XBOX saves σε αλλο XBOX?

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.792
Αντιδράσεις
4.276
Επειδη μαλλον εχω σκουριασει ή η μνημη μου με προδιδει...

Θελω να μεταφερω ολα μου τα saves απο μια XBOX1 κονσολα σε μια αλλη.

Προφανως η αντιγραφη/επικολληση του TDATA και UDATA δεν κανει τη δουλεια. ΒΤW το συνολικο τους μεγεθος ειναι 968MB...

Με ποιο αλλο τροπο μπορω να μεταφερω τα saves μου?
 
Θυμαμαι με δικτυο πως γινεται. Επισης με τις καρτες μνημης του xbox. Εχω μερικες που μπορω να σου δανεισω αν χρειαζεται.
 
Eχω την εντύπωση ότι υπάρχει transfer kit γι'αυτή τη δουλειά.
 
Getta τοσα MB με καρτα ειναι λιγο προβλημα :)

Με δικτυο πως?

Transfer Kit που μετετρεπε μια CF σε MU μεσω του controller port? Θυμαμαι κατι τετοιο να πωλειται στο LingSang. Απο οταν εκλεισε, δεν εχω ξαναδει τετοια καλουδια...
 
Εκανα εξ αρχης τη προσπαθεια να αντικαταστησω τους δυο φακελους αλλα σε 2-3 παιχνιδια που δοκιμασα θεωρουσαν τα saves ως broken.
 
Υπήρχε ένα πρόγραμμα που μπορούσες να μεταφέρεις τα saves από τον σκληρό του xbox στον σκληρό του υπολογιστή σου. Το είχα δοκιμάσει κάποτε και έκανε σωστά την μεταφορά πίσω στον σκληρό της κονσόλας, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ το όνομα του...
 
Για το XBOX Saves Manager λες. Απλα κανεις επιλεκτικο transfer.

Ειδα ακομα μερικα παιχνιδια. Κατ αρχας σε EA και Tecmo παιχνιδια υπαρχει μαλλον καποιου ειδους "υπογραφης" μαλλον.

Σε μερικα αναγνωρισε το save (πχ Otogi)
 
Αν την παλευεις με τις δυο καρτες μνημης που εχω Wally πεστο.. Για κατι τετοια κουλα τις πηρα εξαρχης..
 
Wally είπε:
Ειδα ακομα μερικα παιχνιδια. Κατ αρχας σε EA και Tecmo παιχνιδια υπαρχει μαλλον καποιου ειδους "υπογραφης" μαλλον.
Σε μερικα αναγνωρισε το save (πχ Otogi)
Θα είναι λίγο ειρωνεία να βοηθήσει αυτό που απευθύνεται σε αρχαρίους, αλλά μια και το διάβαζα προχτές και φαίνεται να "κολλάει" στα περιγραφόμενα, το παραθέτω.

http://www.racketboy.com/retro/microsoft/xbox/2011/03/xbox-101-a-beginners-guide-to-microsofts-original-console.html

Digital Game Signatures: Some game saves are digitally signed and wonʼt work if attempting to load them on a different console. This limits the use of the memory card for transferring saves.
 
Πίσω
Μπλουζα