Άγριες Πλάκες στα Θρανία Νο 2

demis είπε:
Εγώ τουλάχιστον, μιλώ για το πρώτο βίντεο, και για το κομμάτι που ακούγεται όταν μιλά ο Προύσαλης με την Τέτα Ντούζου, και οι άλλοι χορεύουν ;)
My Favourite Toys - Life of a toy:)
 
demis είπε:
:thanx2: εκπληκτικό άσμα!
na sai kala.asxoloumai oso ligoi panelladika me themata apo tainies 10 xronia twra.opote an exete kanena agnwsto pou sas aresei postarete to(oso pio kammeni i tainia toso pio kala)mias kai mporei na min to xerw oute egw kai na axizei na brethei!
 
Όχι ρε παιδιά, μη βρίσκετε τα άλλα κομμάτια, το πιανάκι, το πιανάκι θέλω...

ε... Δε πειράζει, καλό και το άλλο (εντελως ρετρό κατάσταση "http://www.youtube.com/watch?v=wzPmLCmwMoo").

Τι να κάνουμε...?
 
to pianaki 99 tois 100 einai kati ftiagmeno apla gia tin tainia.
 
Pharcyde σου είναι δύσκολο να τηρήσεις τον παρακάτω κανονισμό???

6. Aπαγορεύονται αυστηρά τα αντιαισθητικότατα GREEKLISH, δηλαδή τα Ελληνικά γραμμένα με λατινικούς χαρακτήρες. Μηνύματα που θα είναι γραμμένα σε φραγκοχιώτικα θα διαγράφονται ΑΜΕΣΑ από τους διαχειριστές & τους συντονιστές χωρίς δεύτερη προειδοποίηση ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ τους μεγέθους τους ή της ποιότητας του περιεχομένου τους. Εξαιρέσεις δε θα γίνονται για κανέναν. Ο συγκεκριμένος κανόνας αποτελεί μια άριστη ευκαιρία να αποδειχθεί ποιοί πραγματικά νοιάζονται για την εμφάνιση και την ποιότητα αυτού του δικτυακού τόπου, για την οποία τόσο έχουν κοπιάσει οι συντελεστές του. Συνίσταται επίσης να αποφεύγετε όσο μπορείτε το ατονικό σύστημα.
 
Σορρυ...Ελεγα λοιπον οτι το κομματι αυτο εχει φτιαχτει κατα 99 τοις 100 για την ταινια και μονο,και δεν υπαρχει σε δισκο. :cool:
 
αποκλείεται....

δεν ακούγεται ελληνικό και τα production values της ταινίας δεν το επιτρέπουν νομίζω.

Δεν ξέρω αν θα αποπροσανατολίσω τις έρευνες, αλλά θα μπορούσε να είναι Roger Hodgson (η εισαγωγή του μοιάζει με το "lovers in the wind". Ρίξε ένα search στο youtube να δεις ότι μοιάζουν λίγο)

... ψίλοι στ' άχυρα... δεν πρόκειται να το βρούμε ποτέ αυτό.
 
vrekman32 είπε:
αποκλείεται....
δεν ακούγεται ελληνικό και τα production values της ταινίας δεν το επιτρέπουν νομίζω.

Δεν ξέρω αν θα αποπροσανατολίσω τις έρευνες, αλλά θα μπορούσε να είναι Roger Hodgson (η εισαγωγή του μοιάζει με το "lovers in the wind". Ρίξε ένα search στο youtube να δεις ότι μοιάζουν λίγο)

... ψίλοι στ' άχυρα... δεν πρόκειται να το βρούμε ποτέ αυτό.
Στη retro db :cool:

αναφέρεται το όνομα του υπευθύνου της μουσικής επιμέλειας της ταινίας. Δεν ξέρω κατά πόσο αυτό σημαίνει ότι η ταινία είχε και πρωτότυπη μουσική. Νομίζω ότι όλα τα κομμάτια προέρχονται από μουσική επιλογή διαφόρων (περισσότερο ή λιγότερο γνωστών) hits της εποχής.

Αγαπημένη (υπάρχουν κι άλλες, αλλά θα κοπούν!) ατάκα από Προύσαλη: "Σα νωρίς πλακώσαν σήμερα. Πολύ λυσσάρα αυτή η Στεφανία τελοσπάντων!"
 
Δεν ξερω απο τοτε εχει βρεθει,αλλα σε ολη την ταινια εχει χρησιμοποιηθει το μισο album Chris Spheeris - Desires of the heart.Ισως βοηθησει,δεν θυμαμαι βεβαια και σε ποιο κομματι αναφερεσαι αλλα μαλλον καποιο μεσα απο το Lp αυτο θα ειναι.
 
Pharcyde είπε:
Δεν ξερω απο τοτε εχει βρεθει,αλλα σε ολη την ταινια εχει χρησιμοποιηθει το μισο album Chris Spheeris - Desires of the heart.Ισως βοηθησει,δεν θυμαμαι βεβαια και σε ποιο κομματι αναφερεσαι αλλα μαλλον καποιο μεσα απο το Lp αυτο θα ειναι.
Ουάου. Αυτό είναι! ακούγεται το andalu στην ταινία. Πολύ καλό άλμπουμ... και τελικά είναι (μισο)έλληνας ο συνθέτης :)

Ευχαριστώ πολύ Pharcyde (που δε διστάζεις να απαντάς σε παλιά νήματα)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
111.jpg
111.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα