Xenoblade Chronicles

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.305
Αντιδράσεις
5.794
Σαν φανατικος των παιχνιδιων xenogears και xenosaga episodes 1,2,3 να και κατι πολυ ευχαριστο για μενα αλλα και για ολους τους κατοχους wii και τους φανατικους των rpg.Mετα απο ενα χρονο που κυκλοφορει στην ιαπωνια επιτελους εφτασε και στην ευρωπη το εκπληκτικο xenoblade με την ονομασια xenoblade cronicles ενα απο τα καλητερα rpg που εχουν κυκλοφορησει.Υπεροχη ιστορια,πολυ ωραια γραφικα,συστημα μαχης που θυμιζει το final fantasy XII αλλα αναβαθμισμενο και πολυ καλητερο και πανω απο 100 ωρες παιχνιδιου συμφωνα με τους σχεδιαστες και προγραματιστες του.Επιτελουσ ενα αξιολογο rpg για το wii γιατι μετα το zelda twilight princess το χαος.

 
Το μονο παιχνιδι που ζηλευω στο Wii. Πηρε τρελες βαθμολογιες.

Ελπιζω να βγει και στις αλλες πλατφορμες (αν και το θεωρω απιθανο)
 
Πραγματικά πολύ όμορφο! Αν είναι και τόσο αχανές όσο λένε... Βέβαια ανατρίχιασα απο τα 70 ευρώ της συλλεκτικής έκδοσης αλλά τι να κάνουμε; Θα περιμένουμε...
 
Το παιχνιδι μαγκες ειναι απιστευτο.Τα γραφικα μπορει να μην ειναι top class αλλα δενουν τελεια με το ολο συνολο και η ιστορια του το gameplay και ολα τα στοιχεια που εχει σε αποζημιωνουν στο επακρο.
 
Το επαιξε κανεις το παιχνιδι ; ενδιαφερομαι να το παρω .. Απλα φοβαμαι μην το βαρεθω γρηγορα οπως εγινε με το monster hunter tri ...
 
Ajax87 είπε:
Το επαιξε κανεις το παιχνιδι ; ενδιαφερομαι να το παρω .. Απλα φοβαμαι μην το βαρεθω γρηγορα οπως εγινε με το monster hunter tri ...
φιλαρακι παρτο και μην το σκεφτεσαι καθολου.Μιλαμε για ενα απο τα κορυφαια παιχνιδια για το wii και γενικα και με πανω απο 100 ωρες παιχνιδιου.
 
metalcandyman είπε:
φιλαρακι παρτο και μην το σκεφτεσαι καθολου.Μιλαμε για ενα απο τα κορυφαια παιχνιδια για το wii και γενικα και με πανω απο 100 ωρες παιχνιδιου.
To πηρα το σαββατο ωραιο φαινεται επαιξα κανα 4ωρο , αν και δεν το προχωρησα πολυ γιατι εψαχνα αρκετα.. Με χαλαει λιγο που εχει γραφικα χειροτερα απο Ps2!!!!(τα χερια τους ειναι λες και εχουνε μπανανες για δαχτυλα) . Επισης δεν εχουνε βαλει cutscenes σαν videο με ωραια γραφικα και μου εχει τα ιδια τραγικα γραφικα στα cutscenes. Αλλα θα το αντεξω νομιζω...Ειχε ωραιο gameplay και ιστορια..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καταρχην το παιχνιδι φυσικα και εχει καλητερα γραφικα απο ps2.Kαταδευτερον μη σε απογοητευει αυτο ειδικα τωρα που αγορασες το παιχνιδι θα σε αποζημιωση το τελειο gameplay του και η πολυ καλη ροη της ιστοριας.εγω το ειχα πριν κυκλοφορησει στην ελλαδα και το παρατησα γιατι ειχα καποιο αλλο που επρεπε να τελειωσω.Με την πρωτη ευκαιρια θα το ξαναρχισω.
 
Μολις τελειωσα απο το makna forest (περιπου 30 ωρες gameplay) το παιχνιδι ειναι απιθανο!! θα εχανα πραγματικα αν δεν το ειχα παρει.. Metalcandyman ευχαριστω που με παροτρυνες να το παρω! Απο τα καλυτερα game για wii οντως .

ps. Οσο για τα γραφικα υστερουνε μονο οι χαρακτηρες λιγο , το ολο περιβαλλον ειναι απιστευτο! (για τα δεδομενα του wii εστω) . Ειμουν λιγο υπερβολικος στο παραπανω ποστ μου!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Xαιρομαι παρα πολυ που το απολαμβανεις ειναι φανταστικο παιχνιδι και απο τα καλητερα rpg games oλων τον εποχων.Aφου οπως ειπες μολις τελειωσες το makna forest δεν εισαι ουτε μεχρι την μεση εχει πολυ παιχνιδι ακομα.Και κοιτα να ανεβασεις level γιατι υπαρχει και εχθρος που εχει 120 level.Eιναι αρκετα δυσκολο παιχνιδι και μαρεσε πολυ αυτο με 99 level το τελειωσα.
 
Αυτοι που εγραψαν την ιστορια πρεπει να περναν ναρκωτικα... Πανω που νομιζα οτι τελειωνα τρελη ανατροπη στο σεναριο, προδωσιες και τα λοιπα. .. Παντως αν και αρρωστο το σεναριο με πωροσε παρα πολυ τωρα..Δεν μπορεις να φανταστεις τι θα γινει παρακατω.. Ειμαι περιπου στις 65-70 ωρες στο εσωτερικο του bionis γαι 2η φορα.. Με αυτην την ανατροπη στην ιστορια το παιχνιδι εγινε απο τα ποιο ενδιαφεροντα που εχω παιξει..
 
Ajax87 είπε:
Αυτοι που εγραψαν την ιστορια πρεπει να περναν ναρκωτικα... Πανω που νομιζα οτι τελειωνα τρελη ανατροπη στο σεναριο, προδωσιες και τα λοιπα. .. Παντως αν και αρρωστο το σεναριο με πωροσε παρα πολυ τωρα..Δεν μπορεις να φανταστεις τι θα γινει παρακατω.. Ειμαι περιπου στις 65-70 ωρες στο εσωτερικο του bionis γαι 2η φορα.. Με αυτην την ανατροπη στην ιστορια το παιχνιδι εγινε απο τα ποιο ενδιαφεροντα που εχω παιξει..
Συμφωνω απολυτα φιλε :D
 
Wally είπε:
Υπεροχο το main theme. ελπιζω να το πορταρουν και στις υπολοιπες κονσολες το παιχνιδι.
[video=youtube;nNR-wsFAfiU]http://www.youtube.com/watch?v=nNR-wsFAfiU
Δεν νομιζω απο τι εχω καταλαβει η εταιρια monolith που εφτιαξε το παιχνιδι δουλευει μονο για την Nintendo πλεον...
 
Πως θα ηταν το Xenoblade Chronicle σε HD :

Xenoblade Chronicles (Wii) What Could A HD Version Look Like?

[video=youtube;o9D87NW-EA8]

:animeek::animeek:

Ελπιζω σε μια HD edition για το WII U!!

ps. ερωτηση τι PC χρειαζεται ο dophin για να παιξεις ενα Wii game στα 720p; Επισης τα παιχνιδια ειναι playble ή ειναι τιγκα στα glitch;

Σορρυ για τις ερωτησεις αλλα δεν εχω ασχοληθει καθολου με Dolphin.
 
Σε απαντησα στο θεμα του Dolphin γιαννη.
 
Πίσω
Μπλουζα