XBOX ONE

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
Σημερα στις 20:00 εχουμε τη πρωτη παρουσιαση του νεου XBOX.

Ανοιξα λοιπον το παραδοσιακο thread σχολιασμων που ελπιζω να κινηθει σε πλαισια φιλικα, χιουμοριστικα και να μην ξεφυγει.

Μετοχες δεν εχουμε πουθενα.

Θα μεταδοθει ζωντανα απο το XBOX Live, το SpikeTV και το GameTrailers.

Οταν βρισκω links για μεταδοσεις και blogcasts (Verge)θα ενημερωνω το ποστ.

attachment.php
 
Αντε.... καλη σας επιτυχια :p
 
Tαξιδι στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα.

Capture1.JPG
 
Πρεπει να το υποστουμε και αυτο το Thread ?...
 
Ελα ελα! Υπομονη μερες μου ειναι ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
 
Δυνατό Aard, έλιωσα...

Θέλω PGR!!!
 
Αντε να δουμε τι θα παρουσιασει η Ms!
 
Η αλήθεια είναι ότι εχω εντυπωσιαστεί από το IllumiRoom. Αλλα κάτσε, πρώτον να βγει η κονσόλα και δευτερον να βγει η σλιμ εκδοση της κονσόλας σε μειωμένη τιμή (μιλάμε για το 2016) :D :D
 
Το illumiroom εγω απο την αλλη πιστευω οτι δεν προσφερει κατι στην ουσια.Γιατι να μην παιζεις με projector κατευθειαν και να παιζεις με projector αλλα να εστιαζεις στην Μικρη TV στο κεντρο.
 
Οπως εγραφα και πριν..ΑΝ (και λεω ΑΝ) ισχυουν αυτα που δειχνει το promotional trailer...φαντασου να παιζεις καποιο nextgen Afterburner [ταβανι σου θα δειχνει μια φορα θαλασσα, την αλλη συννεφακια]...φαντασου να πλαγιαζεις HangOn με 250 [δεξια αριστερα σου να φευγουν σφαιρα τα κερβς]...
 
Και εγω εξακολουθω να λεω γιατι να μην τα βλεπεις ολα αυτα "καθαρα" και μεγαλα σε ολο τον τοιχο σου την θαλασσα και τα συννεφα που λες. Αυτο που λες για αριστερα και δεξια εννοεις αριστερα και δεξια απο την Tv ; γιατι αν εννοεις αυτο παλι ειναι το ιδιο δεν μπορω να καταλαβω την χρηση , εκτος αν δεν εχεις τον καθαρο τοιχο για να δουλεψεις Προτζεκτορα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οχι μιλω για τοιχους και ταβανια
 
Και γω θα το ξαναπω.Ολο αυτο το πραμα ειναι η χαρα της επιληψιας.Εδω ειχαν προβλημα αλλοι με το 3D του 3DS η καποια VR γυαλια κλπ σιγα μην εχουν μαυτο αν κυκλοφορησει καποια στιγμη.Απατο το κοβω να πηγαινει αν κυκλοφορησει ποτε.
 
Αν μπορει να δουλεψει στο ταβανι και στους τοιχους αριστερα δεξια παω πασο . Τοτε ναι! στο βιντεο που ειχα δει εδειχνε μονο μπροστα γυρω απο την Tv.
 
Ajax87 είπε:
Και εγω εξακολουθω να λεω γιατι να μην τα βλεπεις ολα αυτα "καθαρα" και μεγαλα σε ολο τον τοιχο σου την θαλασσα και τα συννεφα που λες. Αυτο που λες για αριστερα και δεξια εννοεις αριστερα και δεξια απο την Tv ; γιατι αν εννοεις αυτο παλι ειναι το ιδιο δεν μπορω να καταλαβω την χρηση , εκτος αν δεν εχεις τον καθαρο τοιχο για να δουλεψεις Προτζεκτορα.
Αν θέλεις να τα βλέπεις όλα 'καθαρά' θα πρέπει να κοιτάς μια τεράστια

επιφάνεια για menus και λοιπά,ενώ έτσι παίζεις άνετα στην τηλεόραση σου

και νιώθεις ότι βρίσκεσαι 'μέσα',λέμε τώρα...
 
Ajax87 είπε:
Και εγω εξακολουθω να λεω γιατι να μην τα βλεπεις ολα αυτα "καθαρα" και μεγαλα σε ολο τον τοιχο σου την θαλασσα και τα συννεφα που λες.
Φαντάζομαι ότι η ανάλυση του illumiroom θα είναι πολύ χαμηλότερη από αυτήν της τηλεόρασης αλλιώς θα κόστιζε κανένα χιλιάρικο. Ισα ίσα να σου δείξει κανένα οπτικό εφέ και στιλιζαρισμένες ή φιλτραρισμένες εικόνες και να σου αποσπάει την προσοχή. Βλέπεις, σήμερα οι gamers έχουν πολύ μικρό "attention span" που λένε. Ισως πιστεύουν ότι όλα τα εφέ και οι εκρήξεις στην οθόνη να μην είναι αρκετά για να σε κρατήσουν. Eίναι κάτι αντίστοιχο ενός theme park attraction. Ετσι θα βλέπεις ένα σωρό εφέ έξω από αυτήν. Και αν δεν σου είναι αρκετό μπορεί μετά να σου πουλήσουν και τίποτα φωτορυθμικά ή καμία ντισκομπάλα.

Η άποψή μου είναι ότι σκέφτονται πως με όλα αυτά τα εφέ είναι πιο ευκολο να σου κρατήσουν το ενδιαφέρον από ότι να φτιάξουν ένα παιχνίδι αρκετά καλό που να σε κρατάει με το gameplay του. Αλλά πιστεύω πως ο κόσμος θα το σιχαθεί. Ακόμα και στα video είναι εντυπωσιακό στην αρχή αλλά μετά γίνεται ενοχλητικό. Πόση ώρα θα αντέξεις να βλέπεις όλον αυτόν τον πανικό τριγύρω σου?

Μου φαίνεται είναι άλλη μία άχρηστη συσκευή που θα την χρησιμοποιείς για να εντυπωσιάζεις τους φίλους σου απλά και μόνος σου θα την ανάβεις μία φορά για 5 λεπτά κάθε φορά που παίζεις ένα καινούριο game.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To συγκεκριμενο εφε παντως ειχε πεσει στην αντιληψη μου για πρωτη φορα πριν κατι χρονια απο την Philips τις τηλεορασεις της και το http://en.wikipedia.org/wiki/Ambilight
 
Aardvark είπε:
To συγκεκριμενο εφε παντως ειχε πεσει στην αντιληψη μου για πρωτη φορα πριν κατι χρονια απο την Philips τις τηλεορασεις της και το http://en.wikipedia.org/wiki/Ambilight
Εχει ένας φίλος μου την τηλεόραση αυτή. Δοκιμάσαμε να δούμε ταινία με τον φωτισμό να αλλάζει ανάλογα με το τι δείχνει η οθόνη και ήταν πολύ κουραστικό. Οπότε έβαλε έναν απλό, μονόχρωμο φωτισμό για να ξεκουράζει το μάτι σε ένα σκοτεινό δωμάτιο και καλά, αλλά και πάλι ήταν κάπως δυνατό. Οταν μείωσε την ένταση και ήταν κάπως πιο απαλό ήταν μια χαρά.
 
Η Philips την ιδεα την πηρε στο οτι πολλοι ανθρωποι αφηναν ενα λαμπατερ να καιει διπλα στην Tv τους.Αλλους τους ενοχλει,εμενα καιει το φωτακι του εξωτερικου ΗDD μπροστα στην ΤV και το κανω αλλιως.
 
Πολυ φοβαμαι οτι θα δουμε αντιδρασεις σαν κι αυτες...:biglaugh:

 
Πίσω
Μπλουζα