Πετυχημενο μεν απο στυλιστικης αποψης αλλα κατα 99% fake!
 
Ωραία Aardy. Γιατί θα πήγαινε για μόντα day 0.
 
Που μπερδευτηκες Aardy ? Τωρα που η και καλα hardcore κονσολα γινεται πολυμιξερ, θα χει πλακα να δουμε τι θα σκεφτουν να απαντησουν οι φανς....
 
Πίσω
Μπλουζα