Άγιε Βασίλη για τα Χριστούγεννα θέλω....

λοιπον εγω θα ηθελα ενα παλιοεγχρωμο μονιτορ για cpc γιατι εχω πηξει στην πρασινιλα!α και ενα καινουργιο 2cv και .....αυτα!:vb_xmassanta:
 
O Santa Bill μου έφερε σήμερα μια 24άρα γραμμή από το πουθενά.

Φυσικά αυτό σημαίνει ότι αποχεραιτάω το Speetouch 530 Routerάκι μου μια και καλή, :icon_cry: με έβγαλε παλληκάρι δύο χρονάκια ΑΚΡΙΒΩΣ, οπότε θα το θυμάμαι με τις καλύτερες των αναμνήσεων. :)

Επίσης πριν από λίγο είδα και τις Sony Bravia 40 ιντσών Full 1080 HD σε τιμή 999 ευρώ. Όταν ο Άγιος έχει κέφια......... :)

Επίσης αποφάσισε ο Άγιος Bill να μου φέρει (δυστυχώς μετά την Πρωτοχρονιά αλλά θα το δεχτώ και έτσι) ένα Dell XPS 1330 φορητό υπολογιστάκι super slim με Led backlit display. Πολύ μάγκαρος ο Άγιος. :D :D
 
pooky είπε:
Φυσικά αυτό σημαίνει ότι αποχεραιτάω το Speetouch 530 Routerάκι μου μια και καλή, :icon_cry: με έβγαλε παλληκάρι δύο χρονάκια ΑΚΡΙΒΩΣ, οπότε θα το θυμάμαι με τις καλύτερες των αναμνήσεων. :)
Σαν δεν ντρέπεσαι το καημένο το ρουτεράκι..Δεν αισχύνεσαι καθόλου?Το διακόρευες καλά καλά 2 χρόνια και παρά τις αναμνήσεις που ζήσατε μαζί τώρα το πετάς?Είμαι διατεθειμένος να το αποκαταστήσω εγώ τόσο πνευματικώς όσο και ηθικώς έτσι ώστε να ξαναβρεί το χαμένο του χαμόγελο που τόσο του αξίζει.. :D
 
Δυστυχώς το 530 είναι ADSL 1 και βλέπει μέχρι 8mbit ενώ εμένα από ότι υπολόγισα η γραμμή πρέπει να κλειδώνει στα 18. (Είμαι 1655 μέτρα από το DSLAM της περιοχής μου).

Όχι φυσικά ότι με νοιάζει στο ελάχιστο το download, ακόμα και την 1Mbit την περισσότερη ώρα την έχω idle και πια δεν μένει αναμένη 24/7, με μέσο ώρο χρήσης το 10ωρο. Αυτό που με καίει είναι το upload που είναι πιά στο 1Mbit.

Βέβαια είπα στον Άγιο να καθυστερήσει το δωράκι μερικές μέρες να δω πως πάει η νέα ταχύτητα σε φίλους που έκαναν αίτηση ήδη στο δρόμο μου για να αποφασίσω.

Το 530 θα μπει στο Hall of Fame, δυστυχώς καρντάση μου δεν θα το δώσω. Από ότι μου είπαν πάντως στο 134 δικαιούμαι ένα Speedtouch 536 ADSL II router δωρεάν, το οποίο και θα λάβω, αλλά έχω ήδη και το ασύρματο 585 που το είχα λάβει και αυτό δωρεάν αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει καθόλου από τότε που το έλαβα. Οπότε καλύπτομαι πάραυτα και 1000%.

Αυτό που πρέπει να αποφασίσω είναι το config του XPS (που είναι δωράκι Χριστουγέννων από την κοπέλα μου). Όχι πες μου μια το 360, μια το Dell και να θέλω δεν κοιτάζω άλλη φίλε! Είμαι Geek και το σέβεται. ΕΜΠΡΑΚΤΩΣ!!!! :D :D
 
Pooky σε δεν έλεγες ότι δεν σου αρέσει η ιδέα των δώρων? :)

Φαίνεται πως στην πορεία το μετάνιωσες με όλα αυτά τα αναπάντεχα δωράκια που έχεις πάρει. :rolleyes:

Γιατί να μην μου κάνουν άραγε και εμένα αναπάντεχα δωράκια? Μόνο αναπάντεχες πίκρες μου δίνουν! :icon_cry:
 
Ε, κρύβε λόγια. Κρύβε λόγια.

Δεν μου αρέσει η ιδέα των ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΩΝ δώρων. Να σου πάρουν κάτι που θα το πετάξεις και να πάρεις κάτι που θα το πετάξουν απλά για να βγει μια υποχρέωση.

Πράγματι αν ερχόταν η μέλλουσα γυναίκα μου και μου έπαιρνε δώρο κανένα μπουφάν ή κανά παπούτσι, μη γελιέσαι, σιγά μην ήμουνα μαζί της 10 χρόνια. Αλλά χωρίς να μου πει τίποτε να μου παίρνει κάτι για το οποίο δεν της έχω μιλήσει ποτέ και μάλιστα να είναι 1000% μέσα σε αυτό που θέλω, ε είναι να μην τρελαίνομαι;

Να φανταστείς ότι εχτές με πήρε από τη δουλειά και με ρώτησε αν έκανα ή ακόμα την αίτηση για 24 Mbps........

A Geek's wife must be a bigger Geek by herself.........
 
δεν έχω ιδεά τι να του πρωτοζητήσω...
 
Εναν Alfadata μηπως; :D
 
χα χα, ναι αμε δεν θα μου κακοπεφτε...
 
Εγώ ήθελα να περιμένω ο Άγιoς όμως δεν μπορούσε. Οπότε περιμένω να μου φέρει στις 27 το νέο μου ρουτεράκι.

Για να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε.......
 
pooky είπε:
Ε, κρύβε λόγια. Κρύβε λόγια.
Δεν μου αρέσει η ιδέα των ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΩΝ δώρων. Να σου πάρουν κάτι που θα το πετάξεις και να πάρεις κάτι που θα το πετάξουν απλά για να βγει μια υποχρέωση.

Πράγματι αν ερχόταν η μέλλουσα γυναίκα μου και μου έπαιρνε δώρο κανένα μπουφάν ή κανά παπούτσι, μη γελιέσαι, σιγά μην ήμουνα μαζί της 10 χρόνια. Αλλά χωρίς να μου πει τίποτε να μου παίρνει κάτι για το οποίο δεν της έχω μιλήσει ποτέ και μάλιστα να είναι 1000% μέσα σε αυτό που θέλω, ε είναι να μην τρελαίνομαι;

Να φανταστείς ότι εχτές με πήρε από τη δουλειά και με ρώτησε αν έκανα ή ακόμα την αίτηση για 24 Mbps........

A Geek's wife must be a bigger Geek by herself.........
Βρε μπας και παραμιλας στον υπνο σου. :D
 
Αυτό το καιρό που το σπίτι ήταν γιαπί έμενε στους δικούς της!!!!!!!

Εκτός αν πήγε σε μάγισσες σε χαρτορίχτρες..... :D :D

Όπως και νά'χει δεν με χάλασε καθόλου. Μα καθόλου σε λέω!!!!!!
 
Γιατί ρε παιδιά; Με την δική μου μέλλουσα σύζυγο που γυρνάμε σε όλα τα παιχνιδάδικα και μας ρωτάνε οι υπάλληλοι "πόσο είναι το παιδάκι σας"...; Μου έχει πάρει μέχρι τώρα του κόσμου τα playmobil!

Άσχετο, την Τετάρτη, που απεργούσα, πέρασε μια σύντομη επίσκεψη από το σπίτι ο Άγιος Βασίλης και μου έφερε το επιτραπέζιο Star Trek "Η πρόκληση του Κλίγκον" σε σχετικά πολύ καλή κατάσταση...

Και έχουμε ακόμα 5 μέρες μέχρι τα Χριστούγεννα!

Έλα, βάλτε τώρα που γυρίζει!
 
Ορίστε ο ευτυχισμένος άνθρωπος.
 
Την Τετάρτη, που απεργούσα, πέρασε μια σύντομη επίσκεψη από το σπίτι ο Άγιος Βασίλης και μου έφερε το επιτραπέζιο Star Trek "Η πρόκληση του Κλίγκον" σε σχετικά πολύ καλή κατάσταση...
Να πως διατηρούνται οι πατροπαράδοτες αξίες των Χριστουγέννων. Να υποθέσω ότι, όλη την ημέρα φώναζες " It's a good day to die in battle, but it's a better day to kill your enemy? ":biglaugh:
 
"Live long and prosper"!
 
Παιδιά ακόμα δεν έχω παίξει.... να δω και σε τι βίντεο θα παίξω την κασσέτα. Το δικό μου έχει να δουλέψει καμιά 10αριά χρόνια. Έχει πιάσει σκουριά. Δεν μπορώ να βρώ κάπου την κασσέτα σε dvd...
 
teammemberjunthinkoj8.jpg


Εγώ δε ζητάω πολλά: Τα Gatchaman I


" " II


και
" " Fighter σε DVD μεταφρασμένα στα ελληνικά με πλούσιο πληροφοριακό υλικό και εικόνες


καθώς όλα τα κουκλάκια που μου πέταξε η μάνα μου (ξανα - ματα - επαναλαμβάνομαι ε;;;;; :biglaugh: )



(Δε θα με χαλούσε καθόλου να ζητούσα και τα επεισόδια του "Fame" αλλά αυτά του χρόνου... )
 
Μπράβο Dr Malcolm Betruger!!!! :thumbup:
 
Πίσω
Μπλουζα