xbox360 cable controller

enrique19

Retro Member
Joined
1 Mαϊ 2010
Μηνύματα
187
Αντιδράσεις
8
γεια,εχω εναν ασυρματο μοχλο για το 360,ξοδευψε σαν νερο της μπαταριες που φοραει οποτε θα παρω συνδετικο καλωδιο να τον κανω ενσυρματο και να μην ξοδευω τσαμπα λεφτα για το τιποτα σε μπαταριες,βρηκα αυτο http://www.ebay.com/itm/NEW-Charger-Cable-Xbox-360-Wireless-Controller-/300631705617?pt=AU_Video_Game_Accessories&hash=item45ff0bc811, δεν εβγαλα ακρη για τα εξοδα αποστολης!μια βοηθεια καλοδεχουμενη.
 
Για το αντικείμενο, δε μπορώ να εκφέρω γνώμη!

Τώρα, για τα μεταφορικά, αν επιλέξεις την Ελλάδα, θα δεις ότι το δίνει σαν Free Shipping με απλό ταχυδρομείο:

ebay.jpg

Κι απ' ότι βλέπω, ο πωλητής είναι στο Hong Kong (το αναφέρω, γιατί πολλοί sellers από εκεί, τα συνηθίζουν τα δωρεάν μεταφορικά, αλλά με ΑΠΛΟ ταχυδρομείο! )

Δίνω ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ έμφαση στο απλό, γιατί άπαξ και αποσταλεί, χάνεις τα ίχνη του! :)

Τέλος, αν ήμουν στη θέση σου, θα έκανα ένα e-mail και στον πωλητή, να βεβαιωθώ ότι όντως είναι έτσι τα πράγματα, απλά για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!
 
ναι φιλε μου κινεζια ειναι για αυτο κανει και 3 δολαρια δηλαδη κανα 2 ευρω,φθηνο θελω και οσο κρατησει,παιρνω και δυο κομματια και οκ,απλο ταχυδρομειο δηλαδη?του χονκ κονγκ η το δικο μας?και τι εννοεις οταν λες απαξ και αποσταλει χανω τα ιχνη του? :p
 
enrique19 είπε:
ναι φιλε μου κινεζια ειναι για αυτο κανει και 3 δολαρια δηλαδη κανα 2 ευρω,φθηνο θελω και οσο κρατησει,παιρνω και δυο κομματια και οκ,απλο ταχυδρομειο δηλαδη?
Απλό, λέγοντας, εννοούμε ότι δεν είναι ούτε συστημένο, ούτε express.

enrique19 είπε:
του χονκ κονγκ η το δικο μας?και τι εννοεις οταν λες απαξ και αποσταλει χανω τα ιχνη του? :p
Βασικά, απλό είναι και στις 2 χώρες! Απλά στο Hong Kong είναι πιο οργανωμένοι και θα σου στείλουν έναν αριθμό (σαν κι αυτό που έχουμε εμείς στα συστημένα), ώστε για το διάστημα που βρίσκεται στο Hong Kong, να μπορείς να το εντοπίσεις! Αλλά!... Μόλις βγει από την χώρα, δε θα ξέρεις πού βρίσκεται, ούτε θα μπορούν να το εντοπίσουν τα ΕΛΤΑ για να δεις πού είναι - στην ουσία δηλαδή, χάνεις τα ίχνη του μέχρι να το παραδώσει ο ταχυδρόμος! :)
 
χμ..θα το ρισκαρω..καλο αυτο με το τρακινκ για οσο το βλεπεις δηλαδη..δεν πιστευω να πεσει πιστολια,εξαλλου δωρεαν τα μεταφορικα και το ποσο ειναι ευτελες για κατι τετοιο.
 
2 πράγματα μόνο!

α) Στείλε ένα e-mail και στον πωλητή - θα μπορεί να σου απαντήσει σίγουρα για τα μεταφορικά!

β) Κάτσε να ακούσεις και καμιά γνώμη ακόμα! Μπορεί κάποιος να θέλει να προσθέσει / διορθώσει κάτι! Αν μέχρι αύριο, δεις "ησυχία", τότε όρμα! :)
 
Εχει πουλησει 57 τετοια, χωρις να εχει αρνητικη κριτικη πανω στο συγκεκριμενο. Αν και εχει φαει αρκετες, εχουνε να κανουνε με την ποιοτητα που περιμεναν και καθυστερησεις. Πηρα και εγω ενα γιατι δεν παλευεται η καταναλωση του χειρηστηριου με τις μπαταριες..
 
οκ φιλε daverdevil, getta φιλε απο τον ιδιο πηρες?ναι η καταναλωση ειναι ελεος..φαντασου εγω μονο δυο μπαταριες ξοδεψα και μολις ειδα οτι καταναλωνει σαν νερο..επ αντε γεια παιρνω αυτο και ας ειναι οπως ειναι και ησυχαζω
 
Ναι απο τον ιδιο, ειναι περιπου δυο δολαρια φτηνοτερος απο τους αλλους που βρηκα. Υποψην, τα πραγματα απο Κινα θελουνε περιπου μηνα, οποτε υπομονη. Η καταναλωση του 360 στις μπαταριες ειναι εμετικη, τρελη κοροιδια για να πουλανε τα battery packs..
 
ωχ ενα μηνα..υπομονη λοιπον..ειναι φθηνος ομως,θα παρω 2 για να ειμαι και σιγουρος.
 
παιδια για πειτε ετσι συντομα επειδη δεν εχω καρτα προπληρωμενου για ιντερνετικες αγορες ποια τραπεζα να παω?εχω ακουσει για κυπρου που την κανεις δωρενα και δεν πληρωνεις τιποτα οποτε προηγειται,και για πειραιως νομιζω το ιδιο.
 
Αυτες οι δυο ειναι απο τις καλυτερες. Κοιτα επισης ποια ειναι κοντα σου και με λιγοτερο κοσμο, ωστε να εξυπηρετεισαι γρηγορα.

Τον εχω πληρωσει τον Κινεζο εδω και ποσες μερες και ακομα να το στειλει.. Ελπιζω μεσα Ιανουαριου να το εχω..
 
οκ τοτε θα παω δευτερα και στης δυο αμα ειναι τζαμπα να την βγαλεις που νομιζω ειναι και στης δυο,οποτε δευτερα αν βαλω και χρηματα μεσα το παραγγελνω απ τον κινεζο δευτερα και περιμενω ιανουαριο να ερθει..ως τοτε χωρις πολυ xbox γιατι με τα λεφτα που θα ξοδεψω σε μπαταριες παιρνω 2 3 cable controller
 
Στην Κύπρου πληρώνεις 5 ευρώ για την έκδοση και παραλαβή της κάρτας και 1 ευρώ προμήθεια σε κάθε "recharge". Την έβγαλα πέρυσι, δεν ξερω αν το τάληρο στην αρχή ισχύει ακόμα, αλλά σήμερα που της έριξα ένα 50άρικο κρατήθηκε προμήθεια.

Με έχει εξυπηρετήσει στο applestore, shopto.net, gog, η έκδοση έγινε ειδικά για το applestore. Μπορείς να την φουλάρεις και από ΑΤΜ.
 
H πιό βολική λύση θεωρώ πως είναι οι απλές επαναφορτιζόμενες μπαταρίες ΑΑ.
 
Πίσω
Μπλουζα