Όχι τα Νέα του Αντ1

Νομίζω είναι γιος του Μήτσου Λυγίζου (1912-1993), θεατρικού συγγραφέα και ηθοποιού.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ήταν πράγματι από τις πρώτες επιτυχίες του ΑΝΤ1.

Η Ελένη Ράντου ως παρουσιάστρια ειδήσεων έδωσε ρεσιτάλ.

Επίσης τα σκετσάκια του Φιλλιπίδη με τον Καπετάνιο, ασφαλώς θυμόμαστε την παρωδία της στήλης μαγειρικής με την Βέφα και την Ρούλα επί Πρωινού Καφέ.

Την χρονιά που μεταδόθηκε σημείωσε υψηλό ρεκόρ τηλεθέασης η σατιρική σειρά του ΑΝΤ1.
 
Μία φωτό από τα παρασκήνια της εκπομπής, με τους συντελεστές εν δράσει!

oxitaneatouant1.png
 
Πολύ ωραία φωτογραφία sunset. Θυμάμαι είχα δει μια εκπομπή στα 15 χρόνια ΑΝΤ1 και μου είχε αρέσει πολύ.
 
Το εντόπισα πριν λίγες μέρες ανεβασμένο στο youtube και σκέφτηκα πως θα εκτιμηθεί από όσους είχαν αγαπήσει την εκπομπή.

[video=youtube;_bkT-2fLzPo]

 
Συμπαθέστατη εκπομπή.

Βρισκόμασταν σε μεταβατική περίοδο... Μου άρεσε γιατί συνδύαζε το παλαιικό στιλ του Ντάνου Λυγίζου με την καθαρή άρθρωση και τα ωραία ελληνικά με το μοντέρνο στιλ γυρίσματος.

Κουκλάρα η Ράντου!

Ήταν ωραία εποχή τότε. Τα ιδιωτικά κανάλια ήταν φρέσκα, έφερναν καινούργιες ιδέες... Υπήρχε μια αισιοδοξία, τέλος πάντων!

Οι Ολλανδοί δεν είχαν εφεύρει ακόμη το Big Brother και όλο αυτο το συρφετό των reality που κυριολεκτικά ρήμαξε τις τηλεοράσεις όλου του κόσμου. Εδώ, π.χ., 75% των τηλεοπτικών εκπομπών είναι reality ή realitoειδή. Επίσης πονάει η ψυχή μου να βλέπω πρώην ποιοτικά κανάλια όπως το Discovery Channel ή το National Geographic να γεμίζουν το πρόγραμμά τους με reality.
 
Aνεβαινουν ενα ενα τα επεισοδια στο Καναλι του και απο τον Μαστ στο youtube ΤV Gold.
 
Aardvark είπε:
Aνεβαινουν ενα ενα τα επεισοδια στο Καναλι του και απο τον Μαστ στο youtube ΤV Gold.
Εξαιρετικά νέα!!! :D Αν κατάλαβα καλά, ανεβαίνουν τα επεισόδια του Β κύκλου (επιτέλους είδα και ολόκληρη τη "συνταγή" για το παγωτό Κιλιμάντζαρο, το κοσμικό, το αεράτο, το λατσό!)
 
Μια χαρά,και δεν με ενοχλεί το λογότυπο.Αλλά ελπίζω να ανέβει πολύ υλικό,γιατί βλέπω δεν έχει ανεβάσει και πολλά.Έστω αργά αλλά σταθερά να ανεβαίνουν,και όχι να το εγκαταλείψει.
 
Πόσο νέα η Ράντου και σε αυτή τη σειρά,ε; Έχει μείνει αξέχαστο το "Κι από μένα αεροπλανάκια. Μουάα".
 
Εδώ πρέπει να πρωτοεμφανίστηκε ο Πέτρος Φιλίππίδης. 'Έκανε έναν σπίκερ που κεκέδιζε και πάντα έχανε τις φάσεις. Επίσης σε κάποια επεισόδια, εμφανίζονταν ο Καπετάνιος και ο Τάσος Κωστής...
 
Ενα επεισοδιο απο την εκπομπη ((Οχι Τα Νεα Του ΑΝΤ1))


με τον αξεχαστο Ντανο Λυγιζο (20 Αυγούστου 1938 - 24 Δεκεμβρίου 2015).



Μεταδοθηκε 16 Μαρτιου 1991 στον ΑΝΤ1
 
Ζηλεύω πολύ που δεν πρόλαβα τα "όχι τα νέα του ΑΝΤ1" στην τηλεόραση, είχαν μια ωραία θεατρικότητα.
 
Πίσω
Μπλουζα