Όλγα Βλασσοπούλου - Καρλάτου

ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ

RetroWannaBe
Joined
21 Ιαν 2020
Μηνύματα
73
Αντιδράσεις
105
Η Όλγα Καρλάτου, είναι από τις μεγαλύτερες αδυναμίες μου...Δεν υπάρχουν λόγια για να περιγράψω αυτό που αισθάνομαι...
Μελαχροινή με πράσινα μάτια, ο σπάνιος και κορυφαίος συνδυασμός της φύσεως...Όλα πάνω της θεσπέσια και ιδανικά...
Το Ελληνικόν κάλλος στο μεγαλείο του...Από τις κορυφαίες ομορφιές στα μάτια μου...Την θαυμάζω και την λατρεύω...
Αν ήταν να επιλέξω αυστηρά, 2 γυναίκες ηθοποιούς, χωρίς δεύτερη σκέψιν αυτές θα ήταν η Όλγα Καρλάτου και η Δήμητρα (Τούλα) Γαλάνη.
Ένα πολύ μικρό φωτογραφικό πανόραμα για σένα λατρεμένη μου Όλγα...

ΟΚ.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Είχα γράψει σε μια φίλη συμφορουμίτισα ,σε κάποιο άλλο post, ότι -εκτός των άλλων- έχει ένα μοναδικό και ιδιαίτερο χαρακτηριστικό που την κάνει να ξεχωρίζει.Αυτό το υπέροχο βλέμμα.Δεν ξέρω τι είναι ακριβώς και πως να το περιγράψω..
Δεν ξέρω αν είναι συνδυασμός χρώματος και σχήματος.Είναι σαγηνευτικό,κάπως βλοσυρό,σίγουρα ιδιαίτερο..Θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω "τρομακτικά όμορφο"..Που δεν σε τρομάζει,αλλά όταν το κοιτάς είναι σαν να σε παρασέρνει,να σε "υπνωτίζει",να σε κάνει να μην θέλεις να κοιτάξεις αλλού,εκτός από τα μάτια της.
Είχα ξαναγράψει, πως πολλές γυναίκες έχουν υπέροχα μάτια,όμορφα βλέμματα..Αλλά μόνο δύο έχουν αυτό το "τρομακτικό" πάνω τους.Η Όλγα Καρλάτου και η Σαρλοτ Ράμπλινγκ!..
Σε "μαγεύουν",σε σαγηνεύουν,σε "υπνωτίζουν"..Είναι αυτό,που αν τις κοιτάξεις μες στα μάτια και σε ρωτήσουν "..πετάει ο γάιδαρος?..",
τις απαντάς με "ρομποτική ομιλία" : "..ναι, πετάει..πετάει πιο ψηλά και από τον αετό.."!
 
Είχα γράψει σε μια φίλη συμφορουμίτισα ,σε κάποιο άλλο post, ότι -εκτός των άλλων- έχει ένα μοναδικό και ιδιαίτερο χαρακτηριστικό που την κάνει να ξεχωρίζει.Αυτό το υπέροχο βλέμμα.Δεν ξέρω τι είναι ακριβώς και πως να το περιγράψω..
Δεν ξέρω αν είναι συνδυασμός χρώματος και σχήματος.Είναι σαγηνευτικό,κάπως βλοσυρό,σίγουρα ιδιαίτερο..Θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω "τρομακτικά όμορφο"..Που δεν σε τρομάζει,αλλά όταν το κοιτάς είναι σαν να σε παρασέρνει,να σε "υπνωτίζει",να σε κάνει να μην θέλεις να κοιτάξεις αλλού,εκτός από τα μάτια της.
Είχα ξαναγράψει, πως πολλές γυναίκες έχουν υπέροχα μάτια,όμορφα βλέμματα..Αλλά μόνο δύο έχουν αυτό το "τρομακτικό" πάνω τους.Η Όλγα Καρλάτου και η Σαρλοτ Ράμπλινγκ!..
Σε "μαγεύουν",σε σαγηνεύουν,σε "υπνωτίζουν"..Είναι αυτό,που αν τις κοιτάξεις μες στα μάτια και σε ρωτήσουν "..πετάει ο γάιδαρος?..",
τις απαντάς με "ρομποτική ομιλία" : "..ναι, πετάει..πετάει πιο ψηλά και από τον αετό.."!
Σε ευχαριστώ για το σχόλιό σου! Όπως είπα, δεν μπορώ να περιγράψω την ομορφιά της...Αυτά τα συναισθήματα φρονώ πως τα νοιώθουμε οι άνθρωποι με τον ψυχικό μας κόσμο και σαφώς ότι έχει να κάνει με την σφαίρα της ψυχής είναι ανείπωτο...Και με αυτό το σκεπτικό θα πω πως αυτή η γυναίκα είνα ανείπωτα όμορφη...Σε ζαλίζει βλέποντάς την...Εγώ πάντως ζαλίζομαι...Δεν ξέρω τί άλλος να πω, ειλικρινά, χάνω τα λόγια μου...
 
Μπαινω σε Βιβη mode (χαχαχαχαχα) για να πω οτι ο χρονος δεν της φερθηκε και αψογα...
 
Μπαινω σε Βιβη mode (χαχαχαχαχα) για να πω οτι ο χρονος δεν της φερθηκε και αψογα...
Τι να σου κανει και ο πανδαματωρ οταν η γυναικα αφηνει το μαλλι της αβαφο; Φταιει κι αυτη. Παραφταιει! :)

1582456306173.png
 
Αααα έγινε δικαστίνα; Ήξερα ότι έχει παραιτηθεί από την τέχνη της υποκριτικής και έκανε καινούργιες σπουδές σε άλλο αντικείμενο. Αλλά δικαστής; και που; δεν ήταν Ιταλία;
 
Και εδώ, σε δισκάκι 45 στροφών από το 1970, όπου στο α' μέρος τραγουδάει το Cara Liberta (Αγαπημένη ελευθερία) και στο β' μέρος το Sensazioni (Αισθήσεις). Εταιρεία CBS (Ιταλία).

 
Ήταν και παραμένει μια κούκλα και χαίρομαι που έγινε και δικαστής! Προσθέτω μερικές εικόνες από ταινίες που γύρισε με τον Νίκο Παπατάκη.
vo.jpgvo2.jpgOi voskoi.jpgtumblr_036feea390f0e65b38f8faf6dcc32622_2310ced8_640.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα