Zombie lake (1980)

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.318
Αντιδράσεις
5.879
Μιλαμε ισως για την χειροτερη ταινια με ζομπι ολων τον εποχων αλλα προσωπικα εγω που λατρευω τετοια ''τρισαθλια σκουπιδια'' την γουσταρω τρελα.Η ιστορια εχει ως εξης.Κατα την διαρκεια του δευτερου παγκοσμιου πολεμου σε ενα μικρο χωριο της γαλλιας που ηταν υπο κατοχη οταν απελευθερωθηκε οι κατοικη σκοτωσαν τους ναζι και τους πεταξαν στην λιμνη.Χρονια μετα μια κοπελα σκοτωνεται στην λιμνη απο ζομπι και οταν γεινεται και δευτερος φονος ο πατερας της κοπελας λεει στον δημαρχο να πανε να ερευνισουν την λιμνη και οταν πανε τα ζομπι αρχιζουν να επιτιθονται στο χωριο.

Καλα ολα αυτα αλλα ακουστε και το καλητερο.Υπαρχει ενα κοριτσι στο χωριο που η μητερα της πεθανε στην γενα και ο πατερας της ηταν ενας ναζι που τωρα σαν ζομπι βγαινει απο την λιμνη και θελει να γνωριση την κορη του και να την προστατεψει απο τα αλλα ζομπι που θελουν να σκοτωσουν ολους στο χωριο.Και για να μην ξεχνιομαστε τα ζομπι ειναι γνωστες κουνγκ φου γιατι επιτιθονται στου χωρικους και με κινησης κουνγκ φου.

Οι ερμηνειες ειναι απαισιες τα εφε τρισαθλια το make up τον ζομπι ειναι λες και τους εβαψαν με καμια ταβανοβουρτσα και γενικα η ταινια ειναι αισχος αλλα παρ'ολα αυτα δεν χορταινω να την βλεπω :D :p :D:p:D:p:D:p

[edit] Αυτό το βίντεο έχει καταργηθεί επειδή παραβιάζει την πολιτική του YouTube σχετικά με σεξουαλικό περιεχόμενο ή γυμνό [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mακρυά από μας.Μου αρέσουν κι εμένα οι κακοφτιαγμένες ταινίες, αλλά αυτή παραείναι.

Και να σκεφτείς πως ο σκηνοθέτης της ταινίας (Jean Rollin) έχει κάνει απίστευτα αριστουργήματα στον τομέα του ερωτικού τρόμου, αλλά αυτή μοιάζει πιο πολύ σαν να την έχει σκηνοθετήσει ο παραγωγός της, Jess Franco.

Όποιος θέλει ζόμπι από Rollin, ας προτιμήσει το Grapes of Death (ταινία φόρος τιμής στο Night of the living dead και στο the Crazies του George Romero).
 
Freud είπε:
Mακρυά από μας.Μου αρέσουν κι εμένα οι κακοφτιαγμένες ταινίες, αλλά αυτή παραείναι.Και να σκεφτείς πως ο σκηνοθέτης της ταινίας (Jean Rollin) έχει κάνει απίστευτα αριστουργήματα στον τομέα του ερωτικού τρόμου, αλλά αυτή μοιάζει πιο πολύ σαν να την έχει σκηνοθετήσει ο παραγωγός της, Jess Franco.

Όποιος θέλει ζόμπι από Rollin, ας προτιμήσει το Grapes of Death (ταινία φόρος τιμής στο Night of the living dead και στο the Crazies του George Romero).
Συμφωνω αλλα αυτη ειναι ολα τα λεφτα για να την δεις και να σκασεις στα γελια γιατι αν την εκαναν παρωδια κατι θα αξιζε αλλα αυτοι πιστευαν οτι εκαναν και σοβαρη ταινια τρομαρα τους :p
 
metalcandyman είπε:
Συμφωνω αλλα αυτη ειναι ολα τα λεφτα για να την δεις και να σκασεις στα γελια γιατι αν την εκαναν παρωδια κατι θα αξιζε αλλα αυτοι πιστευαν οτι εκαναν και σοβαρη ταινια τρομαρα τους :p
Nαι, ισχύει αυτό που λες, αυτή είναι και η μαγεία του καλτ κινηματογράφου, δεν μπορείς άλλωστε να κάνεις κάτι επιτηδευμένα καλτ.

Αλλά, ο Jean Rollin είναι από τους αγαπημένους μου σκηνοθέτες και προτιμώ να βλέπω τις πιο ''σοβαρές'' του ταινίες.Μέχρι και οι τσόντες του είχαν μεγαλύτερο ενδιαφέρον. :p

Να μιλάγαμε για Ed Woods να έλεγα εντάξει...
 
Νομίζω ότι σε μια υποβρύχια σκηνή ( στην λίμνη υποτίθεται), φαίνονταν και τα πλακάκια της πισίνας! Ταινία από τον πάτο, αλλά διασκεδαστική μέσα στην προχειρότητα της...
 
O Ρολέν νομίζω ότι είναι φουλ υπερ-εκτιμημένος (κυρίως λόγω της προβολής που έτυχε από ορισμένα ευρωπαικά έντυπα).

Δε λέω, ωραίο κάνα "Fascination", "Morte Vivante", "Grapes of Death",

αλλά από το να δω κάνα "Viol du Vampire", χίλιες φορές το "Zombie Lake" !

Πάντως ομολογουμένως, το "Zombie Lake" είναι από τις πλέον άθλιες zombie-movies.

Όσοι εκστασιάζονται με "Β' Π.Π. ζόμπι" ας προτιμήσουν το πολύ καλό "Shock Waves".
 
Συμφωνώ με όλους.. Εμένα πάλι με τρόμαζε τόσο πολύ το εξώφυλλο της βιντεοκασέτας που με έκανε να διστάζω να το νοικιάσω όταν ήμουν 12-13..Σκεφτόμουν να την νοικιάσω αργότερα,πιο μεγάλος για να μην "φοβηθώ"..Όταν πια τελείωσαν οι επιλογές μου στο στο τεράστιο stand τρόμου (ομολογουμένως) που είχε το συγκεκριμένο βίντεοκλαμπ, τη νοίκιασα.Με κάποιο δισταγμό βέβαια..Πρέπει να ΄χα κλείσει τα 13!..
Το τι "πατάτα" ήταν,το περιγράψατε όλοι..Μ'αρέσει που δίσταζα κιόλας να το δω..
 
Πίσω
Μπλουζα