Ένα ακόμα τεύχος

Ξερει κανεις καποιο σκανερ χειρος, κατι τετοιο ειχα δει παλια αλλα με πολυ φτωχες επιδοσεις.
 
Mπα Ιάκωβε, οι χειρός ήταν και παραμένουν προβληματικοί. Μόνο με τους κλασσικούς.
 
Έχω έναν για πέταμα... και ήταν και από τους καλούς πανάθεμα τον!!! Επιτραπέζιοι και πάλι επιτραπέζιοι!!!
 
Μπράβο Maletoth2008 καλή αρχή
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπράβο και από μένα! :clap:

Να δω πότε θα αξιωθώ να πάρω scanner και να βοηθήσω και εγώ!

(Έχω που το λέω από πέρισυ τέτοια εποχή) :eek:
 
Συγχαρητήρια και πάλι, αγαπητέ. :)

Περιμένουμε και συνέχεια !! (αν ξεκινήσεις κάτι νέο, ειδοποίησέ με, ώστε να ανανεωθεί η λίστα).

Υ.Γ.

Μία μικρή πρόταση:

Κάνε μία προσπάθεια ώστε την επόμενη φορά οι σκαναρισμένες σελίδες να εμφανίζονται όλες πάνω-κάτω στο ίδιο μέγεθος. (δεν πειράζει να υπάρχει απόκλιση μερικών pixels, αρκεί να μην είναι πολύ μεγάλη).

Σαν "μέσο όρο" χρησιμοποίησε τις διαστάσεις 800x1100 - όπως στην σελίδα 17 ας πούμε. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για πρωτη φορα ΟΚ ειναι ;)

Αν εχεις τα πρωτοτυπα καπου,ανεβασε τα μηπως και θα τα ρετουσαρουμε λιγο και εμεις.

Συμφωνω με τον Billy (εχεις μια αποκλιση απο 550 εως 850 pixel το υψος).

Παντως την επομενη φορα θα το εχεις παρει το κολάι :D
 
Φιλτατε Maletoth2008 δυστυχως τα scans σου δεν μπορεσα, οσο και να τα ρετουσαρα, να τα βελτιωσω περαιτερω.

Το γεγονος οτι ολες οι σελιδες εχουν ανομοιο μεγεθος και οτι ειναι καπως στραβες δεν μας επιτρεπει (μετα απο το admin meeting που καναμε για αυτο το θεμα) να το ανεβασουμε. :(

Σιγουρα παντως ειναι πολυ καλυτερο απο τη δικη μου scan προσπαθεια που επισης απεριφθει πανηγυρικα :D

Θα σε παρακαλουσα να συνενοηθουμε με ΡΜ μηπως εχεις τα πρωτοτυπα ωστε με λιγη βοηθεια να τα φερουμε κοντα στα standards διοτι και η προσπαθεια σου ειναι αξιεπαινη αλλα και το τευχος πολυ καλο!

Σε ευχαριστω εκ των προτερων
 
Να συμπληρώσω κι εγώ ότι καλό θα ήταν να είναι όσο το δυνατόν πιό κοντά στο original δηλαδή , σε αρκετές σελίδες έλειπε το επάνω κομάτι τους. Αν μπορείς κάνε crop μόνο στο άδειο κομάτι που δεν καλύπτει το περιοδικό πάνω στον scanner. Ενα δεύτερο είναι αν καταλάβεις ότι σου λείπουν σελίδες ρίχνεις ένα πόστ στο φόρουμ και όλο κάποιος θα σε βοηθήσει να συμπληρώσεις το τεύχος. Στο 100 που έφτιαξες λείπει το ένθετο Pixelware με τα public domain, αγγελίες, news κ.τ.λ.

Καλώς ήρθες στο scanning team (!?) ελπίζουμε να μην απαγοητεύθηκες και να μας βοήθησεις σ΄αυτό το μακροπρόθεσμο στόχο μας.

Επί της ευκαιρίας μήπως είναι καιρός να προσθεθούν τα super pixel 86 - 88 στο φόρουμ όπως και τα miniPixel ;;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Tι φωνάζεις βρε, αφού δεν εξαρτάται απο εμένα !! :D

Ο ΑΑ+ τα έχει ξεκινήσει (και ολοκληρώσει) εδώ και αρκετούς μήνες, αλλά έμειναν στην φάση του "quality assurance/pending for upload" - που δεν την πραγματοποιώ εγώ !!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τωρα που στρωσαμε με το θεμα του dedicated θα ανεβασω σε 2-3 μερες οτι υλικο μου εχει δωσει ο AA+ αλλα και οτι αλλο τυχον υπαρχει διαθεσιμο.
 
κύριοι αναμένουμε με ανυπομονησία τις σχετικές ενέργειες...
 
Αντε, γιατί βαρέθηκα να διαβάζω ξανα και ξανά τα παλιά!!! :D
 
...temp link για ένα ακόμα τεύχος Pixel, μέχρι το επίσημο ανέβασμα. (Wallyyyyy :D )
 
Ωπ ωπ.. ο Αυγουστος τελικά τάραξε για τα καλά τα λιμνάζοντα νερά του project !!! Ευγε Billy !!!
 
Xαχαχα !! :biglaugh:

Φίλε μου ΑΑ+, φαίνεται πως είμαστε μαζοχιστές !! Προτιμάμε να δουλεύουμε καλοκαιριάτικα, κάτω απο την αφόρητη ζέστη !! :D

Exω "σταμπάρει" δύο τευχάκια ακόμα που μπορεί να μου διαθέσει ένας συνάδελφος, και σιγά-σιγά θα βάλω και αυτά μπροστά. (η λέξη-κλειδί εδώ είναι "σιγά-σιγά" :D )
 
Πίσω
Μπλουζα