Αγαπημένα τραγούδια που ακούστηκαν σε βιντεοταινίες...

Παιδιά καλησπέρα !!! Ψάχνω ένα κομμάτι από την ταινία "Η Κρουαζιέρα του Έρωτα" (Βάνα Μπάρμπα, Πάνος Μιχαλόπουλος), αρχίζει στο 45:20 (στη σκηνή που δείχνει πλάνα από την Σαντορίνη). Έχω φάει τον κόσμο να το βρω !!! Σας ευχαριστώ ;) !!!
 
Καλησπέρα και πάλι !!! Το βρήκα σε άλλο βίντεο, ευτυχώς !!! [edit] Το λινκ διαγράφηκε καθώς ξεπερνάει το όριο διάρκειας προβολής εντός των πλαισίων των πνευματικών δικαιωμάτων. [edit] στο 14:24 είναι !!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aν θυμάται κανένας σε ποια Ελληνική βιντεοταινία ή κινηματογραφική ταινία των 80's, μια παρέα χόρευε το παρακάτω κομμάτι, ας με ενημερώσει παρακαλώ.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
On ‎5‎/‎20‎/‎2019 at 1:27 AM, Freud said:

Aν θυμάται κανένας σε ποια Ελληνική βιντεοταινία ή κινηματογραφική ταινία των 80's, μια παρέα χόρευε το παρακάτω κομμάτι, ας με ενημερώσει παρακαλώ.

Πολυ πιθανο να ειναι στο Οταν οι ροδες χορευουν.
 
Πολυ πιθανο να ειναι στο Οταν οι ροδες χορευουν.
Δεν νομίζω. Την ξαναείδα πρόσφατα, αν ήταν θα το θυμόμουν. Θα το τσεκάρω πάντως για σιγουριά.

Ευχαριστώ για την απάντηση!
 
Μπορεί να μου πει κανείς πώς λέγεται το τραγούδι που παίζει στους τίτλους της βιντεοταινίας "Το καμάκι και η παρθένα"; Μ' αρέσει πάρα πολύ, αλλά δεν ξέρω τον τίτλο.
 
Μπορεί να μου πει κανείς πώς λέγεται το τραγούδι που παίζει στους τίτλους της βιντεοταινίας "Το καμάκι και η παρθένα"; Μ' αρέσει πάρα πολύ, αλλά δεν ξέρω τον τίτλο.

Δεν το ήξερα, αλλά μετά από αρκετό ψάξιμο το βρήκα:

Gloria Gaynor - Love Is Just A Heartbeat Away (1985 Hi NRJ remix)
 
Aν θυμάται κανένας σε ποια Ελληνική βιντεοταινία ή κινηματογραφική ταινία των 80's, μια παρέα χόρευε το παρακάτω κομμάτι, ας με ενημερώσει παρακαλώ.

είμαι στην ίδια αναζήτηση για πολλά χρόνια και εγώ... το ψάχνω απεγνωσμένα, και παρομοίως, από ότι φαίνεται, είναι το μόνο που θυμάμαι από την ταινία...
 
καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να μάθω αν γνωρίζει κανείς πως λέγεται η πιο είναι το τραγούδι που παίζει στην ντίσκο στην ταινία "καμικάζι αγάπη μου" στο λεπτό 0:28:16....δεν μπορώ να το βρώ πουθενά.!ευχαριστώ εκ των προτέρων.!


"Καμικάζι Αγάπη μου" , στην Ντίσκο ακούγονται με την σειρά :

More Jive Rhythm Trax 112 bpm no2



D-Train - Walk on by



Chas Jankel - 109
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κάποιο μέλος παλιότερα αναζητούσε αυτό το κομμάτι :


Randy Andy - The motor song



Απο την ταινία "Λαλάκης ο Εισαγόμενος" , όπως επίσης και

Andriano Celentano - Amore No



Andriano Celentano - Stivali E Colbacco

 
  • Like
Reactions: RIO
Όλα τα τραγούσια της ταινίας Ισόβια (1988) με τον Ρακιντζή
 
Πίσω
Μπλουζα