Xbox development stuff

pitsunami

RetroAdept
Joined
22 Αύγ 2007
Μηνύματα
838
Αντιδράσεις
13
Η δευτερη πιο αγαπημένη μου κονσόλα μετά το 3do...ms xbox, μια κονσόλα τέλεια απο διάφορες απόψεις! :cool:

Έδω θα σας παρουσιάσω την συλλογή μου απο τα development μηχανήματα...

Development console,clear shell dvt3/4, κατα βάθος το ίδιο με το retail xbox αλλά με διπλάσια ram και επιπλέον θύρες για dvd emulation και usb...

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Debug console ,clear green shell, ίδια περίπτωση με το clear dev αλλά χωρίς τις επιπλέον θύρες.Μόνο για debuging.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Alpha I development tower,το πρώτο xbox dev machine με pc hardware και ιδιαίτερο bios/apps που τρέχει σαν απλό xbox...

picture.php


picture.php


picture.php
 
Prototype live enabled console.(οτι λέει η προταση)

picture.php


picture.php


Official usb connector , prototype hammerhead fx controller,διαφορα check discs,betas.

picture.php


picture.php


picture.php


more to come...... :D
 
Έχεις δοκιμάσει να φτιάξεις τίποτα?

Αναμένω να δω το dev PC του 360
 
ΑΠΙΣΤΕΦΤΑΜΠΛ!!!!!!!!!
 
τι διαφορα εχει το debug απο το develop και γιατι εχεις απο 5-6 κομματια;

μια: οκ

δυο: γιατι οχι

τρεις: μου περισευε χωρος

τεσσερεις: ηθελα ενα και για την τουαλετα :)

κλπ

φανταζομαι ολα αυτα τα εχεις στα κουτια τους; τα dev δεν ειχαν κανενα περιεργο πληκτρολογιο;
 
Πολύ ωραία συλλογή!
 
Τα έχεις χρησιμοποιήσει παραγωγικά καθόλου αυτά τα μηχανήματα. Πολύ ωραία συλλογή. Αν είμασταν και 6-7 χρόνια πίσω θα άνοιγες και software house για XBOX με τόσα development μηχανήματα.
 
Και τώρα που κατάφερα να συνεφέρω κάπως τον Wally από το "χτύπημα" (τον έχουμε στην εντατική με μπόλικα ηρεμιστικά, θα στρώσει...) ας κάνω και τα σχόλια μου. :)

Για άλλη μια φορά μας εντυπωσιάζεις με τα κομμάτια που διαθέτεις.

Προσωπικά μου άρεσε πολύ το Alpha 1 Dev Tower, που ουσιαστικά είναι ένα μη-consolized Xbox από όσο καταλαβαίνω. Πολύ αστείο και το floppy που "κοιτάει" μέσα στο κουτί!

Διακρίνω και κάτι αυτοκόλλητα "property of Midway", τελικά κάθε χρεωκοπία developer είναι θησαυρός για τους συλλέκτες. Όπως παλιότερα της Acclaim...

Και τέλος, σαν αμετανόητος software-ακιας, ενθουσιάζομαι με τα πολλά δισκάκια που βλέπω. Επειδή όμως τώρα στα γεράματα δεν μπορώ να διακρίνω πολλούς τίτλους, ειδικά στις πίσω σειρές, αν μπορείς πες μας δυό λογάκια για το τι βλέπουμε. Ειδικά αν υπάρχει και τίποτα ακυκλοφόρητο ή σε early version.
 
Ethaniel είπε:
τι διαφορα εχει το debug απο το develop και γιατι εχεις απο 5-6 κομματια;μια: οκ

δυο: γιατι οχι

τρεις: μου περισευε χωρος

τεσσερεις: ηθελα ενα και για την τουαλετα :)

κλπ

φανταζομαι ολα αυτα τα εχεις στα κουτια τους; τα dev δεν ειχαν κανενα περιεργο πληκτρολογιο;
Η διαφορά τους είναι ότι με το debug απλά 'τρέχεις' τον κώδικα σαν retail,

ενώ με το dev ελέχγεις και άλλα πράγματα...

Το γιατί έχω τόσα οφείλετε στο ότι τα περισσότερα τα πήρα λόγω των beta που είχαν μέσα.

Τα κουτιά δεν τα έχω δυστηχώς ,τα μόνα boxed είναι αυτα που έχω φώτο.

Shock είπε:
Έχεις δοκιμάσει να φτιάξεις τίποτα?
Αναμένω να δω το dev PC του 360
Δεν έχω φτιάξει κάτι ακόμα όχι... :(

Maddog είπε:
Και τώρα που κατάφερα να συνεφέρω κάπως τον Wally από το "χτύπημα" (τον έχουμε στην εντατική με μπόλικα ηρεμιστικά, θα στρώσει...) ας κάνω και τα σχόλια μου. :)
Για άλλη μια φορά μας εντυπωσιάζεις με τα κομμάτια που διαθέτεις.

Προσωπικά μου άρεσε πολύ το Alpha 1 Dev Tower, που ουσιαστικά είναι ένα μη-consolized Xbox από όσο καταλαβαίνω. Πολύ αστείο και το floppy που "κοιτάει" μέσα στο κουτί!

Διακρίνω και κάτι αυτοκόλλητα "property of Midway", τελικά κάθε χρεωκοπία developer είναι θησαυρός για τους συλλέκτες. Όπως παλιότερα της Acclaim...

Και τέλος, σαν αμετανόητος software-ακιας, ενθουσιάζομαι με τα πολλά δισκάκια που βλέπω. Επειδή όμως τώρα στα γεράματα δεν μπορώ να διακρίνω πολλούς τίτλους, ειδικά στις πίσω σειρές, αν μπορείς πες μας δυό λογάκια για το τι βλέπουμε. Ειδικά αν υπάρχει και τίποτα ακυκλοφόρητο ή σε early version.
Τα δισκάκια δεν έχουν κάτι το φοβερό εκτός απο κάποια reviews/betas στους δίσκους όμως υπάρχουν τουλάχιστον δύο ακυκλοφόρητα το fear factor (σχεδόν ολοκληρωμένο) και το wheelman (early build)...και αρκετές early betas απο το atv3,bmx4,sf rush,gladiator,manic driver κ.α.

Όλα φυσικά έχουν γίνει backup απλά πρέπει να τα χωρίσω και να τα δοκιμάσω...
 
Τα δισκάκια δεν έχουν κάτι το φοβερό εκτός απο κάποια reviews/betas στους δίσκους όμως υπάρχουν τουλάχιστον δύο ακυκλοφόρητα το fear factor (σχεδόν ολοκληρωμένο) και το wheelman (early build)...και αρκετές early betas απο το atv3,bmx4,sf rush,gladiator,manic driver κ.α.

Τα δισκάκια δεν έχουν κάτι το φοβερό εκτός απο κάποια reviews/betas στους δίσκους όμως υπάρχουν τουλάχιστον δύο ακυκλοφόρητα το fear factor (σχεδόν ολοκληρωμένο) και το wheelman (early build)...και αρκετές early betas απο το atv3,bmx4,sf rush,gladiator,manic driver κ.α.

Τα δισκάκια δεν έχουν κάτι το φοβερό εκτός απο κάποια reviews/betas στους δίσκους όμως υπάρχουν τουλάχιστον δύο ακυκλοφόρητα το fear factor (σχεδόν ολοκληρωμένο) και το wheelman (early build)...και αρκετές early betas απο το atv3,bmx4,sf rush,gladiator,manic driver κ.α.
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
 
ΩΩΩχχχχχχχχ γιατρεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!! :D :D
 
Να πάρει, πάνω που τον είχα συνεφέρει λίγο!

Θα εξαντλήσουμε το στοκ ηρεμιστικών του ΕΣΥ αν συνεχίσεις έτσι. :p
 
Πίσω
Μπλουζα