XBOX Japan

nikosmihalakis

RetroWannaBe
Joined
16 Νοέ 2009
Μηνύματα
57
Αντιδράσεις
0
Σε ενα καταστημα ηλεκτρονικων παιχνηδιων στην Ιαπωνια εχει εκδοσεις παιχνηδιων και παιχνηδια που δεν υπαρχουν στην ελλαδα τουλαχιστον δεν ξερω για ευρωπη αλλα νομιζω ουτε εκει . Το xbox μπορει να παιξει universal τιτλους η εστω

japanese ???

ευχαριστω !>>
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αν και δεν ειμαι καλος σε αυτα, πιστευω οτι τα ιαπωνικα θα τα παιξει αλλα ομως η ιαπωνια εχει το συστημα NTSC-J αν δεν κανω λαθος οποτε δε μπορω να σου πω με σιγουρια κατα ποσο θα παιξουν τα παιχνιδια στην τηλεοραση.

ας με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος
 
Στα region locked games δεν θα στα παίξει,εκτός αν το μηχάνημα είναι πειραγμένο!
 
Του βαζεις ενα πολυ απλο softmod του xbox και παιζεις τα απαντα.

Αν και εχει πολυ καλα παιχνιδια στην Ιαπωνια το xbox, δυστηχως ελαχιστα (κυριως shooters) ειναι "φιλικα" για καποιον που δεν γνωριζει την γλωσσα..
 
ψαξε για:

Metal Wolf Chaos

Shikigami no Shiro Evolution Blue/Red

Shikigami no Shiro II

Magatama

Muzzle Flash

Psyvariar 2: Extend Edition

ExaSkeleton (ψιλοβγαινει ακρη)

Touge R (αν και μετριοτατο)

Daemon Vector (αν θυμαμαι εχει και Αγγλικα)

Magi Death Fight

World Billiards Tournament: Break Nine

Drihoo

Innocent Tears (δεν ξερω αν πολυβγαινει νοημα - δεν το εχω, το ειχα δει για λιγο σε ενα φιλο)

κοιτα και για N.U.D.E. @Natural Ultimate Digital Experiment (σε αυτο δεν θα καταλαβεις Χαρο αλλα εχει υπεροχο artwork και ειναι πανακριβο)

 
το daemon vector είναι κινέζικο(Taiwan)

ψάξε επίσης τα :

Wild Rings(UFC style)

Dinosaur Hunting

Murakumo Renegade

πλήρως playable

αν το έχεις modded δε χρειάζεται να ψάχνεις στην Iαπωνία...
 
Οντως, οπως ολες οι κυκλοφοριες της From για το XBOX1, και το Murakumo ειναι εξαιρετικο!
 
Summon the dead

2 ειδησεις περι Metal Wolf Chaos

  1. Μια βλετιωμενη εκδοση του Metal Wolf Chaos, το XD κυκλοφορησε για PC,XBOX,PS4. Ελπιζω η FROM να συνεχισει την μεγαλη μαγκια και για αλλα XBOX αριστουργηματα της.
  2. Το τρελο. Υποστηριζουν οτι η Steam εκδοση λειτουργει σε OG XBOX! (δεν το εχω δοκιμασει)
 
Και με τρελη εισαγωγη. Το εχω σε κασσετα (μου ελειπε κανα κατοασταρικο για το δισκο και ηταν και η συσκευασια τηε κασσετας πολυ ωραια).

Δυνατο γκρουπ αλλα το εφαγαν απο τη μια οι διθυραμβοι καποιων συντακτων του HM και απο την αλλη το κραξιμο για τα περι Αυστραλιας.

Μου αρεσουν πολυ και ακουω ακομα.
 
kill for mummyyy.....γουααα (έμετος) ΧΑΧΑΧΑ....Δεν θυμάμαι αν ήταν το summon the dead  ή το last prophesy (νομίζω το δεύτερο) σε "περίεργο" μαύρο κουτί κασέτας...όχι το κλασικό διάφανο/μαύρο ή διάφανο/διάφανο.  
 
Πίσω
Μπλουζα