Αγαπημένα τραγούδια που ακούστηκαν σε βιντεοταινίες...

Stratulator είπε:
Χαιρομαι που βοηθησα...Και σου προτεινω να ακουσεις ολo το αλμπουμ των Queen ,"Hot space"!... ;)
Μετα μεγάλης μου χαράς! Πωπω, χαμός θα γίνει!! Αποκλειστικά disco πάρτυ δεν έχει ξαναγίνει ποτέ εκεί που δουλεύω. Μην περιμένετε και τίποτα "ψαγμένα" βέβαια.. :p
 
sotosoul είπε:
Μετα μεγάλης μου χαράς! Πωπω, χαμός θα γίνει!! Αποκλειστικά disco πάρτυ δεν έχει ξαναγίνει ποτέ εκεί που δουλεύω. Μην περιμένετε και τίποτα "ψαγμένα" βέβαια.. :p
Μακάρι να πάνε όλα κατ' ευχήν (αν και δε μπορώ να φανταστώ πιο ξεσηκωτικά τραγούδια για χορό από αυτά των 70's - 80's!)

Αν θες, μπορείς να μας αναφέρεις και το playlist, να δώσουμε καμιά γνώμη! ;)
 
To κομμάτι των τίτλων (μάλλον, των slides :D ) αρχής από "Τα Καθάρματα"!


Και μια ερώτηση:

Γνωρίζει κάποιος το κομμάτι που παίζεται στα 15 πρώτα δευτερόλεπτα αυτού του βίντεο;
 
Μαλλον ειναι Βαγγελης Πιτσιλαδης.δλδ δικη του συνθεση.Σε οποια ταινια εχω πετυχει αυτο το κομματι,την επιμελεια την ειχε ο πιτσιλαδης.Αλλα βινυλιο του που να το χει μεσα,δεν εχω βρει........
 
D@redevil είπε:
[...] αν και δε μπορώ να φανταστώ πιο ξεσηκωτικά τραγούδια για χορό από αυτά των 70's - 80's! [...]
Απλά δεν φαντάζεστε τι έγινε. Το κέφι και ο χορός συγκρίνονταν, για να μη πω ΞΕΠΕΡΝΟΥΣΕ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ, με τα αντίστοιχα των ελληνικών (σκυλο-λαϊκών) προγραμμάτων. Λέμε να το καθιερώσουμε τις Κυριακές, όποιος λοιπόν δεν έχει υπερπρωινό ξύπνημα τις Δευτέρες είναι καλοδεχούμενος! :)

Επειδή τρέχω με εξεταστικές, μόλις ηρεμήσουμε θα ποστάρω και ενδεικτική playlist!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sotosoul είπε:
Απλά δεν φαντάζεστε τι έγινε. Το κέφι και ο χορός συγκρίνονταν, για να μη πω ΞΕΠΕΡΝΟΥΣΕ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ, με τα αντίστοιχα των ελληνικών (σκυλο-λαϊκών) προγραμμάτων. Λέμε να το καθιερώσουμε τις Κυριακές, όποιος λοιπόν δεν έχει υπερπρωινό ξύπνημα τις Δευτέρες είναι καλοδεχούμενος! :) Επειδή τρέχω με εξεταστικές, μόλις ηρεμίσουμε θα ποστάρω και ενδεικτική playlist!
Μπράβο! Πάντα τέτοια!

Μόλις βρεις χρόνο να την ποστάρεις, θα χαρώ να γεμίσω το iPod μου με μια λίστα-διαμαντάκι ακόμα! ;)
 
Γεια σας συνρετριτες!οποιος γνωριζει το τραγουδι που ακουγεται στο 01:03:22 ας ενημερωσει γιατι εχω φαει σκαλωμα!
 
bpsaras είπε:
Γεια σας συνρετριτες!οποιος γνωριζει το τραγουδι που ακουγεται στο 01:03:22 ας ενημερωσει γιατι εχω φαει σκαλωμα!

Πες μας και σε ποια ταινια αναφερεσαι....
 
Pharcyde είπε:
Πες μας και σε ποια ταινια αναφερεσαι....
χαχαχα απο τη λαχταρα μου ξεχασα να γραψω την ταινια ..στο ροδα τσαντα και κοπανα νο1 αναφερομαι, στο 01:26:00 στο συγκεκριμενο λινκ.

[EDITED: Link σε ολοκληρη ταινια]
 
Η μεγαλύτερη πλάκα που έχω πάθει ήταν στο "Θηριοτροφείο αρρένων εναντίον θηλέων" (1985) όταν σε μια σκηνή στο ξενοδοχείο, μέσα στο κατακαλόκαιρο, βάζουν το "Last Christmas"!! :rofl:
 
βαγγελης πιτσιλαδης-call me now/''για ολα φταινε οι γκομενες(γιαννης βουρος-τιτλοι αρχης
 
αυτο το θυμαστε??επαιζε σε μια ταινια του ταμτακου στα διδυμα νομιζω

 
ksereis t tragoudi sto timhma ths loksas otan o kontogiannidis einai me thn mparmpa s ena mpar?
 
Καλώς ήρθες! :)

Σε παρακαλώ φρόντιζε να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες! Τα greeklish απαγορεύονται από τους κανονισμούς.
 
οκ!δε το ξερα...κανω παλι την ερωτηση...ξερει κανεις τ τραγουδι στο τιμημα της λοξας που παιζει οταν ειναι στο μπαρ ο κοντογιαννιδης μς τη μπαρμπα???
 
daltonakos είπε:
οκ!δε το ξερα...κανω παλι την ερωτηση...ξερει κανεις τ τραγουδι στο τιμημα της λοξας που παιζει οταν ειναι στο μπαρ ο κοντογιαννιδης μς τη μπαρμπα???
Μπορεις να κανεις ενα εστω και χαμηλης ποιοτητας Sample για να το ακουσουμε?

το πιθανοτερο ειναι οτι θα βρεθει,απλα δεν εχω την ταινια.
 
Καλησπερα παιδια! Μηπως ξερει κανεις ποιο ειναι το κομμάτι που παιζει στη παρακατω σκηνη απο τη βιντεοταινια του 1988 "Ο ερωτοχτυπημενος" με το Σωτήρη Μουστάκα?

 
Αν εννοείς μέχρι το 0:33

Είναι το "What have I done to deserve this" των Pet Shop Boys:

[video=youtube;Wn9E5i7l-Eg]

 
Ναι αυτο εννοουσα!!! Ευχαριστω θερμότατα! Τοσο γρηγορη απαντηση δε τη περιμενα, αν κρινω ειδικα και τη περασμένη ωρα που ποσταρα και την ερωτηση! Ευχαριστω και παλι!
 
Πίσω
Μπλουζα