Έχει κανείς? Προγράμματα MEGA 1996-99

DjoRDjeVIc

RetroN00b
Joined
16 Φεβ 2009
Μηνύματα
2
Αντιδράσεις
1
Γεια σας. Ειμαι καινουργιος στο φορουμ και ολα αυτα που λετε ειναι πολυ ενδιαφεροντα. Εγω ψαχνω το τηλεοπτικο προγραμμα του Mega τις χρονολογιες 1996,1997,1998,1999 γιατι θελω να βρω τιτλους παλιων ταινιων που εβαζε κατα καιρους. Γνωριζετε αυτο υπαρχει πιθανοτητα να το βρω ποτε ;; Βασικα ψαχνω για καποιες ταινιες με πρωτη ενα γουεστερν που ειχε βαλλει ξημερωματα και το μονο που θυμαμαι ειναι ενα ονομα Charlie Grant(ή καπως παραλαγμενο).

Οποιος γνωριζει κατι ας με βοηθησει. Ευχαριστω πολυ.
 
DjoRDjeVIc είπε:
Γεια σας. Ειμαι καινουργιος στο φορουμ και ολα αυτα που λετε ειναι πολυ ενδιαφεροντα. Εγω ψαχνω το τηλεοπτικο προγραμμα του Mega τις χρονολογιες 1996,1997,1998,1999 γιατι θελω να βρω τιτλους παλιων ταινιων που εβαζε κατα καιρους. Γνωριζετε αυτο υπαρχει πιθανοτητα να το βρω ποτε ;; Βασικα ψαχνω για καποιες ταινιες με πρωτη ενα γουεστερν που ειχε βαλλει ξημερωματα και το μονο που θυμαμαι ειναι ενα ονομα Charlie Grant(ή καπως παραλαγμενο).
Οποιος γνωριζει κατι ας με βοηθησει. Ευχαριστω πολυ.
Καλως ηρθες στο forum. Πιστευω πως θα βρεις αυτα που θελεις εαν πας στα γραφεια των τηλεπεριοδικων που κρατουν αρχειο με τα παλια τους τευχη ή ακομα και καποιων εφημεριδων που δινουν προσβαση στο αρχειο τους. Δεν ειναι δυσκολο. Καλη επιτυχια.
 
Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση. Στις εφημεριδες υπηρχαν τηλεοπτικα προγράμματα; Αλλα μαλλον αυτα ειναι προσβασιμα μονο στην Αθηνα. Εγω ειμαι Θεσσαλονικη. Γνωριζετε κατι σχετικο με Θεσσαλονικη;;

Ευχαριστω και παλι.
 
DjoRDjeVIc είπε:
Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση. Στις εφημεριδες υπηρχαν τηλεοπτικα προγράμματα; Αλλα μαλλον αυτα ειναι προσβασιμα μονο στην Αθηνα. Εγω ειμαι Θεσσαλονικη. Γνωριζετε κατι σχετικο με Θεσσαλονικη;;
Ευχαριστω και παλι.
Παρακαλω. Δυστυχως δεν γνωριζω. Ισως καποιο παιδι απο την Θεσσαλονικη να ξερει να μας πει?
 
Ξεκίνα την έρευνά σου από το ΕΛΙΑ Θεσσαλονίκης μήπως έχουν καμιά πρόσφατη εφημερίδα. Βρίσκεται στην Άνω Πόλη και το site http://www.elia.org.gr όπου κάνεις αναζήτηση στον κατάλογο της βιβλιοθήκης για έντυπα της εποχής.
 
Bump. Παιδιά μιας και πλέον αυτά τα στη θεωρούνται ρετρό και έχουν περάσει και 12 χρόνια από τότε που ανοίχτηκε το θέμα αυτό, μήπως υπάρχει κάποια εξέλιξη; μήπως έχει κάποιος προγράμματα από αυτά τα έτη να τα μοιραστεί μαζί μας;
 
Bump. Παιδιά μιας και πλέον αυτά τα στη θεωρούνται ρετρό και έχουν περάσει και 12 χρόνια από τότε που ανοίχτηκε το θέμα αυτό, μήπως υπάρχει κάποια εξέλιξη; μήπως έχει κάποιος προγράμματα από αυτά τα έτη να τα μοιραστεί μαζί μας;
Έχω εγώ αλλά τα πάω χρονολογικά. Όπως θα είδες στο υποφόρουμ "90-95" έχω αναρτήσει ολόκληρο το 1990 και συνεχίζω στο 1991.
 
Bump. Παιδιά μιας και πλέον αυτά τα στη θεωρούνται ρετρό και έχουν περάσει και 12 χρόνια από τότε που ανοίχτηκε το θέμα αυτό, μήπως υπάρχει κάποια εξέλιξη; μήπως έχει κάποιος προγράμματα από αυτά τα έτη να τα μοιραστεί μαζί μας;
Επιπλέον μπορούν να αναρτηθούν προγράμματα από κεινες τις χρονιές επειδή το χρονολογικό όριο έχει μεταφερθεί στο 2000
 
Έχω εγώ αλλά τα πάω χρονολογικά. Όπως θα είδες στο υποφόρουμ "90-95" έχω αναρτήσει ολόκληρο το 1990 και συνεχίζω στο 1991.
Αν επιτρέπεται είναι από το προσωπικό σου αρχείο ή από κάποιο ψηφιακό αρχείο στο ίντερνετ;
 
Έχει στο ίντερνετ προγράμματα 97-98; αν ναι, πού; Μόνο του mega έχω βρει..
Βασικά, ένας γνωστός μου είχε βρει τα αρχεία εφημερίδων και τα κατέβασε από κάποιο site, αλλά έκτοτε παρήλθον χρόνοι πολλοί. Πριν κάνα χρόνο μου παραχώρησε το αρχείο του και έτσι είμαι σε θέση να το χρησιμοποιώ.
 
Βασικά, ένας γνωστός μου είχε βρει τα αρχεία εφημερίδων και τα κατέβασε από κάποιο site, αλλά έκτοτε παρήλθον χρόνοι πολλοί. Πριν κάνα χρόνο μου παραχώρησε το αρχείο του και έτσι είμαι σε θέση να το χρησιμοποιώ.
Τυχερός
 
Ευχαριστούμε για το upload, Άμα έχεις το υπόλοιπο πρόγραμμα, καλοδεχούμενο! Καλά Χριστούγεννα!!
 
*24/2/1996, η ημέρα που αυτοκτόνησε ο Μανώλης Δουρής, ο φερόμενος δολοφόνος του μικρού Νικόλα
 
Πίσω
Μπλουζα