Όλα τα μωρά στη πίστα... (η συλλογή μου και όχι ο Λεπά)

Fred τι να πω!!!ΑΨΟΓΟΣ!!!!Και τα μηχανηματα,και το στησιμο,και ολη η δουλεια στα flippers που εχεις κανει!! :bow: :bow:
 
angel_grig είπε:
Fred τι να πω!!!ΑΨΟΓΟΣ!!!!Και τα μηχανηματα,και το στησιμο,και ολη η δουλεια στα flippers που εχεις κανει!! :bow: :bow:
Ευχαριστώ ρε συ angel_grig... Δεν έχω ξεχάσει τη βραδιά φλίπερ που είχα πει πριν από καιρό πως θέλω να κάνω κάποια στιγμή για τους φίλους/φίλες του retromaniax που τους αρέσουν να παίζουν

pinball και με την ευκαιρία να γνωριστώ και με κάποιους από εσάς.
 
Για μια ακόμη φορά υποκλίνομαι.
 
Εχουμε δει κατα καιρους συλογες με πολυ περισσοτερα παιχνιδια,κονσολες κλπ αλλα οι πλειψηφια τους ηταν χυμα και στιβαγμενα και οι μονες που ηταν σημαζεμενες ειχαν λιγες κονσολες και παιχνιδια.Αυτη η συλογη του fred ειναι ολα τα λεφτα γιατι και εχει πολυ πραμα αλλα ειναι και αψογα στημενα λες και βρισκομαστε σε καποιον εκθεσιακο χωρου καποιου μουσειου για videogames.Εκτος απο κονσολες και παιχνιδια βεβαια την παρασταση κλεβουν και τα φλιπερακια οπως και γενικοτερα ο χωρος.Δεν ξερω αν υπαρχει και απλα δεν φαινεται αλλα μια Arcade καμπινα θα συμπληρωνε τελεια την συλογη και μετα θα ελειπε μονο ενα κραβατι σε μια γωνια γιατι ειναι ενα μερος που δεν θες να βγεις :D
 
dkssprs, ευχαριστώ φιλαράκο.

metalcandyman, ευχαριστώ επίσης. Και γω έχω δει κατά καιρούς συλλογές τεράστιες αλλά αυτό που ισχύει στη δική μου τη συλλογή είναι πως

μαζεύω παιχνίδια που στο 85% τα είχα παίξει σαν πιτσιρικάς και όχι απλά μαζεύω για να μαζεύω, κοινώς για να προσπαθώ να έχω όσο το δυνατόν περισσότερα.

Εντάξει υπάρχει και ένα μικρό ποσοστό πχ κάποια παιχνίδια του 2600 που δε τα είχα παίξει ποτέ αλλά δε μπορώ να αντισταθώ και να μη τα έχω όταν πέφτουν στα χέρια μου.

Καμπίνα; Από τα πρώτα πράγματα που έφτιαξα ήταν η καμπίνα...

01.jpg
 
Να πω και εγώ με την σειρά μου πόσο θαυμάσια είναι στημένα όλα

και πόσο ζηλεύω όταν βλέπω όμορφους χώρους...

Εύχομαι εκατοντάδες ώρες διασκέδασης!! :)
 
Oντως κορυφαία συλλογή, που θα έκανε περήφανο κάθε console user !! :thumbup:

Μου άρεσε που εκτός απο τα videogames, είδα και μερικά καρα-ρετρο επιτραπέζια, όπως εκείνο με τον "χειροπιαστό" Pac-Man που ανοιγοκλείνει το στόμα του καθώς τρώει τις τελείες (το διαφήμιζε και η τηλεόραση), καθώς επίσης και το άλλο Pac-Man με τους μαγνήτες που "τσουλάει" στον λαβύρινθο με μεταλλική μπίλια (ο μοχλός κουνάει όλη την "πίστα". Το συγκεκριμένο παιχνίδι το είχα και εγώ κάποτε, όπως και εκείνο το πολύ όμορφο κίτρινο Pac-Man handheld. :) )

Tέλος, συγκινήθηκα βλέποντας τα κλασσικά και αγαπημένα G&W, μαζί με κάποιες κασσετούλες παιχνιδιών για home-micros !!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΧΧΧ

Απορώ πώς είναι δυνατόν οι αντμινς να άφησαν θρεντ με τόσο σκληρό πορνογραφικό περιεχόμενο σε κοινή θέα! Απαράδεκτοι!

Επίσης είμαι κι εγώ απαράδεκτος που άφησα απαρατήρητο ένα τόσο ακατάλληλου ύφους θέμα χωρίς να το σχολιάσω.

Ευγε! Αφτα....

ΥΓ. Η καμπίνα υποθέτω δε δουλεύει, είναι απλά για να κρατάει την πόρτα κλειστή, ε;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Fred, θύμησέ μου... Πού είπαμε ότι μένεις, παλικάρι μου?! :D

Να πάρω τα gamepads μου και να έρθω επίσκεψη?! Αν πάλι έχεις δουλειά, μην σε απασχολεί! Θα με αφήσεις εμένα στο δωματιάκι με τα παιχνίδια και τα φλιπεράκια και δε θα ενοχλήσω καθόλου!

Μια ακρούλα θα πιάσω και θα είμαι τόσο ήσυχη που, ούτε θα με καταλάβεις! :baby2:
 
pitsunami είπε:
Να πω και εγώ με την σειρά μου πόσο θαυμάσια είναι στημένα όλακαι πόσο ζηλεύω όταν βλέπω όμορφους χώρους...

Εύχομαι εκατοντάδες ώρες διασκέδασης!! :)
Ευχαριστώ πολύ φιλαράκο. Αν θυμάμαι καλά έχεις και συ αρκετά φλίπερ... :)

billy είπε:
Oντως κορυφαία συλλογή, που θα έκανε περήφανο κάθε console user !! :thumbup:
Μου άρεσε που εκτός απο τα videogames, είδα και μερικά καρα-ρετρο επιτραπέζια, όπως εκείνο με τον "χειροπιαστό" Pac-Man που ανοιγοκλείνει το στόμα του καθώς τρώει τις τελείες (το διαφήμιζε και η τηλεόραση), καθώς επίσης και το άλλο Pac-Man με τους μαγνήτες που "τσουλάει" στον λαβύρινθο με μεταλλική μπίλια (ο μοχλός κουνάει όλη την "πίστα". Το συγκεκριμένο παιχνίδι το είχα και εγώ κάποτε, όπως και εκείνο το πολύ όμορφο κίτρινο Pac-Man handheld. :) )

Tέλος, συγκινήθηκα βλέποντας τα κλασσικά και αγαπημένα G&W, μαζί με κάποιες κασσετούλες παιχνιδιών για home-micros !!
Το Pacman όπου ο μοχλός κουνάει όλη την πίστα το έχω από τότε που μου το είχε αγοράσει ο πατέρας μου δώρο. Όσον αφορά τις κασέτες από C64? Τι να λέμε; Η πρώτη αγάπη είναι και η πιο δυνατή που λένε...

Rygar είπε:
ΧΧΧ
Απορώ πώς είναι δυνατόν οι αντμινς να άφησαν θρεντ με τόσο σκληρό πορνογραφικό περιεχόμενο σε κοινή θέα! Απαράδεκτοι!

Επίσης είμαι κι εγώ απαράδεκτος που άφησα απαρατήρητο ένα τόσο ακατάλληλου ύφους θέμα χωρίς να το σχολιάσω.

Ευγε! Αφτα....

ΥΓ. Η καμπίνα υποθέτω δε δουλεύει, είναι απλά για να κρατάει την πόρτα κλειστή, ε;
Την καμπίνα την έχω για να στιβάζω πάνω άπλυτα. Απλά μάζεψα τις σωβρακοφανέλες για να βγάλω τη φωτογραφία.

D@redevil είπε:
Fred, θύμησέ μου... Πού είπαμε ότι μένεις, παλικάρι μου?! :D
Να πάρω τα gamepads μου και να έρθω επίσκεψη?! Αν πάλι έχεις δουλειά, μην σε απασχολεί! Θα με αφήσεις εμένα στο δωματιάκι με τα παιχνίδια και τα φλιπεράκια και δε θα ενοχλήσω καθόλου!

Μια ακρούλα θα πιάσω και θα είμαι τόσο ήσυχη που, ούτε θα με καταλάβεις! :baby2:
Που μένω; Τι εννοείς; Ντεν καταλαμπαίνει... Λίγκο κρόνια Ελλάντο...

Τι να τα κάνεις τα joypad; Έλα όπως είσαι...

Τα φλίπερ τα έχω σε free to play mode...

(ρε σεις; πως κάνω multi quote?)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Fred Madison είπε:
Ευχαριστώ πολύ φιλαράκο. Αν θυμάμαι καλά έχεις και συ αρκετά φλίπερ... :)
Ναι έχω, αλλά έτσι όπως τα έχω στην υπόγα είναι σαν να μην έχω... :(
 
Σε ευχαριστούμε για τις φωτογραφίες Fred! Πραγματικά να τα χαίρεσαι όλα και να γουστάρεις ακόμη περισσότερο! (εδώ γουστάρουμε εμείς που τα βλέπουμε από μακριά)
 
Ωραία πράματα!! Να τα χιλιάσεις εύχομαι! Κοντράρεις άνετα τον Nerd :) . Συναγερμό στο δωμάτιο έβαλες?
 
Ω ρε φίλε!!!! Τρία φλιπεράκια σε ένα δωμάτιο μαζί με άλλα διαμάντια!!! Αυτά είναι!!! Μπράβο ρε φίλε και εις ανώτερα!!! Τρέλα και οι μινιατούρες arcade cabinets!!
 
johnny_salonica, johnny19818, kingtiger077, μιλ μερσί που λένε και οι Γάλοι. :)
 
Πίσω
Μπλουζα