"Έφυγε" η Αννα Καλουτα...

don dokken

RetroMasteR
Joined
14 Μάρ 2009
Μηνύματα
1.532
Αντιδράσεις
234
πολυ βαρυς αυτος ο Απριλης..πηρε πολλους.

τι να γραψω εγω τωρα για την Καλουτα..

οχι εγω,κι ολο το διαδυκτιο μαζι..

Αντιο.

Θλιψη.

Φτωχεια...

ειμαι χαλια..

http://www.youtube.com/watch?v=I_bCdJQkSqY&feature=related

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα λείψει.... Η αδερφή της, η Μαρία, με την οποία συναποτελούσαν τα "Καλουτάκια" είχε "φύγει" το 2006.
 
εφυγε η Αννα Καλουτα..

Στεναχωρέθηκα πάρα πολύ!Καλό ταξίδι Άννα...

Φτωχαίνει πολύ ο καλλιτεχνικός χώρος,όλο και πιο πολύ...
 
Aν δε με απατα η μνημη μου, το γνωστο ομορφο βαλς

http://www.youtube.com/watch?v=3X12A4_LWA4

που τραγουδησε η Μενδρη, η Παολα, η Μαρελλι κτλ ειχε γραφτει απο τον Κώστα Κιούση για τα ματια της Αννας Καλουτα...
 
Μεγάλη απώλεια. Ο θεος ας αναπάυσει την ψυχή της
 
Μοναδική περίπτωση στα παγκόσμια χρονικά του θεάτρου η διάρκειά της και η αντοχή της.

Καλό της ταξίδι.
 
ελαφρύ το χώμα.. αλλά δεν ανησυχώ θα καλύψει το κενό της το σταρ η σασα μπαστα και η τζουλια
 
Μια μεγάλη προσωπικότητα και με πολύ χιούμορ. Ήταν μια πολύ ευχάριστη παρουσία. :(

Ευχαριστούμε για τα βιντεάκια παιδιά, είναι μοναδικά!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kαλό της ταξίδι. Θα μας λείπει, θα την θυμόμαστε πάντα,

Δυστυχώς τρίτωσε μετά τον Αλέκο Τζανετάκο και τον Μάνο Ξυδούς.
 
Τσαλκ, από πού προέρχεται το Άβαταρ σου;
 
Πω, πω! Τώρα από το ρετρομάνιαξ το έμαθα!! Ας αναπαυθεί η ψυχή της... Ήταν και γειτόνισσα! Καλό ταξίδι.... :(
 
Εντάξει 92 χρονών ήταν, πόσο να ζήσει;; Ας αναπαυτεί η ψυχούλα της, πρόσφερε μεγα κοινωνικό έργο. Καλλιτέχνης με όλη τη σημασία της λεξεως.
 
Rygar είπε:
Εντάξει 92 χρονών ήταν, πόσο να ζήσει;; Ας αναπαυτεί η ψυχούλα της, πρόσφερε μεγα κοινωνικό έργο. Καλλιτέχνης με όλη τη σημασία της λεξεως.
Ακριβώς,όλοι μας θα θέλαμε να φτάσουμε στην ηλικία αυτή,ζώντας πάνω απ' όλα αξιοπρεπώς φυσικά... ;)

Καλό της ταξίδι...
 
Μια γυναίκα με έντονο το μεσογειακό της ταμπεραμέντο, μια μπριόζα θεατρίνα, ένας άνθρωπος αλέγκρος, αυθόρμητος... έφυγε έχοντας γράψει σημαντική ιστορία!

Από τις απολαυστικότερες σκηνές του παλιού σινεμά, θεωρώ την παρακάτω..





 
Εφύγε πλήρης ημερών και πάει να συναντήσει τη αδερφή της ωστε τα Καλουτάκια να δίνουν παραστάσεις πλέων στο παράδεισο ... Η Ελλάδα μαζί με τη οικονομική της φτώχια, τις τελευταίες μέρες γίνεται φτωχώτερη και καλλιτεχνίκα ...
 
Αξιοπρεπέστατη σε όλα της! Μεγάλη μορφή του θεάτρου.
 
Κι εγώ από εδώ το πληροφορήθηκα... :(

Η Άννα Καλουτά άφησε πίσω της τεράστια καλλιτεχνική προσφορά!

Καλό της ταξίδι...
 
Μακαρι να φτασουμε τα χρονια της και πανω απ ολα εχοντας την ιδια διαυγεια.

RIP
 
Ένας άνθρωπος όσο χρονών και να φτάσει, λυπάσαι για την απώλειά του. Πόσο μάλλον για την Άννα Καλουτά, την γυναίκα που επί τόσες δεκαετίες, προσέφερε χαρά, γέλιο, αισιοδοξία ακόμη και σε εποχές δύσκολες για τον τόπο μας. Ανήκει σε εκείνους τους ανθρώπους, που όταν πεθάνουν, δεν το πιστεύεις, χάρη στην ζωντάνια και την λάμψη που είχαν. Με το φευγιό της παίρνει μαζί της μια ολόκληρη εποχή. Και όσο φεύγουν τέτοιοι αξιόλογοι άνθρωποι με ήθος, ταλέντο και αξιοπρέπεια, τόσο δίνεται χώρος από τα Μ.Μ.Ε. στα παράσιτα και εμείς μένουμε φτωχότεροι πνευματικά. Καλό της ταξίδι και θα την θυμόμαστε...
 
Πίσω
Μπλουζα