Αγαπημένη Χριστουγεννιάτικη ταινία [Poll]

Αγαπημένη Χριστουγεννιάτικη ταινία [Poll]

  • A Christmas Carol

    Ψηφοφορίες: 1 7,7%
  • Christmas in Connecticut

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Die Hard

    Ψηφοφορίες: 3 23,1%
  • Gremlins

    Ψηφοφορίες: 1 7,7%
  • It's a Wonderful Life

    Ψηφοφορίες: 4 30,8%
  • Miracle on 34th Street

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • National Lampoons Christmas Vacation

    Ψηφοφορίες: 3 23,1%
  • Scrooged

    Ψηφοφορίες: 1 7,7%
  • The Christmas Story

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • The Nightmare Before Christmas

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    13
Βασικα δεν ειναι μονο αυτη που ψηφισα (οπως για τους περισσοτερους αλλωστε) αλλα νιωθω οτι πρεπει να αναφερω και μια αλλη εκτος λιστας...

Σιγουρα δεν ειναι πολυ γνωστη, αλλα οι 30+ ισως θυμουνται οτι κατα την πρωτη πενταετια του '80 η ΕΡΤ εδειχνε την "Βασιλισσα του Χιονιου"

καθε Χριστουγεννα. Μια ταινια με ηθοποιους αλλα που τα σκηνικα ηταν καρτουν (καπως σαν του Παραμυθα), ηταν του ΒBC γυρισμενη το 1976.

Αυτη θα επελεγα ως αγαπημενη μου Χριστουγεννιατικη ταινια των παιδικων μου χρονων.

Ιδου και ενα part για να θυμηθουν οσοι ξεχασαν.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γκρέμλινς, έχει όλη την γοητευτική αύρα ενός παραμυθιού.
 
Εγώ βρήκα ήδη μία έκδοση των Gremlins σε 1080p και την έβλεπα εχτές. Μετά απο το TRON στο σινεμά ένα Gremlins 1080p ήταν ότι πρέπει!!
 
Ψήφισα την χριστουγεννιατικη ιστορία, την βλέπω καθε χρόνο, σε παιδική εκδοση επίσης ειναι απίστευτη, την εδειχνε η ερτ κάποτε, φέτος δεν ξέρω αλλα και σε ταινία, πολυ καλό σε παιδικό και τα χριστουγεννα του Ταμπαλουγκα, του δράκου..

Η χριστουγεννιατικη ιστορια ειναι πάντα κλασσική επένδυση..Καρολος Ντικενς ειναι αυτός και χωρις Ντικενς , χριστουγεννα δεν γινονται..
 
το "μονος στο σπιτι" που ειναι ρεεεεεεε..

εγω ψηφιζω καφριλα,Τσεβυ Τσεις,θηριοτροφειο και τετοια..
 
Φυσικά το : National Lampoons Christmas Vacation (θέλει και ρώτημα?) Η απόλυτη χρηστουγιεννιάτικη all time classic κωμωδία.
 
Αληθεια το Home Alone λειπει και ειναι πολυ αγαπημενο!!! Χτες δεν αντεξα ξαναειδα Gremlins για χιλιοστη φορα!!!!! Αξεπεραστη ταινια!!!! :p :D
 
Παιδια, ξεχασατε το Batman Returns...
 
Από αυτά στη λίστα θα έλεγα ότι το πιο αγαπημένο μου είναι το ξεκαρδιστικό Scrooged και αμέσως μετά το μαγευτικό Nightmare Before Christmas.
 
Ψηφίζω το "Gremlilns".Αλλά έχω την εντύπωση ότι λείπει το κλασικότατο "Ηome Alone".

Καλή χρονιά σε όλους!!!!!
 
Kidnap the Sandy Claws lock him in a box...

Το χω δει ισα με 40 φορές. Και οι αλλες ταινιες καλές ειναι αλλά αυτό ειναι πάθος! Και παραδοξως μενει πιστοτατο στο πνευμα των ημερών για αγάπη, αλληλοκατανόηση, αδερφοσύνη και άλλα ωραία. Και σου λέει να εισαι ο ευατός σου. Αγαπώ Τζακ. Ειχα βρει και ολες τις φιγουρες σε μια έκθεση memorabilia πριν απο 10 χρονια στο Μπιρμιχαμ. Δεν ηταν ακριβά αλλα δεν ειχα δεκάρα. Και δευτερη επιλογη το ''Μια υπέροχη ζωή᾽᾽.
 
Μιας και ειμαστε στο κλιμα...ειπα να το ξεθαψω απο τον ληθαργο. :D

Τις 6 απο τις 10 του poll τις εχω δει...αλλα παρολα αυτα ειναι δυσκολη η αποφαση... :xm:

Αναμεσα σε: Gremlins,National Lampoons,Die Hard,Scrooged,Christmas Carol & Nightmare Before Christmas....που ειναι ολες μια και μια

επιλεγω το Scrooged.

O Bill Murray,δινει ρεσιταλ ερμηνειας σε αυτη την ταινια....απλα απαιχτος!!! :worship:

Ασε που εχει μεσα και τον αγαπημενο Zed απο το Police Academy......"Honey...I'm home"!!! :D

Για να μην πω για τον Αγιο Βασιλη με το M16... :armed: ....H' τον Lee Majors που κραταει τον "Ανωδυνο" απο το "Predator"!!!! :headbangdude:

Αυτο ομως που με παραξενευει ειναι,το οτι απουσιαζει απο το poll η πιο κλασικη Χριστουγεννιατικη ταινια....το Home Alone!!!!! :eek:
 
HOME ALONE

Εχθές το είδα με τον γίο μου και την σύζηγο και ξεραθήκαμε στα γέλια. Σήμερα είσαμε το Νο2. Νομίζω το 1 ήταν πιο καλό.
 
Huh, νόμιζα ότι είχα ψηφίσει ήδη. Chevy fan here, άρα το National Lampoon's Christmas Vacation.
 
a christmas carol και αν μπορουσα θα ψηφιζα και αυτη την εκδοχη που μου αρεσε απο οταν πρωτοβγηκε

 
Με βάση το μέχρι τώρα αποτέλεσμα της δημοσκόπησης,

το πρώτο πράγμα που σκέφτεται πλέον κάποιος όταν ακούει Χριστούγεννα είναι αυτό:

GremlinsStripe.jpg

Σίγουρα το ίδιο πράγμα έχει στο μυαλό της και τούτη δω:

adoption_step_parents.jpg

Ναι, ξέρω. Μεγαλώνω...
 
θανος είπε:
a christmas carol και αν μπορουσα θα ψηφιζα και αυτη την εκδοχη που μου αρεσε απο οταν πρωτοβγηκε
Έπρεπε να είναι στο poll, σωστός.
 
Home Alone δεν παίζει; Τέλος πάντων Gremlins FTW.
 
Up again!!! :D

Μια επαναληψη του Die Hard νομιζω επιβαλλεται μερες που ειναι.... :armed:

Die Hard - Official Trailer [HD]

[video=youtube;2TQ-pOvI6Xo]


.....
 
απο τα συγκεκριμενα δεν μπορουσα να μην ψηφισω a christmas carol με θεο george c scott δευτερη θα βαλω αυτη την εκδοχη που λατρευω απο μικρος επισης
 
Πίσω
Μπλουζα