Άγιε Βασίλη για τα Χριστούγεννα θέλω....

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.904
Αντιδράσεις
3.928
Το ξερω παιδια βιαστηκα λιγο μιας και θελουμε κανα μηνα ακομη αλλα τις καλες ιδεες δεν πρεπει να τις αφηνουμε.Λοιπον ας γραψουμε εδω τι ρετρο παιχνιδια θελουμε να μας φερει ο Santa φετος και που ξερετε μπορει και να μας τα φερει :D .Ας γραψουμε μονο τα τοπ παιχνιδια αυτα που δεν μπορεσαμε να εχουμε ποτε :icon_cry: Ξεκιναω εγω αντε να μπαινουμε και στο κλιμα των εορτων σιγα σιγα. 1) ΚΑΛΚΙΤΟΣ κατα προτιμηση με θεματα ηρωων Disney και στρουμφακια 2) Δεν το ειχα ποτε και οποτε το εβλεπα σε σπιτια φιλων το ηθελα τρελα VIEW-MASTER με μπολικες ταινιες (ροδελες) παλι με ταινιες Disney. Και τριτον 3)το αγαπημενο μου HANDHELD game το casio Western Bar. Oχι δεν θελω το Χ-Β0Χ 360 ουτε το GEARS OF WAR:biglaugh:
asterixkalkitos0ae9.jpg
viewmastermd1.jpg
25bp1.jpg
casiowesternbarxz8.jpg
Επισης θελω και ενα φουσκωτο Αγιο Βασιλη πακετο με τα υπολοιπα.Παρακαλω τον διαχειριστη να ντυθει αναλογως και να φροντισει για την διανομη στα μελη υστερα απο την αγορα μεσω Ε-ΒΑΥ την πρωτοχρονια.:biglaugh:
 
Μπραβο AARDVARK! (western bar,τι μου θυμισες...)

Το concept AEON-Αγιος Βασιλης το επικροτω και εγω!!!

Λοιπον προεδρε εγω θα ηθελα εναν Spectrum 128 με κοκκινo λογοτυπο!! :D
 
μία retro amiga 4000 για μένα :)
 
Εγώ πειράζει που δεν θέλω retro παιχνίδια αλλά σύγχρονα gadgets? Πάντως,αυτά που αναφέρεις AARDVARK και εγώ θα τα ήθελα:)A!!Kai to VIEW-MASTER μου έχουν πει οτι μπορείς να το βρείς στα jumbo..τώρα βέβαια για τις συγκεκριμένες 'ταινίες' είναι άλλο θέμα..
 
Λοιπον...

1)Ολο το πληρες σετ "καστρα και πολιορκητες" μαζι με τα εξτρα οχηματα και τερατα

2)Τις αναγκες μου σε πρωτεινες για ολη τη χρονια :cool:

3)Να παρει ο Jerome Le Banner το πρωταθλημα στο Κ1

4)Το s.t.a.l.k.e.r:diablotin:

5)παγκοσμια ειρηνη-φαρμακο για aids-παιδια της Αφρικης κλπ...:rolleyes:

6)Να μαθουν να σεβονται οι "θειες" με τα αμαξια,τους μηχανοβιους(a...kai να κλεισει η ducati-aprilia-ktm...JAPAN RULES) :animangry:

YΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ :D

Υ.Γ Erynies...μπραβο παιδι μου για το αβαταρ και την υπογραφη :thumbup:
 
@Shadowdancer2501

thx:)Εν αναμονή του 6 τα άβαταρ μου και οι υπογραφές μου θα κυμαίνονται στα Rocky πλαίσια :D

Btw,σωστός για το 5..μου θύμισε Sandra Bullock στο Miss Congeniality1 'All i want is world peace!':p
 
Άγιε μου Βασίλη, κάνε να βρώ σε DVD την ταινία Ο ΣΚΥΛΑΣ !!!
 
:rolleyes: Θα ήθελα όλες τις ταινίες τρόμου που υπάρχουν σε DVD.

NAAAhhhhh...... Αυτό που θα ήθελα είναι να με πληρώσουν από τις δουλειές που έχω κάνει για να αρχίσω να τις παίρνω μόνος μου (για να μην τους κατεβάσω τους Αγίους, για επι τόπου επίσκεψη).

Κάποτε είχα διαβάσει ένα γράμμα ενός κοριτσιού προς τον Αϊ Βασίλη που έγραφε:

"Άγιε μου Βασίλη φέτος δε θέλω φέτος δώρα αλλά να κάνεις τους γονείς μου να είναι αγαπημένοι και να μην τσακώνονται συνέχεια".

Με έπιασαν τέτοια νεύρα, που πολύ θα ήθελα να βρω τους γονείς αυτού του παιδιού και να τους σπάσω τα μούτρα τους μέχρι να μαρτυρήσουν....
 
Ένα λούτρινο Pooky.....:biglaugh: :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:
 
Αι βασιλη λιγο πριν δυσει το ετος........κανε ενα θαυμα η ταμα να εξομοιωθουνε τα raiden 2+raiden dx

αντε γιατι πολυ εχουν καταντησει :leventis::mitsotakis: οι mamedev team
 
AARDVARK...Που το βρήκες το Καλκίτος? Κάνε μας μια χάρη αν είναι δικό σου

κάνε το ένα καλό σκανάρισμα να το έχουμε για ενθύμιο!!!!

Εγώ θέλω,,,Ένα Commodore 64 μια amiga 4000 ένα Atari ST ένα falcon..

Χμμμ τι άλλο? Α! ένα oric atmos στανταράκι! Και ότι είπανε τα υπόλοιπα μέλη,,, :D
 
ΑΚΜΑΚΑΣ αυτο το LINK για σενα http://img241.imageshack.us/img241/8669/asterixkalkitos0sw1.jpg παραδοξως οι πληροφοριες στο νετ για τα καλκιτος ειναι ελαχιστες. Βρε παιδια και εγω για τα χριστουγεννα αυτο θελω αλλα ειπαμε να το κρατησουμε ρετρο αλλα αν ειναι να καταπιεζεσται γραψτε οτι θελετε :D .
sonyblurayhdddvdrecov8.jpg
 
AARDVARK αν μου βρεις τουλάχιστον 5 νταλίκες για να ικανοποιήσω τις αδηφάγες ορέξεις των μελών, θα σκεφτώ σοβαρά την πρότασή σου :p
 
Για αυτο στεναχωριεσαι θα καβατζωσουμε μια μεταφορικη για την πρωτοχρονια και ειμαστε set to go.Εγω αυτο που θελω να μαθω ειναι αν διαθετεις το καταληλο εκτοπισμα για την στολη:vb_xmassanta: :vb_xmassanta: :vb_xmassanta: :xmasrudolph: :biglaugh: Αν οχι να βρουμε καποιον αλλον. ΕDIT: Yπαρχουν κενες θεσεις για ξωτικα για οποιον ενδιαφερεται να βοηθησουν στο κουβαλημα αιτησεις εντος του τοπικ.
 
Eπαναφερω το θεμα μετα απο ενα χρονο περιπου.

Για να δουμε γιορτες πλησιαζουν το κονσεπτ Αεον-Αι'Βασιλης θα παιξει και φετος με ντυμενους ξωτικα κανα 2 super-mod που απο οτι φαινεται προσπαθουν να λουφαρουν. :D

Εμενα απο αυτα που ηθελα περσι το μονο που καταφερα να αποκτησω ηταν το view-master .

Για να δουμε φετος ......

Ακους Α'εον'Βασιλη.
 
Χμμμ βλεποντας να λιδωρεις κατ' εξακολουθηση τα ποστ μου για τον SSF και βλεποντας (δις) οτι ψαχνεις για +2 (ενω ως γνωστων τα πραγματικα πεθαναν μετα τον ψυκτρα-τα αλλα υπαρχουν απλα για να με εκνευριζουν) θα ελεγα οτι φετος αυτο που εχεις στο τσεπακι απο τον Santa θα ειναι ενα ban-ακι :tease:
 
Όλα τα:




  • Αγόρι
  • Τρουένο
  • Μπλεκ
  • Βαβούρα
  • Μίκυ Μάους
  • Μεγάλο Μίκυ
  • Κλασικά
  • Σεραφίνο
  • Τιραμόλα


(και θα το αφήσω εδώ)

που εκδόθηκαν μεταξύ 1978 και 1987, σε άριστη κατάσταση, με όλα τα ένθετα!

Ζητάω πολλά; Ή κι αν ζητάω, δεν ήμουν καλός όλη την χρονιά; Ή τέλος πάντων κι αν δεν ήμουν τόσο καλός, τι θα απογίνει το παιδί μέσα μου; ουααααααααααααααααααααά!
 
Αγιε βασίλη μου. φέρε μου σε παρακαλώ αν μπορείς μια Amiga γιατί τις βλέπω και ζηλεύω.. :D
 
Αγιε βασίλη μου. φέρε μου σε παρακαλώ αν μπορείς μια Amiga γιατί τις βλέπω και ζηλεύω..
Να σου στείλω μια φωτογραφία, από αυτές που έχω σπίτι, μιας και δεν έχεις δικιά σου? :tease:

Για τα ρετρο - Χριστούγεννα, όλα τα καραβάκια της TENTE. :D
 
Πίσω
Μπλουζα