Έλληνες ηθοποιοί - Τι απέγιναν;

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ο νικος μπακογιαννης ,αδερφος του παυλου,που επαιξε τον σταματη σταματη στην "Γκαρσονιερα για 10" μενει στα πατησια ,τον εχω δει 3-4 φορες
 
mhmerotategiatipino είπε:
Σήμερα Μαίρη Κυβέλου (αναφέρω κι εσάς βρε κουτά!): http://koukidaki.blogspot.gr/2016/04/mary-kyvelou.html
Αγαπητέ το άρθρο σου για τη Μαίρη Κυβέλου έχει ένα μεγάλο λάθος. Πρώτη απεβίωσε αυτή το 2005 και μετά από χρόνια "έφυγε" ο σύζυγος της Νίκος Απέργης, όχι το αντιθετο.
 
Φοβάμαι ότι δεν λειτουργεί ο παραπάνω σύνδεσμος...
 
(εκτός ορίων ρετρό όμως)

Σε κάποια πρωίνή εκπομπή σήμερα είδα σε συνέντευξη τον ηθοποιό Περικλή Λιανό, που υποδυόταν το γραμματέα της κοινότητας (Θόδωρο) στο Καφέ της Χαράς.

Συγκράτησα μόνο ένα teaser, "Στα 53 κανονικά γίνεσαι παππούς, όχι μπαμπάς".
 
Θέλω να ρωτήσω εάν ζουν οι ηθοποιοί Υβόνη Βλαδιμήρου (γενν. 1903), Γιάννης Μπέρτος (γενν. 1903), Φανή Νικολαΐδου (γενν. 1903) και Ξένη Δράμαλη (γενν. 1913). Ξέρω ότι λόγω χρονολογίας γέννησης υποθέτουμε ότι δε ζουν, αλλά θα ήθελα να ξέρω και χρονιά θανάτου για να είμαστε σίγουροι.
 
sagma666 είπε:
Θέλω να ρωτήσω εάν ζουν οι ηθοποιοί Υβόνη Βλαδιμήρου (γενν. 1903), Γιάννης Μπέρτος (γενν. 1903), Φανή Νικολαΐδου (γενν. 1903) και Ξένη Δράμαλη (γενν. 1913). Ξέρω ότι λόγω χρονολογίας γέννησης υποθέτουμε ότι δε ζουν, αλλά θα ήθελα να ξέρω και χρονιά θανάτου για να είμαστε σίγουροι.
Φίλε sagma, χρονολογία θανάτου δεν φαίνεται να υπάρχει, γιατί προφανώς είτε ζουν ακόμα είτε έφυγαν χωρίς να γίνει γνωστός ο θάνατός τους. Η bambinella μου είχε πει σε παλαιότερο ποστ ότι πριν μερικά χρόνια (γύρω στο 2008) κάπου είχε διαβάσει για μια τιμητική βραδιά σε γνωστούς ηθοποιούς, στην οποία τιμήθηκε και η Υβόνη Βλαδιμήρου. Ήδη κι εγώ προσπαθώ να βρω πληροφορίες για τους ηθοποιούς που αναφέρεις. Αν μάθω κάτι, θα το γράψω. Λόγω φόρτου εργασίας, δεν γράφω συχνά εδώ.
 
η υβονη βλαδιμηρου εχει πεθανει σιγουρα,μου το ειχε πει ο αθηνοδωρος προυσαλης και απο τοτε εχει περασει μια δεκαετια αρα ο θανατος ειναι πανω απο δεκα χρονια πισω,επισης και η ξενη δραμαλη αλλα δεν γνωριζω σαυτην ουτε περιπου ποτε

ειχα συναντησει μια συγγενη της φανης νικολαιδου,και ξερω οτι και αυτη δεν ειναι στην ζωη.η συναντηση μας ηταν 5 με 7 χρονια πισω αρα και γαυτην μιλαμε λογικα για τουλαχιστον μια δεκαετια
 
Tassoulis είπε:
Φίλε sagma, χρονολογία θανάτου δεν φαίνεται να υπάρχει, γιατί προφανώς είτε ζουν ακόμα είτε έφυγαν χωρίς να γίνει γνωστός ο θάνατός τους. Η bambinella μου είχε πει σε παλαιότερο ποστ ότι πριν μερικά χρόνια (γύρω στο 2008) κάπου είχε διαβάσει για μια τιμητική βραδιά σε γνωστούς ηθοποιούς, στην οποία τιμήθηκε και η Υβόνη Βλαδιμήρου. Ήδη κι εγώ προσπαθώ να βρω πληροφορίες για τους ηθοποιούς που αναφέρεις. Αν μάθω κάτι, θα το γράψω. Λόγω φόρτου εργασίας, δεν γράφω συχνά εδώ.
Σ' ευχαριστώ πολύ. Ελπίζω σύντομα να λύσουμε το μυστήριο!
 
Πίσω
Μπλουζα