"Έφυγε ο Σάκης Μπουλάς"

Οπως το'πες. Πολύ καλή η χημεία του με το Γιάννη, όπως επίσης και με το Λαυρέντη και, τα τελευταία χρόνια, με το Σταρόβα. Νομίζω ότι με εξαίρεση τους Αμάν, αμφιβάλλω αν ποτέ ξαναδούμε ομάδα ανθρώπων από διαφορετικά καλλιτεχνικά δρώμενα (μουσικοί/κωμικοί) να συνεργάζονται με τέτοιο τρόπο και κυρίως η συνεργασία τους αυτή να είναι ειλικρινής γιατί είναι μεταξύ φιλων, όχι συνεργατών. Δεν υπήρχαν ποτέ οικονομικά συμφέροντα γι'αυτό άλλωστε συνεργάζονται 30+ χρόνια.

Ειλικρινά μιλάω εχω στεναχωρηθεί πολύ για το χαμό του Σάκη.
 
Κι όπως όλα τα κοράκια περιμένουν, να σου και τα τραγούδια του σε κυριακάτικη εφημερίδα...Κρίμα, για τραγούδια που καλώς ή κακώς με ένα "τσακ" τα βρίσκεις πια ό,τι ώρα θέλεις, δε θα έπρεπε να εξευτελίζονται σημαντικοί καλλιτέχνες πριν ακόμα κλείσει το καπάκι από το φέρετρό τους...
 
Sakis.jpg Το σκίτσο που έφτιαξαν οι φίλοι του Σάκη!
 
Νομίζω τον χαρακτηρίζει πραγματικά το σκουλαρίκι! Και γιατί να το βγάλει άλλωστε..
 
ειλικρινα τυπος και τηλεοραση θυμουνται ανθρωπους μονο μετα θανατον.

Σκεφτονται πιστευω το συμφερον τους και οχι πολυ για να τους τιμησουν.Δυστηχως!!

Καλο ταξιδι Σακη!!Θα σε θυμομαστε παντα!!
 
Στην ουσία έχουν σταμπάρει από καιρό τα "ξεκλείδωτα" τραγούδια, που εύκολα δηλαδή μπορούν να αναπαραχθούν χωρίς δικαιώματα, και , ειδικά σε περιπτώσεις παλαίμαχων καλλιτεχνών (Δούκισσα, Πόλυ Πάνου, Τζένη Βάνου κλπ.) η "αντίδραση" είναι ακαριαία...
 
Πίσω
Μπλουζα