Αγαπημένη Χριστουγεννιάτικη ταινία [Poll]

Αγαπημένη Χριστουγεννιάτικη ταινία [Poll]

  • A Christmas Carol

    Ψηφοφορίες: 1 7,7%
  • Christmas in Connecticut

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Die Hard

    Ψηφοφορίες: 3 23,1%
  • Gremlins

    Ψηφοφορίες: 1 7,7%
  • It's a Wonderful Life

    Ψηφοφορίες: 4 30,8%
  • Miracle on 34th Street

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • National Lampoons Christmas Vacation

    Ψηφοφορίες: 3 23,1%
  • Scrooged

    Ψηφοφορίες: 1 7,7%
  • The Christmas Story

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • The Nightmare Before Christmas

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    13

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.264
Tο αγαπημένο μου Nightmare before Christmas ψήφισα... ::)
 
"National Lampoons Christmas Vacation", για τον θεουλη Chevy Chase!...
 
Πολλες μου αρεσουν, αλλα ψηφισα αυτη που βλεπω καθε χρονο την μερα των χριστουγεννων
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λορένα είπε:
Πολλες μου αρεσουν, αλλα ψηφισα αυτη που βλεπω καθε χρονο την μερα των χριστουγεννων
Η οποία είναι? Θες να το μοιραστείς μαζί μας ??? :tease:

Εγώ ψήφισα Scrooged :D
 
Gremlinakia και εγώ. Έχω να την δω πολλά χρόνια πλέον. Ευκαιρία είναι φέτος!!
 
Aφού δεν βάλαμε περιορισμό στα 80s, ψηφίζω δαγκωτό "It's a wonderful life". Η πιό "must" της περιόδου, και απο τις ταινίες που βλέπω πάντα, όποτε την πετυχαίνω.
 
Exoυμε τις Die Hard ,Gremlins,Scrooged,Christmas vacation ,οι αλλες μπροστα τους γινονται αυτοματως erased.

Oι δυο πρωτες καταπληκτικες must see ταινιες αλλα ποτε δεν τις συνεδεσα τοσο πολυ με τα christmas ,Χι,το Vacation κλασικη αλλα αργησα να την ανακαλυψω μεχρι προσφατως (δεν πειραζει την εχουν οι αμερικανοι favorite) ,2o Xι.

Oποτε ο fabulous Bill Murray.
 
The nightmare before Christmas φυσικά!
 
Εννοειται το Scrooged. Τωρα αυτο το Die Hard που το βαζουμε και το ξαναβαζουμε, εξελισσεται μεν τα Χριστουγεννα αλλα μονο Χριστουγεννιατικη ταινια δεν ειναι.
 
Πρώτο με τεράστια διαφορά στην προτίμηση μου είναι το Annie, τόσο που να σοκάρομαι ελαφρά που δεν υπάρχει στις επιλογές. :) Από τη λίστα προτιμώ το A Christmas Carol που με ψιλοφόβιζε κι όλας όταν ήμουν μικρός. Το Nightmare before Christmas εξαιρετικό αλλά είχα ήδη μεγαλώσει όταν βγήκε κι επομένως το θυμάμαι με λιγότερο δέος...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Gremlins.

Ειδικά αν φάνε γαλοπούλα μετά τα μεσάνυχτα. :)
 
Gremlins - Σκηνή στο bar !!!!!!!!!!!
 
alkis21 είπε:
Πρώτο με τεράστια διαφορά στην προτίμηση μου είναι το Annie, τόσο που να σοκάρομαι ελαφρά που δεν υπάρχει στις επιλογές. :) Από τη λίστα προτιμώ το A Christmas Carol που με ψιλοφόβιζε κι όλας όταν ήμουν μικρός. Το Nightmare before Christmas εξαιρετικό αλλά είχα ήδη μεγαλώσει όταν βγήκε κι επομένως το θυμάμαι με λιγότερο δέος...
To Annie του 1999 ή του 1982; Για μενα απλα δεν υπαρχει συγκριση. John Huston ολα τα λεφτα.
 
Φυσικά εννοούσα του 82 (διόρθωσα το link).
 
[video=youtube;Zo4LNBw-ajE]

Το αγαπημένο μου χριστουγεννιάτικο τραγούδι στην αγαπημένη μου χριστουγενιάτικη ταινία. :D

Τι ωραία που ήταν να είσαι πιτσιρικάς τα Χριστούγεννα... #)
 
Gremlins δαγκωτο!!!!!! Ειδικα η σκηνη με το mixer και τον φουρνο μικροκυματων...!!!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα