Yahoo messenger & Spybot ΤeaTimer

manos426f

The King of Retro®
Joined
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.388
Αντιδράσεις
155
Παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση διοτι τελευταια αντιμετωπιζω καποια προβληματα με το Yahoo messenger και αν καποιος το χρησιμοποιει θα μπορει να βοηθησει πιστευω.....

Θα προσπαθησω να ειμαι σαφης ωστε να καταλαβετε τι τρεχει....

Καταρχην ας ξεκινησω απο το βασικο:Χρειαζεται να ανοιξουμε καποια πορτα απο τον router για chatting η χρησιμοποιει τελικα την 80 oποτε ειμαστε ΟΚ..;

Παλαιοτερα με το Nethear DG834G δεν ειχα καποιο προβλημα αλλα τωρα που το ξαναχρησιμοποιηα υστερα απο καιρο με το Zyxel 652-R που εχει πιο σοβαρο firewall τα πραγματα δεν πανε και τοσο καλα,δηλαδη με το που ξεκιναω ενα chat χανεται υστερα απο λιγο η συνδεση.....

Βεβαια μιλαω με ενα ατομο μονο,οποτε μπορει το προβλημα να προερχεται απο εκει αλλα σκεφτηκα να δω αν κι εγω ειμαι ΟΚ σιγουρα απο μεριας μου.....

Παμε τωρα στο Spybot:Kαπου διαβασα οτι πρεπει να αφηνεις το yahoo pager να τρεξει αλλιως δε γινεται chat...

Δυστυχως ομως εγω καποια στιγμη το yahoo pager το εκανα block απο το TeamTimer του Spybot με επιλογη 'Remember that decision'' με αποτελεσμα καθε φορα που ξεκιναω το Yahoo messenger το Spybot λεει οτι εκανε deny το change του ypager.....

Πως στο καλο λες στο Spybot να το κανει allow....;

Δοκιμασα επανεγκατασταση του messenger και εκανα allow το change στο TeaTimer αλλα τωρα το TeaTimer το εχει και στην black list και στην white list,αλλα εξακολουθει να ακολουθει την πρωτη...!!

Απο την black list δεν το βγαζει με τιποτα..!!

Ξερω,ισως τα εχω μπερδεψει λιγο,αλλα για δωστε τα φωτα σας...!!
 
Πίσω
Μπλουζα