Έφη Σαρρή - Το ποπ είδωλο που έγινε λαϊκή

Ω-Ρ-Α-Ι-Ο-Σ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
θα ανεβάσω και κομμάτια της se ijigg που δεν είναι download server από τις αρχές τις καριέρας της
 
To δεύτερο LP της που την έκανε γνωστή,ήταν καθαρά pop και το έχω από βινύλιο,δεν κυκλοφορεί σε CD(Σεισμός Ερωτικός κυκλοφόρησε 1991 από τη Μinos) !

7.jpg


Highlights του δίσκου : Σεισμός Ερωτικός, Δως μου ένα παγάκι, Kοιμάμαι μόνη μου, Μαζί σου ζω
 
Κάποια οικογενειακή φίλη, είχε ένα πολύ κυριλέ piano-restaurant στα μέσα των 80's και η Έφη Σαρρή τραγούδαγε εκεί, με μάξι φορέματα και γιακαδάκια με δαντέλα:animeek:, Φρανκ Σινάτρα, Μπάρμπαρα Στρέηζαντ και Νταιάνα Ρος!!! Την συνέχεια την ξέρετε... Κατέληξε πολιτικός, χέρι-χέρι...:biglaugh:
 
Μέσα 80's,δηλαδή ισχύει η φήμη ότι η Έφη έχει γεννηθεί το 1951,δηλαδή ότι είναι 57 χρονών!Είχα ακούσει επίσης ότι στα τέλη του '70 είχε παντρευτεί έναν γιατρό και σύστησε ένα συνάδελφο του άντρα της στη Μπέσσυ Αργυράκη (Σαρρή-Αργυράκη πολύ καλές φίλες),ο οποίος είναι τώρα ο σύζυγός της
 
Αααα...! Τόσα κουτσομπολιά δεν ξέρω... Ότι είχε παντρευτεί έναν γιατρό μόνο έχω ακούσει...
 
ξέρεις μήπως πόσο χρονών ήταν περίπου όταν τραγουδούσε στο εστιατόριο?αν ήταν γύρω στα 35 τότε ισχύει η ηλικία της!!να'ναι καλά οι πλαστικές!!!!!!!!!!!
 
thebest20 είπε:
ξέρεις μήπως πόσο χρονών ήταν περίπου όταν τραγουδούσε στο εστιατόριο?αν ήταν γύρω στα 35 τότε ισχύει η ηλικία της!!να'ναι καλά οι πλαστικές!!!!!!!!!!!
κουτσομπόλη :D :D
 
Για τη συγκεκριμένη είχα χρόνια απορία για την ηλικία της!
 
Η Εφη Σαρρη 57 χρονων?!?!?! Αποκλειεται!!! Την εκανα γυρω στα 45-46 το πολυ..
 
στο musipedia που είναι σαν βικιπαίδεια λέει ότι έχει γεννηθεί η το 51 ή το 52!
 
Ποιός ξεχνάει το σουξέ:

Τι είχαμε, τι χάσαμε

Στο λέω σε ξεχάσαμε.

Το στ με ψ
 
maxouli είπε:
Ποιός ξεχνάει το σουξέ:Τι είχαμε, τι χάσαμε

Στο λέω σε ξεχάσαμε.

Το στ με ψ
Τι θυμήθηκες ρε συ !

Επικό κομμάτι !

Δεν αφήνω ΚΑΜΜΙΑ πιθανότητα να είχε γίνει στην τύχη αυτό το "λάθος".
 
Βγήκε καινούρια έκδοση του τραγουδιού, που ακούγεται καθαρά, ΣΤΟ ΛΕΩ.

Το άκουσα σε ένα πρωϊνάδικο. Εκεί που περίμενα να ακουστεί το PSΟ ΛΕΩ, όλα πήγανε καλά.

Φυσικά και στο αρχικό τραγούδι έλεγε και καμία φορά ΣΤΟ ΛΕΩ αλλά στο διορθωμένο κάθε φορά λέει ΣΤΟ ΛΕΩ.

Ιδού το παλιό, το καινούριο δεν μας ενδιαφέρει.

[yt]GiUZjfW1-4E[/yt]
 
Οχι παιδιά, είναι ΣΤΟ ΛΕΩ, το έβαλα τερμα στα ηχεία, απλά είναι χάλια η ηχογράφιση.... Αλλωστε δε θα έστεκε καν εάν ήταν με Ψ.
 
Αφήστε την ορθογραφία,, και πηγαίνετε στα 2:18 sec του video και κάντε slowmotion η προσέξτε καλά τι βλέπετε..
 
Πίσω
Μπλουζα