Έλληνες ηθοποιοί - Τι απέγιναν;

John22

RetroN00b
Αντιδράσεις
51
Εφυγε απο τη ζωη ο ηθοποιος Αγγελος Θεοδωροπουλος. Συμετυχε και στο Ρετιρε του Mega στο ρολο του αντρα της Καιτης Ιμπροχωρη.https://www.in.gr/2020/08/02/culture/texni/efyge-apo-ti-zoi-o-ithopoios-kai-skinothetis-eyaggelos-aggelos-theodoropoulos/

Αντιδράσεις
74
η ποπη λαζου ζει,ειναι καλα προσφατα ειδα φωτο της σε μια εξοδο της με φιλες,ειναι ιδια θα ελεγε κανεις
η γκελυ μαυροπουλου ειναι καλα τουλαχιστον μεχρι προσφατα,την εβλεπε ενα δικο μου ατομο
η χαρα αγγελουση ειναι φιλη μου στο φεις και ειναι καλα
η νελλη παπα ειναι καλα,
η λιλιαν μηνιατη επισης μεχρι προσφατα τουλαχιστον,εχει αποσυρθει με δικη της αποφαση εδω και πολλα χρονια
η ελενη θεοφιλου ειχε αλχαιμερ ,νομιζω οτι δεν ζει εδω και λιγο καιρο,διατηρω μια μικρη επιφυλαξη να μην θυμαμαι καλα
η λιλυ παπαγιαννη εκατο τις εκατο δυστυχως δεν ειναι πια μαζι μας

John22

RetroN00b
Αντιδράσεις
51

Tassoulis

Retro Member
Αντιδράσεις
70
η ποπη λαζου ζει,ειναι καλα προσφατα ειδα φωτο της σε μια εξοδο της με φιλες,ειναι ιδια θα ελεγε κανεις
η γκελυ μαυροπουλου ειναι καλα τουλαχιστον μεχρι προσφατα,την εβλεπε ενα δικο μου ατομο
η χαρα αγγελουση ειναι φιλη μου στο φεις και ειναι καλα
η νελλη παπα ειναι καλα,
η λιλιαν μηνιατη επισης μεχρι προσφατα τουλαχιστον,εχει αποσυρθει με δικη της αποφαση εδω και πολλα χρονια
η ελενη θεοφιλου ειχε αλχαιμερ ,νομιζω οτι δεν ζει εδω και λιγο καιρο,διατηρω μια μικρη επιφυλαξη να μην θυμαμαι καλα
η λιλυ παπαγιαννη εκατο τις εκατο δυστυχως δεν ειναι πια μαζι μας
Σημερινή φωτογραφία της είδαμε προ μερικών ημερών στο διαδίκτυο. Η Ελένη Θεοφίλου και η Λίλη Παπαγιάννη όντως έχουν φύγει από κοντά μας.

bambinella 100

Extra Galactic RetroEntity!
Αντιδράσεις
10.158
Υπηρξε πραγματι πολυ ωραια γυναικα η Ηρω και ακομα διατηρει αρκετα την ομορφια της. Ο αντρας μου ελεγε παντα πως ηταν με διαφορα η ομορφοτερη ηθοποιος στην εποχη της.
Στην αρχη δεν καταλαβα τι ειναι αυτο το μαυρο πραγμα που κρεμεται στα μαλλια της. Περασαν καποια δευτερολεπτα για να συνειδητοποιησω πως ειναι μασκα στο αυτι.
Γαρυφαλλο στ' αυτι, που λεγαμε και παλια.... :D

laura ingalls

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
2.151
Ναι και γω μπερδεύτηκα με την μάσκα. Προφανώς η γυναίκα τη φορούσε συνέχεια και όταν ο φωτογράφος θέλησε να τη φωτογραφίσει απλά την ξεκρέμασε από το ένα αυτί. Ίσως και αυτή η διαδικασία της... στοίχησε και μια καλυτερη πόζα. Αλλά τι κάνουμε; πάνω απ όλα η υγεία.

vanessa

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
124
Υπηρξε πραγματι πολυ ωραια γυναικα η Ηρω και ακομα διατηρει αρκετα την ομορφια της. Ο αντρας μου ελεγε παντα πως ηταν με διαφορα η ομορφοτερη ηθοποιος στην εποχη της.
Στην αρχη δεν καταλαβα τι ειναι αυτο το μαυρο πραγμα που κρεμεται στα μαλλια της. Περασαν καποια δευτερολεπτα για να συνειδητοποιησω πως ειναι μασκα στο αυτι.
Γαρυφαλλο στ' αυτι, που λεγαμε και παλια.... :D
Μονο εγω τη θεωρουσα αδιαφορη? Το προσωπο της δεν ειχε τιποτα το ιδιαιτερο μπροστα στις αλλες του 80' ηταν αυτη η ωραιοτερη? Μηπως ειναι μεγαλη υπερβολη αν σκεφτουμε τα κοριτσια του 80'?

bambinella 100

Extra Galactic RetroEntity!
Αντιδράσεις
10.158
Μονο εγω τη θεωρουσα αδιαφορη? Το προσωπο της δεν ειχε τιποτα το ιδιαιτερο μπροστα στις αλλες του 80' ηταν αυτη η ωραιοτερη? Μηπως ειναι μεγαλη υπερβολη αν σκεφτουμε τα κοριτσια του 80'?
Δεν πιστευω πως η Ηρω ηταν η ωραιοτερη ηθοποιος της γενιας της. Ο αντρας μου ειναι αυτος που το πιστευει και της ειχε ανεκαθεν μεγαλη αδυναμια. :)
Νομιζω παντως πως ηταν πολυ ομορφη με ασυνηθιστα και εξωτικα χαρακτηριστικα. Δικαιολογημενα βεβαια, αφου η Ηρω ειναι Ιαπωνεζα απο την πλευρα της μητερας της.
Για μενα, ωραιοτερη της εποχης εκεινης ηταν η Ελενη Φιλινη. Και μεχρι σημερα που περασαν τοσες δεκαετιες, θεα παραμενει.

Αντιδράσεις
74
στεναχωρεθηκα με το φωκα πολυ,τον εχω γνωρισει,εχει κα ωραιο χιουμορ,μακαρι να πανε ολα καλα

laura ingalls

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
2.151
Ναι κρίμα για τον Φωκά γιατί έκανε μια σχετικά πετυχημένη καριέρασε μια μεγάλη αγορά. Πως άραγε κατέληξε χειρότερα και από τους εγχώριους ηθοποιούς που απευθύνονται σε πολύ πιο μικρή αγορά;
Υποψιάζομαι ότι υπήρξε άστοχος.
Πάντως νέος ήταν πολύ κούκλος. Εκανα παρέα ένα διάστημα με την πρώτη του γυναίκα την κυρία Νία, βγάζαμε μαζί τα σκυλάκια μας βόλτα, και θυμάμαι που μου έλεγε ότι ήταν εκθαμβωτικά όμορφος και άρεσε επίσης πολύ και στο ιταλικό κοινό.

johndiam

Retro Member
Αντιδράσεις
46
Σύμφωνα με τη σελιδα ΜΟΥΣΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ στο Facebook έφυγαν σήμερα η Κία Μπόζου και ο Μάνος Βενιέρης...

Αντιδράσεις
74
Σύμφωνα με τη σελιδα ΜΟΥΣΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ στο Facebook έφυγαν σήμερα η Κία Μπόζου και ο Μάνος Βενιέρης...

για το μανο βενιερη ειναι δυστυχως γεγονος,το γραφει και η μαρια μπονικου

Τελευταία επεξεργασία:

paulochelao24

Retro Member
Αντιδράσεις
922
δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί μετά από χρόνια που ξεκίνησε ως θέμα εδώ,αλλά ο Άγης Γυφτόπουλος μάλλον δουλεύει ως ηχολήπτης στην κρατική ραδιοφωνία.Το ακούω συχνά το όνομα του όποτε ακούω κρατικό ραδιόφωνο (πχ. "στην ρύθμιση ήχου ήταν ο Άγης Γυφτόπουλος").Δεν ξέρω βέβαια αν είναι συνωνυμία αλλά το ακούω συχνά το όνομα του στο κρατικό ραδιόφωνο.

Μπλουζα