Αγαπημένη Ελληνική εταιρεία παιχνιδιών 70s-80s

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
Απλα τα πραγματα, ποια Ελληνικη εταιρεια προτιμουσατε οταν εισασταν πιτσιρικια?

[Θεοχαρης Mode]

Κοιταξτε καταματα τον προβολεα και απαντηστε ειλικρινως!!

[/Θεοχαρης Mode]

El Greco


Lyra



Polfi



Kouvalias



Απεργης



Mister P



KIBI



AS
 
Ψήφισα άλλη (ΜΒ) αν και δεν είμαι σίγουρος αν ήταν Ελληνική...
 
Μα τι να ψηφισα αραγε???? :D

Μα τι δημοκρατικες διαδικασιες ειναι αυτες????

Δεν το συζηταω καν ...!!!! Απο τωρα να βγει Πρωταθλητρια Ευρωπης (μιας κι εκανε εξαγωγες σε τοσες χωρες..) η ΜΟΝΑΔΙΚH...................................

el


gre



co
 
καποιο αντιπροσωπευτικο δειγμα παιχνιδιων.. γινεται να εχουμε? #)

Οκ το ξερω οτι ειναι γνωστα.. αλλα δεν θυμαμαι και πολλα για την καθε μια
 
Mister P με τα καταπληκτικά αυτοκινητάκια (που δεν επιβίωναν για πολύ στα χέρια μου).
 
El Greco παιδια!!! Τα παιχνιδια της ηταν εκεινα που λαχταρησα πιο πολυ οταν ημουν μικρη (BIBIBO)!

Αν και σε πιο τρυφερη ηλικια επαιζα με Lyra (Playmobil), τον αγκαλιτσα (El Greco), την Happy happy Sister (El Greco), το μικρο μου Πονυ (El Greco), ηταν εκεινα που αγαπησα λιγο πιο μεγαλη, μιας και τα αποχτησα σε ηλικια προχωρημενη, τελη δημοτικου, λογω οτι τα εφερναν στην αδερφη μου και με επαιρνε και μενα η μπαλα. Επιτελους μετα απο χρονια ειχα και εγω τα παιχνιδια που ηθελα... :)
 
Χωρίς δεύτερη σκέψη el greco:sure:




picture.php
 
Έδωσα την ψήφο μου στη Lyra για τα Playmobil και μόνο!
 
Το ίδιο και εγώ! ;)
 
θελει και ερωτημα;;;; el greco φυσικα!!! με διαφορα η καλυτερη!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
el greco ζεις , εσυ μας οδηγεις.......

Καλα θριλερ η ψηφοφορια...!!!!! Σας παρακαλω να κλεισουν τωρα οι καλπες που κερδιζει η el greco..!!!

Αλλα για να ειμαι ειλικρινης, δεν δεχομαι να κερδισει ουτε με τοσο μικρη διαφορα..!!!

Xωρις να θελω να επηρεασω :D , για τους φιλους που ψηφιζουν ΛΥΡΑ μονο και μονο για τα palymobil, να θυμισω οτι η EL GRECO εβγαλε τα αγαπημενα μας Καστρα και Πολιορκητες..!!!!

Χωρις να θελω παντα να επηρεασω με αυτη την γραμματοσειρα..!!!! :p :D

Toy_maniak ανεβηκες στην εκτιμηση μου..!!!!! Τωρα θα δεχτω το αιτημα φιλιας σου..!!!!! Περασες τις εξετασεις σου...!! ;)
 
Lyra γιατί έβγαζε τα αγαπημένα μου playmobi!Αν και τα περισσότερα playmobil που έπαιρνα ήταν της Geobra αφού είχε κλείσει η Lyra!Η El Greco έβγαζε πιο κοριτσίτσικα παιχνίδια!
 
Ψήφισα τη LYRA γιατί την έχω συνδυάσει με τις δικές μου παιδικές αναμνήσεις. ::)

Σα δεύτερη επιλογή θα ψήφιζα την MB το λογότυπο της οποίας κοσμούσε σχεδόν όλα τα επιτραπέζιά μου. :cool:
 
ΤΗΕΒΕΣΤ20 δεν συμφωνω..!!! Καστρα-ΚΙΤΤ ο Ιπποτης της ασφαλτου-Αγριμια-Κυριαρχοι του συμπαντος-Σεληνανθρωποι-transformers-Κεραυνοι Ασφαλτου-Τερατομαχοι..... Ολα El Greco χμμμμμμμμμμμμ ......................................

Δεν υπαρχει καν συγκριση..!!!!!!
 
Παιδια συγνωμη για την διαφημιση στον Μακισιμο αλλα επειδη η Λορένα μας και ο thebest20, οπως και εγω η ιδια ετσι, δεν γνωριζα ολα τα παιχνιδια που εβγαλε η El Greco και Λυρασας προτεινω μια βολτα στο σαιτ της συλλογης του Μακισιμου, ειναι το Μουσειο μας το διαδικτυακο ανοιχτο σε ολους δωρεαν!!!

http://elgrecoandlyratoys.interfree.it/index.html

Εκει θα δειτε οτι θελετε απο El Greco και Λυρα οσον αφορα τα παιχνιδια. Οι εταιρειες κανανε και για αγορια και για κοριτσια!
 
El Grecoooooooooooooooo (και τα ευκόλως παραλειπόμενα εννοούνται! )
 
Juanita είπε:
Ψήφισα τη LYRA γιατί την έχω συνδυάσει με τις δικές μου παιδικές αναμνήσεις. ::) Σα δεύτερη επιλογή θα ψήφιζα την MB το λογότυπο της οποίας κοσμούσε σχεδόν όλα τα επιτραπέζιά μου. :cool:
Σωστά η ΜΒ δεν υπάρχει στις ψήφους!Ναι,τη θυμάμαι στα επιτραπέζια (συγκεκριμένα στο Κερδίστε Χάνοντας νομίζω)
 
Πίσω
Μπλουζα