ZX Spectrum games longplays by Metalcandyman

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.318
Αντιδράσεις
5.880
ZX Spectrum και γενικοτερα home computers δεν ειχα ποτε για πολλους και διαφορους λογους.Υπαρχουν ομως παρα πολλα παιχνιδια εκεινης της εποχης οπως και νεοτερα που βγαινουν συνεχως τα οποια γουσταρω παρα πολυ να παιξω οποτε σαυτο το θεμα θα βαζω longplays απο παιχνιδια του ZX Spectrum παλια και νεοτερα με την αρχη να κανει το φανταστικο Cursed Castle του 2023 το οποιο ειναι αρκετα δυσκολο και με Ghosts 'n Goblins vibe κιολας που το ερωτευτηκα απο την πρωτη ματια.

Cursed Castle - Longplay (ZX Spectrum 2023)​


 
Ωραιο παιχνιδακι το Cursed Castle φαινονται οι Ghosts n' goblins επιρροες. Πρεπει να ειναι γραμμενο με καποιο απο αυτα τα ετοιμα πακετα που υπαρχουν AGD κλπ, γιατι αργει μολις βγουν 3 εχθροι στην οθονη παρολο που ειναι πολυ μικρα sprites. Θα ηθελα να το δω σε 16μπιτο με πολλα χρωματα και με μια καλυτερη engine. Και λιγο περισσοτερη προσοχη στην κινηση των εχθρων να μην πεφτουν πανω σου με τη μια
 
Εγώ θα ήθελα να δω και κανένα κλασσικό πχ. Green Beret, Ghosts 'n' Goblins, Manic Miner, Auf Wiendersehen Monty κλπ
 
ασε λιγο τον σπεκτρουμ και δες αυτο αν δεν το εχεις δει

Oχι απλα το εχω δει φιλαρακι μου αλλα το εχω στην κατοχη μου απο day one.Εχω τρελα με οτι παιχνιδι ειναι στο στυλ της σειρας Ghosts'n Goblins οποτε οταν το πρωτοειδα ξετρελαθηκα.Το κακο ειναι πως εχουμε τοσα πολλα παιχνιδια στην κατοχη μας που πολλες φορες ξεχναμε ενα σωρο που θελουμε να παιξουμε και αυτο ηθελα πολυ να το παιξω και να το κανω longplay.Τhanks που με το θυμησες και το βαζω ψηλα ψηλα στην λιστα μου για να το παιξω οποτε θα το κανω οσο ποιο συντομα γινετε longplay :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude:
 
Παιχνιδαρα έπαιξα λίγο και έφαγα κόλλημα. Είναι και πανδυσκολο στο normal οπότε το γύρισα easy να δω μερικές οθόνες ακόμα. Έπρεπε να το κάνουν και 16bit έκδοση. Ανετα είναι στα τοπ 5 homebrew που έχω παίξει
 
Πίσω
Μπλουζα