Xenia (XBOX 360 emulator)

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.853
Αντιδράσεις
3.778
Εχει δοκιμασει κανεις τον παραπανω emu για το 360, θα θελα να δοκιμασω τα Live arcades παιχνιδια του 360 που ηταν πολλα και καλα και δεν θελουνε ιδιαιτερες απαιτησεις απο το πισι του emulator.

To θεμα ειναι ποσο χαμηλες απαιτησεις θελει αυτος ο emu εστω και για τα arcades παιχνιδια της M$.


Xenia | Xbox 360 Emulator | NOOB Friendly!


 
 
Εξαιρετικος κυριως για τα Live Arcade που (επι τω πλειστω) παιζουν χωρις θεματα.
 
Tι λες τωρα ,σπουδαιο νεο αυτο με τα Live arcade.
Με το ΟΝΕ Pad θα παιζουν ιδια .
θανκ γιου.

 
Εξαιρετικος κυριως για τα Live Arcade που (επι τω πλειστω) παιζουν χωρις θεματα.
Μεχρι τωρα μονο Afterburner Climax καταφερα να παιξω. (όχι ότι είναι και λίγο βέβαια...) Εφαγα ομως φολα με: Earthworm Jim HD, Jetpac Refuelled και Perfect Dark που παιζει μεν αλλα με πολλα glitches δε. Δεν τολμησα να ψαξω και για αλλα...
 
Εχει πραμα να ασχοληθεις...Sine Mora, Geometry Wars, Arkanoid, DeathTank, Spelunky, Battlezone, Ikaruga, BangaiO, τα Banjo, Space Giraffe, Braid, Crazy Taxi, Doom, Duke, Limbo, Sensible, Guardian Heroes, Sonic 4 , Golden Eye, Speedball 2 κτλ
και συνεχως εξελισσεται
 
Ολα κομπλε ,ξεκιναω τεσταρισμα. :fafoutis:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Α! Space Giraffe, ήθελα να το δω αυτό, θα κάνω μια προσπάθεια.
 
Δεν βλεπω να εχει settings ο XENIA σαν τους αλλους emu , να καναμε καμμια αλλαγη τιποτα να πηγαινε λιγο πιο γρηγορα σε καποια παιχνιδια.
Πχ VF5.
 
Δοκίμασα τον Xenia με το Gears of War 3, αλλά είχα πολύ έντονο lag. Οφείλεται στον emulator άραγε, στον computer μου ή μόνο το συγκεκριμένο έχει πρόβλημα; Θα προσπαθήσω ξανά με κανένα άλλο παιχνίδι.
 
Ξεκινα με ελαφρια Arcade. Λογικα χρειαζεται κτηνος PC για να παιξει κανονικα (νομιζω οτι στο μετριο συστημα μου μαξαρει πρωτα η GPU)
 
Χμμμ... Όταν λες Arcade; (δεν ξέρω τίποτε από XBox 360, τι διαθέσιμοι τίτλοι υπάρχουν πχ).

Edit: Βρήκα ένα άρθρο στην wiki για το τι είναι αυτά τα Arcades! Ευχαριστώ πάντως Wally!
2o Edit: Επιβεβαιώνω πως το Jet Pac Refuelled δεν τρέχει. Το Icaruga όμως μου έτρεξε, θα έλεγα με κανονική ταχύτητα!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα