"Έφυγε" ο Gary Moore

θανος

RetroJunkie™
Joined
18 Αύγ 2009
Μηνύματα
2.242
Αντιδράσεις
601
συμφωνα με τις πρωτες πληροφοριες ο γνωστος τραγουδιστης πεθανε στον υπνο του ενω εκανε διακοπες στην ισπανια ηταν 58 ετων :( http://www.bbc.co.uk/news/uk-northern-ireland-12377862
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
θανος είπε:
συμφωνα με τις πρωτες πληροφοριες ο γνωστος τραγουδιστης πεθανε στον υπνο του ενω εκανε διακοπες στην ισπανια ηταν 58 ετων :( http://www.bbc.co.uk/news/uk-northern-ireland-12377862
Θα λείψει... Και ήταν υγιής κατά πως φαινόταν... Άφησε όμορφα slow κομμάτια, όπως το Loner και το Still got the blues:


 
Kαλό του ταξίδι. Κρίμα, 58 χρονών μόνο. Δεν ξέρω αν αντιμετώπιζε βέβαια κάποιο θέμα υγείας.

Όπως και να χει το πράγμα θα λείψει.
 
stakovios είπε:
Θα λείψει... Και ήταν υγιής κατά πως φαινόταν... Άφησε όμορφα slow κομμάτια, όπως το Loner και το Still got the blues:
Μόλις το διάβασα μου ήρθε στο μυαλό το "Empty Rooms". Κρίμα, 58 ετών ... Νομίζω ότι είχε έρθει για συναυλία τον Σεπτέμβριο του 08 ή κάνω λάθος;

Για διαβάστε και αυτό: http://www.mic.gr/news.asp?id=36274
 
Λυπηρό! Η γενιά μας θρηνεί πολλές απώλειες...
 
Αν ειναι δυνατον.... Ειχα παει στην συναυλεια που ειχε κανει πριν απο δυο χρονια.... Κριμα, πολυ κριμα.............
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Από τους λίγους που μου άρεσαν από ξένο ρεπερτόριο εκτός Metal. 58 ετών μόνο. Κρίμα.
 
Παίδες συγκλονίστηκα μόλις το διάβασα...κρίμα ρε....! Ήταν ο αγαπημένος μου κιθαρίστας!

Τουλάχιστον είμαι από τους τυχερούς που τον απόλαυσα ζωντανά πριν 2 χρόνια στην συναυλία του στην χώρα μας!

Ά ρε Gary θα μας λείψεις... :(
 
Υπεροχος καλλιτεχνης. Πολυ, πολυ κριμα.
 
RIP.απιστευτος κιθαριστας.θα βαλω να ακουσω το we want moore να απολαυσω τα φοβερα solos του.
 
Μόλις το έμαθα! Κρίμα! Ήταν ένας από τους αγαπημένους μου κιθαρίστες! Ευτυχώς που πρόλαβα και τον είδα Live!

http://www.madata.gr/diafora/showbiz/90441.html
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν ήταν τραγουδιστής, ο θρυλικός Gary Moore ήταν κιθαρίστας και απλά τραγουδούσε επίσης. Είναι σαν να λέμε και τον Jimi Hendrix τραγουδιστή...

 
O Dio και o Gary εφυγαν και οι κοκκινες τριχες στο μουσι μου τελευταιως ασπριζουν συστηματικα... ο χρονος προχωραει και απ' οτι φαινεται εμεις δεν ειμαστε πια στο Κανσας..

Rock In Peace Gary
 
δεν ξερω αν υπαρχει κατι να πεις για να τον περιγραψεις τα παντα πανω στην μουσικη τον περιγραφουν ολα

αν σκεφτεις οτι δεν χρειαζοταν στιχους τραγουδουσε η κιθαρα του για αυτον

ειχα αναρωτηθει πολλες φορες αν ειχε γεννηθει με την κιθαρα που ηταν σαν μελος του σωματος του της ψυχης του

πανω απο ολα ομως ηταν κυριος με το καπα κεφαλαιο ενας καλιτεχνης που ακουγοταν μονο για την μουσικη του ενας σοβαρος και σεμνος ανθρωπος

ηταν ο μοναδικος κιθαριστας που πραγματικα λατρεψα και το loner με συνοδευε και θα με συνοδευει και για ολο το υπολοιπο της ζωης μου και θα μοιραζετε οπως και πριν μυστικα μαζι του

ενα πραγμα σκεφτομε εντονα απο τοτε που το εμαθα οτι μολις ο dio συναντησει τον gary ποσο θεικα τραγουδια θα γραφτουν

μουσικη οντως μονο για αγγελους

η γενια μας δυστηχως καθε μερα γινετε ολο και πιο φτωχη μουσικα αλλα οχι λιγοτερο τυχερη που εζησε την γεννηση τεραστιων καλιτεχνων

R.I.P GARY...............
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
RIP Gary.........

Αγαπημενος καλλιτεχνης....θυμαμαι οταν ειχε πρωτοβγει το Αfter the war...μου λεγε ο μεγαλος μου αδερφος (το χε ακουσει στο ραδιοφωνο) οτι πρεπει οπωσδηποτε να ακουσω αυτο το κομματι...

και να ηταν μονο αυτο.....Always Gonna Love You....Over the Hills and Far Away...Empty Rooms...The Loner ειναι μερικα απο τα κομματια που ποτε δε θα βαρεθω να ακουω....

To παρακατω τραγουδι του, το χα αναζησει πριν μερικα χρονια στο yt και δεν υπηρχε...το ''ανεβασα'' τοτε βαζοντας απλα μια μελαγχολικη φωτογραφια...ξεροντας πλεον οτι o Gary ειναι στον ουρανο αυτη η φωτο και το τραγουδι μοιαζουν διπλά μελαγχολικα και οχι μονο... :(

Crying in the Shadows

 
Από την στιγμή που το έμαθα στο μυαλό μου τριγυρίζουν συνέχεια τα τραγούδια του... Αντίο Gary...
 
Πίσω
Μπλουζα