Ένα ανέλπιστο και αναπάντεχο δώρο - Ευχαριστήριο !

geoanas

Commodore Vampire
Διαχειριστές
Joined
14 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.225
Αντιδράσεις
281
Πριν από λίγες μέρες δέχτηκα ένα pm στο MAME.GR από το μέλος qwertyjoe.

Στο retromaniax είναι ο χρήστης qwerty.

Ούτε λίγο, ούτε πολύ μου εξέφραζε την επιθυμία του να μου χαρίσει κάποιες arcade πλακέτες και μου έδινε το κινητό του τηλέφωνο για παρεταίρω επικοινωνία.

Μίλησα μαζί του, έγινε η συνάντηση και η έκπληξη μου περί της δωρεάς ήταν κάτι παραπάνω από ευχάριστη !

Ο Χρήστος (αυτό είναι το όνομα του), χωρίς να με γνωρίζει, χωρίς να με έχει ξαναδεί καν, με "φόρτωσε" με μερικές πλακέτες που θα δείτε στη συνέχεια καθώς και με ένα bartop με CRT οθόνη που κατασκεύασε μόνος του..."Θα πάνε σε καλά χέρια ! "...με διαβεβαίωσε !

Χρήστο μπορεί να άργησα λίγο να αναρτήσω αυτό το ευχαριστήριο αλλά δεν σε ξέχασα ! Το ευχαριστώ μου είναι πηγαίο και αυθόρμητο, αλλά η τεράστια γενναιοδωρία σου σπανίζει στις μέρες μας ! Να 'σαι καλά !

Αυτά είναι τα δωράκια μου :D :

Bobble Bobble (Bootleg)

attachment.php


Original IREM M77 Hardware - Meikyu Jima / Kickle Cubicle / Adventure Island

attachment.php


Konami (Bootleg) - Sunset Riders

attachment.php


SEGA System I Original Hardware - Wonder Boy in Monster Land

attachment.php


Το Bartop το υποδέχτηκαν με ιδιαίτερη χαρά οι πιτσιρίκοι μου :D

attachment.php


Χρήστο και πάλι ένα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !! #)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπραβο στο φιλο χρηστο για την γενναιοδωρια του πραγματικα σπανιζουν κατι τετοια.Επισης ειχε απολυτο δικειο σαυτο που ειπε γιατι οντως ολα αυτα πηγαν σε καλα χερια και οχι μονο σε καλα αλλα στα καλητερα θα συμπληρωσω και γω :thumbup: ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλοριζικα και καλοπαιχτα ολα,Γιωργο! :thumbup:
 
metalcandyman είπε:
Μπραβο στο φιλο χρηστο για την γενναιοδωρια του πραγματικα σπανιζουν κατι τετοια.Επισης ειχε απολυτο δικειο σαυτο που ειπε γιατι οντως ολα αυτα πηγαν σε καλα και οχι μονο σε καλα αλλα στα καλητερα θα συμπληρωσω και γω :thumbup: ;)
Mε καλυψε ο Βασιλης!!Καλοπαικτα Γιωργο!!
 
Μπραβο στον qwerty που στα χαρισε , Καλοπαιχτα!
 
Πραγματι θα μπορουσε να τα ειχε βαλει για πουλημα κ να εβγαζε κερδος μπραβο στο φιλο κ ας μη τον ξερω καλοπαιχτα ολα
 
Τετοια ατομα... 1 στα 1.000.000 ?

Ισως..
 
Αυτά τα παιχνίδια ανήκουν συλλογικά στη γενιά μας. Χρειαζόταν λοιπόν ένας καινούριος κάτοχος, ο οποίος θα διασφάλιζε την μακροημέρευση τους. Μιλάμε για πλακέτες 30 ετών! Γιώργο το post σου αποδεικνύει ότι όντως είναι σε καλά χέρια.

Καλόπαιχτες!
 
Μπράβο στο Χρήστο για την κίνησή του και καλορίζικες στον νέο τους ιδιοκτήτη Γιώργο! Καλό gaming!
 
Σας ευχαριστώ όλους παιδιά για τα καλά σας λόγια :D

@qwerty

Χρήστο θα τα πούμε σύντομα για καφεδάκι ;) :D
 
Μπράβο στον Χρήστο!

Τέτοιες πράξεις γεναιοδωρίας σπανίζουν στις μέρες μας και είναι άξιες συγχαρητηρίων.

Προς Χρήστο: Φίλε ενα πράμα θα σου πώ ο Γιώργος (Geoanas) είναι ενας απο τους πολύ αξιόλογους ανθρώπους στο χώρο και μιας και τον γνωρίζω προσωπικά μπορώ να σε διαβεβαιώσω και εγλω με τη σιρά μου οτι σιγουρα πήγαν σε άξια χέρια που θα το εκτιμήσουν δεόντως!
icon_e_wink.gif
 
:bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

Μπράβο και στους δυο σας! Όχι απλά πήγανε σε καλά χέρια, όχι μόνο θα μακροημερεύσουν αλλά ήδη τα χαίρεται και η (πολύ) νέα γενιά!!! Και πάλι Μπράβο!!!
 
Συγχαρητήρια στον Χρήστο για τη γεναιοδωρία του αλλα και στον Γιώργο ο οποίος ειναι λάτρης του είδους και άξιος να τα αξιοποιήσει! Μπράβο!
 
...και όμως ο Χρήστος ξαναχτύπησε και πάλι...

Πριν από ενάμιση περίπου μήνα, χτύπησε ένα βραδάκι το τηλέφωνο μου...

-Χρήστος, εδώ ! Σου έχω δωράκια... Πότε θα έρθεις Θεσσαλονίκη να παραλάβεις ??? ;)

Το ραντεβού κλείστηκε κάποια μυστήρια ώρα, σε μυστήρια περιοχή. Ο Χρήστος, εμφανίστηκε από το πουθενά σέρνοντας μαζί του (ή μάλλον κουβαλώντας στα στιβαρά του μπράτσα) αυτά τα μικρά πακετάκια :

DSCN0290.jpg
DSCN0290.jpg

Καμιά 50αριά τεύχη PC Master

DSCN0294.jpg
DSCN0294.jpg

DSCN0295.jpg
DSCN0295.jpg

...και palmtop HP 200LX, γουστόζικο- PCάκι για να έχω να ασχολούμαι (αφού συλλέγω και τέτοια retro gadgetάκια)

Χρήστο (qwerty_joe) για άλλη μια φορά με έκανες να κ@τ@@θώ από τη χαρά μου. 1000 Ευχαριστώ , man !

;) :bow:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το σιγουρο ειναι οτι θα σου βγουν τα ματια απο το διαβασμα....:biglaugh:

Καλοριζικα και αυτα Γιωργαρα!!! :thumbup:

Τα σεβη μου στον Χρηστο για την κινηση..... :bow:
 
Καλορίζικο το νέο απόκτημα, που πήγε...σε καλά χέρια!!!

δεν είναι λίγα αυτά...μπράβο στο παιδί!!!
 
Συγχαρητηρια στον qwerty_joe για την κινηση του (για 2η φορα).

Καλοριζικα geoanas!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
O qwerty_joe είναι γνωστός για τα "δωράκια" του :D . Respect για άλλη μια φορά.
 
Μπραβο για την κινηση του Χρηστου. Καλοριζικα Γιωργο τα καλουδια.
 
Πίσω
Μπλουζα