Έλληνες ηθοποιοί - Τι απέγιναν;

 

Κριμα η γυναικα, αλλα δεν εχω καταλαβει...Τι ακριβως ηταν αυτη η Ματουλα και την αποκαλουν θρυλικη;
 
Κριμα η γυναικα, αλλα δεν εχω καταλαβει...Τι ακριβως ηταν αυτη η Ματουλα και την αποκαλουν θρυλικη;
Νομίζω ότι ήταν μία εύπορη γυναίκα, που έκανε πολύ έντονη ζωή δίπλα σε επωνύμους
 
 
Θυμάμαι έντονα την παρουσία της στη σειρά "Γόβα στιλέτο" του ΑΝΤ1 στα μέσα των 90s. Δεν ήταν καθόλου κακή στο ρόλο της (και γενικά μου άρεσε πολύ η συγκεκριμένη σειρά). Επίσης πάνω κάτω την ίδια περίοδο, θυμάμαι την είχε καλέσει σε talk show του ο Γρηγόρης Βαλλιανάτος (αν θυμάμαι καλά στο κανάλι του SevenX είχε εκπομπή τότε) και είχε μιλήσει για την τοξικοεξάρτηση γενικά. Φοβάμαι πως πλήρωσε αρκετά ακριβά αυτές τις "αδυναμίες" και εξαρτήσεις της. Σε κανέναν άνθρωπο δεν αξίζει να τον βρίσκουν έτσι σαν το σκυλί μετά από 7 ημέρες
 
δεν ειναι θρυλικη,εζησε μια ζωη συναρπαστικη,3 και 4 ζωες θα ελεγα εγω
σαλλους αρεσει αυτο σε αλλους οχι
,με 2 λογια
 
Ελπίζω να βρεθεί λύση
 
Θεόδωρος Κατσαδράμης: η εικόνα του σήμερα στα 94
1699112878026.png

 
Η Ματούλα είχε παίξει το ρόλο της Τασίας στο Ρόδα τσάντα και κοπάνα 4 του Όμηρου Ευστρατιάδη, όπου ο Βουτσάς την αποκαλούσε μίσιζ Τασάια. Είχε πολύ γέλιο με τις ατάκες της και τις χειρονομίες της στην ταινία.

Παρεμπιπτόντως, έφυγε ο μπουλουξής Κώστας Χρέλιας (ανηψιός του Ρολάνδου-Λουκά Χρέλια και ξάδερφος της Γοργώς Χρέλια) στα 97 του και χτες έφυγε η υπέροχη Κάτια Νικολαΐδου στα 59 της (17/5/1964 σύμφωνα με το ημερολόγιο ΤΑΣΕΗ). Η Κάτια είχε παίξει και στο "Θα σε δω στο πλοίο" με Χαλκιά και Παρτσαλάκη.


Και η Ντίνα Τριάντη σήμερα. Προχθές, 7/11, έγινε 87.

400624733_3613639672230181_1554021914150010922_nΝτιναΤριαντη.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
..... και χτες έφυγε η υπέροχη Κάτια Νικολαΐδου στα 59 της (17/5/1964 σύμφωνα με το ημερολόγιο ΤΑΣΕΗ). Η Κάτια είχε παίξει και στο "Θα σε δω στο πλοίο" με Χαλκιά και Παρτσαλάκη.

Την εποχή που έπαιζε στο "Θα σε δω στο πλοίο" (2001) είχε νοσήσει για πρώτη φορά απο καρκίνο στους λεμφαδένες κι έκανε χημειοθεραπείες, παραλληλα με τα γυρίσματα. Μάλιστα στη 2η σεζόν της σειράς φορούσε περούκα, λόγω των χημειοθεραπειών. Το είχε δημοσιοποιήσει η ίδια τότε, για να αφυπνίσει -όπως έλεγε- τον κόσμο για την πρόληψη. Τα είχε καταφέρει τότε με τον καρκίνο. Κρίμα, ήταν νέος άνθρωπος κι γλυκό κορίτσι.
 
Την εποχή που έπαιζε στο "Θα σε δω στο πλοίο" (2001) είχε νοσήσει για πρώτη φορά απο καρκίνο στους λεμφαδένες κι έκανε χημειοθεραπείες, παραλληλα με τα γυρίσματα. Μάλιστα στη 2η σεζόν της σειράς φορούσε περούκα, λόγω των χημειοθεραπειών. Το είχε δημοσιοποιήσει η ίδια τότε, για να αφυπνίσει -όπως έλεγε- τον κόσμο για την πρόληψη. Τα είχε καταφέρει τότε με τον καρκίνο. Κρίμα, ήταν νέος άνθρωπος κι γλυκό κορίτσι.
Πολύ δυσάρεστο νέο. Γι αυτό η κοπέλα δεν ακουγόταν πουθενά, παλευε με το θηρίο. Πολύ κρίμα, πιστεύαμε ότι το είχε ξεπεράσει.

22 χρόνια πριν είχε διαγνωστεί η κοπέλα, λένε πως μετά από κάποια χρόνια ο καρκίνος πάει να υφίσταται και ομως....
 
Παιδιά και ο Σπύρος Φωκάς είναι πολύ χάλια έχει μεγάλο πρόβλημα στο αναπνευστικό το οποίο του έχει δημιουργήσει πολλές επιπλοκές. Δεν τολμώ να βάλω link..
 
Πολύ δυσάρεστο νέο. Γι αυτό η κοπέλα δεν ακουγόταν πουθενά, παλευε με το θηρίο. Πολύ κρίμα, πιστεύαμε ότι το είχε ξεπεράσει.
22 χρόνια πριν είχε διαγνωστεί η κοπέλα, λένε πως μετά από κάποια χρόνια ο καρκίνος πάει να υφίσταται και ομως....
Άκουσα πριν από λίγο σε τηλεοπτική εκπομπή ότι το 2021 εμφανίστηκε ξανά. Έκτοτε η νόσος "έφευγε" κι "ερχόταν" . Πριν λίγους μήνες έφυγε κι ο πατερας της από τη ζωή κι επιδεινώθηκε η κατάσταση της.
Λένε πως όσο περνούν τα χρόνια, μεγαλώνουν οι πιθανότητες να μην "ξυπνήσει" κι επανεμφανιστεί.
Προφανώς η ψυχολογία παίζει σημαντικότατο ρόλο, γιατι μια άσχημη ψυχολογική κατάσταση μπορει να τον επανεμφανίσει.
( πχ στη Λαμπέτη επανεμφανίστηκε μετά απο 10 σχεδόν χρόνια, όταν κατέρρευσε μόλις έχασε οριστικά το κορίτσι που φιλοξενούσε).
 
Πίσω
Μπλουζα