Xenon 2 : Megablast

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.332
Αντιδράσεις
1.185
Προβολή συνημμένου 93289

Προβολή συνημμένου 93290

Developer : Assembly Line

Publisher : Imageworks

Designer : The Bitmap Brothers

Release Date : 1989

Review : DINO for GRM

Special Thanx : Turrican

attachment.php
Gif by LGD

Η εισαγωγή του παιχνιδιού στον Atari ST, με το ανεπανάληπτο sample (εννοείται οτι "χάνει" η ποιότητα στο YouTube) :






Μπορείτε να κατεβάσετε και να παίξετε εντελώς δωρεάν το ΧΕΝΟΝ 2000 : PROJECT PCF από το site των Bitmap Brothers, το οποίο δυστυχώς δεν έχει και πολύ μεγάλη σχέση με το original...

Καλή διασκέδαση!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραιο review,καταστραφηκα με την ιδεα της Δευτερης Γνωμης!!!

Keep up the good work guys (εστω και σε inferior πλατφορμα :D )
 
Άψογος ο DINO για μία ακόμη φορά. To xenon2 ήταν και στην Amiga εξίσου φοβερό παιχνίδι και στα γραφικά και στον ήχο. Aπο τα δυνατά χαρτιά των 16bit της τότε εποχής.

Με προλάβατε! Είχα σκοπό εδω και καιρό να σου ζητήσω DINO δεύτερη γνώμη για review μου.

Έξοχα παίδες.
 
Να'στε καλά, παιδιά!

Έλα έλα, να πέφτουν και άλλες ιδέες στο τραπέζι! (Εγώ από το Pixel την έκλεψα την ιδέα της δεύτερης γνώμης) :D

telonio, τα μεγάλα πνεύματα συναντώνται...

:rant: Άκου inferior... :rant:

Σεβασμός όταν μιλάμε για τον πρώτο 16-bit υπολογιστή! :D
 
εγώ το έπαιζα στο pc μου... Hyundai Super 16v με Vga 1MB (tseng labs)... τέλειο παιχνίδι, καταπληκτικά γραφικά... αλλά δυστυχώς στο pc δεν υποστήριζε κάρτα ήχου (είχα adlib) και έπαιζε μόνο το εκνευριστικό σπικεράκι!!!
 
Και για να γουστάρουμε...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=0YDp77erUD8]YouTube - Bomb The Bass - Megablast (Hip Hop On Precinct 13)
 
...καλά βρε σείς, τηλεπαθητικοί είστε; :eek:

Δεν σας κρύβω πως αν ξεκινούσα κάποιο review, η ιδέα της "δεύτερης γνώμης" ήταν απο τα πρώτα πράγματα που μου ήρθαν στο μυαλό !! (...άντε τώρα να πρωτοτυπήσει κανείς εδώ μεσα !! Τα έχετε "σαρώσει" όλα !! :D )

Για το παιχνίδι τώρα, δεν έχω να προσθέσω τίποτα περισσότερο πάνω σε αυτά που έγραψε ο DTP Master Dino και ο Turrican: Tα γραφικά είναι πραγματικά υπέροχα, η μουσική, ειδικά στην Amiga, είναι εξαίσια (θυμάστε τι είχαμε πεί σχετικά, στο "μουσική και μουσικοί"), αλλά η δυσκολία είναι και αυτή σε πολύ υψηλά επίπεδα !! :D

Aξίζει όντως να πάρετε το Super Nashwan Power έστω και μία φορά, για να δείτε τι βαρβάτο που θα μπορούσε να γίνει το σκαφάκι σας αν καταφέρνατε να μαζέψετε όλα τα upgrades. Και λέω "αν καταφέρνατε", διότι όπως είπαμε το παιχνίδι είναι δύσκολο.

Προσέξτε και μία λεπτομέρεια του ήχου, για να δείτε πόσο έχουν δουλέψει το παιχνίδι: Οταν μπαίνετε στο μαγαζάκι του εξωγήινου για αγοραπωλησίες, εκείνος ακούει το μουσικό θέμα του παιχνιδιού απο τα ακουστικά του, και χαμηλώνει το volume για να μπορέσει να σας μιλήσει !!

Απίθανο παιχνίδι !! :thumbup:
 
Σε ευχαριστώ DINO για την τιμή που μου έκανες στο υπέροχο Review σου!

Το παιχνιδάκι αυτό έφερε κυριολεκτικά μια coin-up ποιότητα στα συστήματα μας! Τα γραφικά ακόμα και σήμερα μου φαίνονται απίστευτα!!!!

94381548300ss7.gif
Πραγματικό έργο τέχνης....

 
Παιδιά ωραίο παιχνίδι φοβερή εισαγωγή, τρομερός ήχος, αλλά κρατιέμαι με το ζόρι από το να προσθέσω ένα ακόμα κεφάλαιο στον κλασικό πόλεμο amiga-atari st.

Θα το γράψω και ας με φάτε...

ΑΜΙGA ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ST...ΑΜΙGΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ST...ΑΜΙGΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ST...

(Ουφ...νιώθω ήδη καλύτερα #) )
 
Τα σχόλιά σου είναι κάτι παραπάνω από χρήσιμα, όπως πάντα, αγαπητέ billy! Σε ευχαριστώ! (παραβλέπω τη φράση ''ειδικά στην Amiga'' :D )

Και μην ξεχάσω...

Ο λαός του GRM, απαιτεί review από τον billy, τώρα! :D

Turri, φίλε μου, εγώ σε ευχαριστώ για τον χρόνο που διέθεσες...
 
spyros_s είπε:
Παιδιά ωραίο παιχνίδι φοβερή εισαγωγή, τρομερός ήχος, αλλά κρατιέμαι με το ζόρι από το να προσθέσω ένα ακόμα κεφάλαιο στον κλασικό πόλεμο amiga-atari st.Θα το γράψω και ας με φάτε...

ΑΜΙGA ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ST...ΑΜΙGΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ST...ΑΜΙGΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ST...

(Ουφ...νιώθω ήδη καλύτερα #) )

Χα χα χα!!!! Δεν έχεις λόγο να φοβάσαι μη σε "φάμε" αγαπητέ spyros_s! Άλλωστε οι Amiga users, δεν τρώγεστε με τίποτα! :biglaugh:

Αστειεύομαι έτσι;
 
καλά κάνεις...και εγώ αστειεύομαι φυσικά!

(αλλά όπως ο Γαλιλαίος επέμενε ότι η γη γυρίζει έτσι και εγώ θα επιμείνω...η Αμίγκα είναι..... #) )
 
Η διαφορά από το πρώτο Xenon.......

xenon002gd0.jpg



Μπορεί να χαρακτηριστεί χαοτική......

xenon003aa0.jpg



Και για τους Amiga φίλους μας......


7up001wc4.jpg


ένα Atari st intro αφιερωμένο..... :p


 
Φοβερό παιχνίδι πράγματι!! Και το έπαιζα προχθές στον ST!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα