Έλληνες ηθοποιοί - Τι απέγιναν;

Υπαρχουν και παραϋπαρχουν ωραιες φωνες. Αλιμονο! Και αυτο ειναι ασχετο απο το τι λενε αυτες οι φωνες. Μιλαμε για χροια και ηχο και οχι για ωραια λογια. Οποτε, διαφωνω με τον Αργυρη Παυλιδη γιατι αυτα που λεει ειναι "αλλα λογια να αγαπιομαστε" η αλλιως "αρτζι, μπουρτζι και λουλας".
Και για να μιλησω με παραδειγματα, δε θα βαλω ισα κι ομοια τη φωνη του Γιαννη Φερτη με τη φωνη του Σπυρου Φωκα.
Παμε παρακατω.
Περι γυναικείων φωνών, καρεζη διαλεγω
 
Περι γυναικείων φωνών, καρεζη διαλεγω

Εντελως αστοχη η λιστα, κατα την γνωμη μου, και μιλαω για τις φωνες που ξερω γιατι υπαρχουν και μερικα εντελως αγνωστα σε εμενα ονοματα.
Οσον αφορα την φωνη της Καρεζη, ηταν σαν να αγκομαχαει τριαξονικη νταλικα σε ανηφορα. :D
 
Εντελως αστοχη η λιστα, κατα την γνωμη μου, και της μιλαω για τις φωνες που ξερω γιατι υπαρχουν και μερικα εντελως αγνωστα σε εμενα ονοματα.
Οσον αφορα τη φωνη της Καρεζη, ηταν σαν να αγκομαχαει τριαξονικη νταλικα σε ανηφορα.:ΡΕ
Και της λασκαρη η φωνή με την καλλονη της δεν ταιριάζε η Ναθαναήλ είχε ωραία φωνή, από τις σύγχρονες η Κατερίνα λεχου, φωνάρα
 
 
Ποια νίκησε το χρόνο όσο καμία άλλη, ιδού η απάντηση
 
Και άλλος Έλληνας που διαπρέπει, το δε όνομα ολόκληρο σιδηροδρόμου, μάλωναν τα ελληνικά σόγια φαίνεται :) :icon_lol:
 
Εντελως αστοχη η λιστα, κατα την γνωμη μου, και μιλαω για τις φωνες που ξερω γιατι υπαρχουν και μερικα εντελως αγνωστα σε εμενα ονοματα.
Οσον αφορα την φωνη της Καρεζη, ηταν σαν να αγκομαχαει τριαξονικη νταλικα σε ανηφορα. :D
Ούτε εμένα μου άρεσε η φωνή της Καρέζη. Και γενικά η λίστα είναι ο,τι να'ναι, αφού λείπουν πολλές ωραίες γυναικείες φωνές του παλιοτερου ελληνικού κινηματογράφου. Μια πολύ ωραία γυναικεία φωνή που μου έρχεται πρόχειρα στο μυαλό μου αυτή τη στιγμή είναι αυτή της Όλγας Καρλατου!
Σε ένα εντελώς διαφορετικό στυλ, πολύ ωραίες φωνές είχαν η Μιράντα Κουνελάκη κ η Άννα Ιασωνιδου
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ούτε εμένα μου άρεσε η φωνή της Καρέζη. Και γενικά η λίστα είναι ο,τι να'ναι, αφού λείπουν πολλές ωραίες γυναικείες φωνές του παλιοτερου ελληνικού κινηματογράφου. Μια πολύ ωραία γυναικεία φωνή που μου έρχεται πρόχειρα στο μυαλό μου αυτή τη στιγμή είναι αυτή της Όλγας Καρλατου!
Σε ένα εντελώς διαφορετικό στυλ, πολύ ωραίες φωνές είχαν η Μιράντα Κουνελάκη κ η Άννα Ιασωνιδου

Για την φωνη της Μιραντας Κουνελακη συμφωνω απολυτα. Και πολυ ιδιαιτερη η παρουσια της γενικα.
 


Όλη η εκπομπή στο website του Ant1:

 
Όλη η εκπομπή στο website του Ant1:

Δεν ειναι για ολες τις γυναικες το ξανθο. Οπως το βλεπω εγω, δεν θα ταιριαζε ουτε στη Φιλινη, ουτε στη Ματσουκα, ουτε στη Ντενιση, ουτε στη Μπελουτσι. Μια πολυ ωραια μελαχρινη ειναι κριμα να αλλαζει χρωμα μαλλιων γιατι συνηθως δειχνει παρακατιανο πανω της. Το ιδιο ισχυει και για τη Νανα. Υπηρξε εκθαμβωτικα ωραια, αλλα τωρα αυτοκαταστραφηκε.
 
Δεν ειναι για ολες τις γυναικες το ξανθο. Οπως το βλεπω εγω, δεν θα ταιριαζε ουτε στη Φιλινη, ουτε στη Ματσουκα, ουτε στη Ντενιση, ουτε στη Μπελουτσι. Μια πολυ ωραια μελαχρινη ειναι κριμα να αλλαζει χρωμα μαλλιων γιατι συνηθως δειχνει παρακατιανο πανω της. Το ιδιο ισχυει και για τη Νανα. Υπηρξε εκθαμβωτικα ωραια, αλλα τωρα αυτοκαταστραφηκε.
Πόσο συμφωνώ! Φαντάζεστε πχ τη Ε.Ναθαναήλ με ξανθό μαλλί; ή τη Σαπουντζάκη; ή την Μ.Καραγιάννη;;
 
Πίσω
Μπλουζα