YASHGD (Yet Another Second Hand Games Debate)

Gyubrush

RetroMaNiaC
Joined
24 Ιαν 2007
Μηνύματα
579
Αντιδράσεις
18
μια ερωτηση βρε παιδια που εχω ηδη ξανακανει βεβαια,

Edited by Admin
 
Φίλε μου τα παιχνίδια που εξομοιώνει ο scumVM εκτός ελαχίστων περιπτώσεων όπως το Beneath A Steal Sky δεν είναι προς δωρεάν διάθεση. Οι κάτοχοι των δικαιωμάτων τους βγάζουν χρήματα ακόμα και σήμερα από τις δημιουργίες τους.

Το retromaniax σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να δώσει πληροφορίες για πειρατικό software και φυσικά είναι αντίθετο στη διάδοση του!

Για να μην ξεχνιώμαστε υπάρχει αναρτημένο και στους κανονισμούς.
 
Γνωριζω παρα πολυ καλα τους κανονισμους γι αυτο και ζητησα απαντηση με pm.

Μπορει κανεις να μου πει εστω που μπορω να αγορασω νομιμα?
 
Gyubrush είπε:
Γνωριζω παρα πολυ καλα τους κανονισμους γι αυτο και ζητησα απαντηση με pm.
Μπορει κανεις να μου πει εστω που μπορω να αγορασω νομιμα?
Βασικά προϋποθέτει την αγορά των αυθεντικών τίτλων, δηλαδή μεταχειρισμένα από eBay... αν δεν θες να ασχοληθείς με τις αγορές παλαιών τίτλων (που ουσιαστικά δεν προσφέρουν χρήματα στους ιδιοκτήτες πνευματικών δικαιωμάτων), υπάρχουν εξειδικευμένα forums χωρίς αντιπειρατικούς κανονισμούς αλλά φυσικά δεν πρόκειται κανείς να σου προτείνει κάτι. Είμαι σίγουρος πως ο "γούγλης" είναι το μόνο που χρειάζεσαι...
 
μεταχειρισμένα από ebay?

και πώς ακριβώς κερδίζει με αυτόν τον τρόπο ο δημιουργός για να καταλάβω
 
Δεν κερδίζει αλλά αυτό είναι άλλο περίπλοκο θέμα... τουλάχιστον όμως είσαι νόμιμος κάτοχος του λογισμικού.
 
dr_slump είπε:
Βασικά προϋποθέτει την αγορά των αυθεντικών τίτλων, δηλαδή μεταχειρισμένα από eBay... αν δεν θες να ασχοληθείς με τις αγορές παλαιών τίτλων (που ουσιαστικά δεν προσφέρουν χρήματα στους ιδιοκτήτες πνευματικών δικαιωμάτων), υπάρχουν εξειδικευμένα forums χωρίς αντιπειρατικούς κανονισμούς αλλά φυσικά δεν πρόκειται κανείς να σου προτείνει κάτι. Είμαι σίγουρος πως ο "γούγλης" είναι το μόνο που χρειάζεσαι...
δυστυχως ο γουγλης το μονο που μου προσφερει ειναι η παραπομπη στο youtube και σε ενα βιντεακι με εναν τυπα να παιζει monkey island 2 στο nokia 6600..ακομα και στα σχολια που τον ρωτουν πως και τι παραμενει σιωπηλος..
 
Πίσω
Μπλουζα