Έφυγε από τη ζωή ο τραγουδιστής Δάκης (Βρασίδας Χαραλαμπίδης) (1943-2022)

Ο Δάκης στο Ogdoo.gr εφ΄ όλης της ύλης
(VIDEO & PHOTOS)
Μια παλαιότερη συνέντευξη (Σεπ-2018) του αγαπημένου τραγουδιστή που έφυγε από τη ζωή

 
Η Μαντώ στο TLIFE για τον θάνατο του Δάκη: «Είμαι συγκλονισμένη, η φωνή του θα ηχεί αιωνίως»

Η Μπέσσυ Αργυράκη στο TLIFE: «Ο Δάκης, είχε οδυνηρό τέλος, ξέραμε ότι έφτανε η ώρα να ξεκουραστεί»

Σταματίνα Τσιμτσιλή: Το συγκινητικό αντίο στον Δάκη – «Θα μείνει αναλλοίωτος μέσα από το έργο του»

Θλίψη για την απώλεια του Δάκη: Τα συγκινητικά μηνύματα συναδέλφων του και το «αντίο» του Twitter
 
Υπέροχος ερμηνευτής, κοσμοπολίτης και ωραίος άνθρωπος. Κάτι λιγότερο γνωστό είναι πως ήταν ξάδερφος του Ντέμη Ρούσσου.
Λυπήθηκα πολύ στο άκουσμα της είδησης, όπως φαντάζομαι όλοι μας, καθώς ήταν από τους πλέον αγαπητούς καλλιτέχνες. Διατήρησε σε όλο του το βίο την ωραία του φωνή και την εφηβική του ενέργεια.
Τόσα καλοκαίρια....
Σεμνός, διακριτικός, αξιοπρεπής, αξιαγάπητος. Τον είχα δει το 1970 στα Δειλινά, με τις αδερφές Μπρόγιερ, Ωραίες αναμνήσεις, με τρυφερές ματιές και αγγίγματα, για εμάς που ζήσαμε την εφηβεία μας με τα τραγούδια του. Ας τον ευχαριστήσουμε λοιπόν και ας του ευχηθούμε Καλό Παράδεισο.
 
Μετά τον ενταφιασμό του ακούστηκε κατόπιν δικής του επιθυμίας το

Ήρθα ξανά κοντά σου _ Δάκης
Μουσική : Γιάννης Σπανός
Στίχοι : Κώστας Ασημακόπουλος
Από την Ελληνική ταινια: "Όμορφες μέρες" του Κώστα Ασημακόπουλου
 
27 Αυγούστου 2020, 1 ημέρα μετά τα γενέθλια του ο Δάκης στο ΟΑΚΑ τραγουδούσε το Il Mondo του Jimmy Fontana. Νομιζω το είχε ηχογραφήσει σε δίσκο του και ο Δάκης. Το βιντεακι από το κινητό μου (συγχωρέστε μου την ποιότητα)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Άρθρο του 2016

 
Πίσω
Μπλουζα